fbpx

HFM

artykulylista3

 

Vintage atakuje

radio 2974649 1920
Kolejne „stare radio” na okładce to nie przypadek. Podobnego sprzętu pojawia się na rynku coraz więcej, a „wykopaliska” wywołują większe zainteresowanie niż najnowsze zdobycze techniki.
Inna sprawa, że tych ostatnich jakoś nie widać, a elektronika do odtwarzania dźwięku od dłuższego czasu nie zaskoczyła nas żadnym przełomowym rozwiązaniem. Najlepiej takim, które powoduje, że faktycznie gra lepiej. Owszem, firmy ze ścisłej czołówki udoskonalają flagowe modele wzmacniaczy i kolumn. Efekty słychać, więc jest sens śledzić premiery. W bezpośrednim porównaniu McIntosh MA12000 wygrywa z MA9000. Nowa seria 800 B&W pewnie też nas zadziwi – ostatnio miałem okazję się przekonać, że obecna 700 to zdecydowany krok do przodu w stosunku do modeli produkowanych przed dekadą. Ogólnie producenci sprzętu z wyższej półki jakby bardziej się starali lub zrywali z modą na miękkie brzmienie czy studzienny bas. Łatwiej dziś znaleźć elektronikę i kolumny grające prawidłowo, bez wynaturzeń. To dobra tendencja, więc trzymamy kciuki, żeby trwała.

Meta

race 92193 1280
Apetyt przez stulecia postrzegano jako atrybut zdrowia. Dopiero ostatnie dekady przyniosły odmienne wnioski – otyłość, nadciśnienie, cukrzyca i inne przypadłości wynikają właśnie z obżarstwa. Moda na szczupłą sylwetkę zaczyna jednak przemijać, co sygnalizują reklamy kosmetyków i ubrań, w których coraz częściej widzimy niekoniecznie pięknych dwudziestoletnich. Są jednak dziedziny, w których apetyt, tym razem w przenośni, stanowi konsekwencję „rozwoju”.

Letnie pogawędki

thermometer 4294021 1280
Upał przekraczający 30 stopni w nagrzanym budynku potrafi zagotować zwoje pod czaszką. I jak w takich warunkach napisać coś sensownego?

Stawiamy!

wood working 2385634 1280
Odkąd pamiętam, stawiam swój sprzęt na stolikach StandArt STO. Kilkanaście lat temu nie było chyba nic lepszego, a i dzisiaj dzieło Sylwestra Witkowskiego można uznać za mistrzostwo świata i okolicy. Zwłaszcza w kontekście cen z rynku wtórnego, bo konia z rzędem temu, kto samego „mistrza” znajdzie, a później zmusi do wykonania mebla w przyzwoitym terminie.

Wojna polsko-chińska

knight 2565957 1280Internet wyzwala specyficzne emocje. Ostatnio zainteresowała mnie wypowiedź polskiego producenta, którą cytuję poniżej. Później pozwolę sobie na parę słów komentarza.

Poczytaj mi, mamo

glasses 1052023 1920Wygląda na to, że znów posiedzimy w domu. O niedogodnościach pisać nie ma co, bo każdy je zna i odczuwa inaczej. Można się jednak postarać dostrzec w tej sytuacji pozytywy. Pomoże w tym system hi-fi.