HFM

artykulylista3

 

Na bogato

img152Oberwało mi się w internetowej dyskusji, że piszemy o samych drogich gratach, nie „dla ludzi”. Składam numer i – masz ci los! – najtańsza pozycja to… Elaki za 15 kzł. A to w końcu żadne halo, tylko porządne kolumienki, zrobione sensownie i ładnie, ale przecież nie hi-end. Tymczasem właśnie pod takim nagłówkiem ukazują się w teście.

Czytaj więcej...

Światło, dźwięk i pieniądze

pexels asim alnamat 207211„Technologie przyszłości” kojarzą się nam ze sztuczną inteligencją, komputerem kwantowym i fuzją jądrową. Tymczasem wiele wskazuje na to, że na horyzoncie wykrystalizował się kolejny kierunek – fotonika. Wprawdzie na politechnikach mówi się o niej od dłuższego czasu, ale do niedawna pozostawała teorią.

Czytaj więcej...

Tanie granie, drogie dranie

4245028„Nowe” ceny zaskakują przy byle okazji. Złapałem się już nawet na sprawdzaniu paragonu przy kasie w sklepie, bo byłem przekonany, że zaszła pomyłka.

Czytaj więcej...

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

bliskie2stNiemiecki artysta Boris Eldagsen wysłał na konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards grafikę przygotowaną przez sztuczną inteligencję. I wygrał. Nagrody oczywiście nie przyjął, sprowokował za to potężną debatę.
Okazuje się, że nawet profesjonaliści nie są w stanie odróżnić zdjęć od wygenerowanych przez komputer grafik (źródło: innpoland.pl).

Czytaj więcej...

Dziad

dziadFascynujący, doprawdy, bywa świat „specjalistów” projektujących elektronikę. Co ci ludzie sobie myślą i czym się kierują, oprócz korporacyjnego ładu, nie wiem. Jestem za to prawie pewny, że sami nie używają swoich „kreacji”. Ot, weźmy telefon dla seniora.

Czytaj więcej...

Raport ze śmietnika

raport ze śmietnikaPostęp techniczny przypomina horyzont zdarzeń: jeżeli przekroczymy umowną granicę, nie ma powrotu. Owych granic jest tak wiele, że codziennie mijamy kolejny szlaban.

Czytaj więcej...