fbpx

HFM

artykulylista3

 

Na skraju jutra

ufo 3014638 1920„Yoga Book C930 – futurystyczna wizja. Pierwszy na świecie laptop z dwoma wyświetlaczami i technologią E Ink. Współpracujące ze sobą ekrany dają nowe kreatywne możliwości. Funkcje laptopa, tabletu, czytnika e-booków oraz notesu zostały połączone w jedno wszechstronne urządzenie. Drugi ekran, E-Ink, działa jak notatnik, szkicownik, czytnik i samoucząca się klawiatura. Można ją personalizować na trzy różne układy klawiszy, dwie skórki oraz wiele wersji językowych, innych niż QWERTY”.

Światełko

light bulb 503881 1280Jakiś czas temu wymieniłem w domu wszystkie żarówki na diodowe. Oszczędność podobno ogromna, a i z głowy problem na najbliższe 15, co tam… 30 lat! Bo tyle ma działać najbardziej nowoczesne źródło światła.

Sens wydatków

vinyl 2786526 1280Każda redakcja poważnego czasopisma o tematyce hi-fi przeprowadza testy. Ich wyniki to dla czytelników wskazówka: czego warto posłuchać i, ewentualnie, co kupić. Bardziej dociekliwi sprawdzają, na jakim sprzęcie pracują uznani recenzenci. Bo skoro wybrali coś dla siebie, to nie ma ściemy.

Swiridow – sierp, młot i krzyż

6467012019 001„Nie wiem, jak się rodzi muzyka! To cud! To sprawa Boga – tak, tak, coś takiego powstaje tylko dzięki Bogu. W jaki sposób muzyka wydobywa się z nieskończonej materii życia, materii dźwięków i staje się, na przykład, walcem Chopina? Nie wiem!”
Z zapisków Gieorgija Swiridowa
„Swiridow – to mało nut, dużo muzyki.”
Dymitr Szostakowicz

Terapia zakupowa

shopping cart 1275480 1280Planowaliśmy wspólną kolację z filmem w tle. Z moim siostrzeńcem i jego wybranką. Plany się rypły, bo jej przyjaciółkę właśnie rzucił facet. Akurat teraz, jakby nie mógł zaczekać.

Skandalista Alice Cooper

80 83 122008 001"Cześć, dzieciaki! To ja, Alice Cooper. Chcę z wami spędzić Halloween na scenie!” – pisze na swoim portalu muzyk, promując konkurs. Zwycięzca stanie z nim na estradzie i wspólnie obrzucą publiczność balonami.

Wydarzenie zaplanowano na 29 października 2018. Jednak żeby pojawić się u boku Coopera, trzeba zasilić finansowo fundację Solid Rock. W jej ramach działa The Rock Teen Center, które pomaga młodzieży realizować artystyczne zainteresowania.