HFM

artykulylista3

 

Noc żywych trupów

img152
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że kiedyś wszystko było lepsze. Nie było: komputery, telewizory, komunikacja i inne rzeczy umożliwiły nam skok w nadprzestrzeń. A czy to będzie „badprzestrzeń”, pokaże czas.

Czytaj więcej...

Wyświetlacz

img152
Dzisiejsze odtwarzacze CD mają fatalne funkcje wyświetlaczy. Czas płyty, piosenki, liczba ścieżek i tyle. Pamiętam starsze, rozbudowane: odliczanie do końca płyty, ścieżki, a nawet indeksy. Kojarzycie coś takiego, jak indeks?

Czytaj więcej...

Organizacyjnie

img152
Na pierwszej stronie zwykle marnuję miejsce na różne luźne tematy. Choć trafiają się i ważne, jak na przykład nadreprezentacja sprzętu klasy hi-end w koreańskich serialach.

Czytaj więcej...

300

img152
Pamiętam wcześniejsze jubileusze. Pierwsza setka przeszła jakoś niezauważalnie – na okładce okrągła liczba, ale wielkiej fety nie było. Co innego numer 200. – obszerny przewodnik po najlepszych urządzeniach od początku naszej kariery. Opasły przedruk cieszył się dużą popularnością, podobnie jak wydany na 25-lecie superranking, czyli numer składający się z… tabelki. A teraz przyszedł numer 300., normalny, jak wiele innych. Nie będzie niespodzianki? Będzie, ale dopiero za kilkanaście miesięcy, na nasze 30-lecie.

Czytaj więcej...

Kochaj albo rzuć

img152
W komedii Sylwestra Chęcińskiego polski Steve mówił, że „w Ameryce wszystko najlepsze i największe”. Po pierwsze, to było dawno temu, a po drugie – nie był na Audio Show.

Czytaj więcej...

Na bogato

img152Oberwało mi się w internetowej dyskusji, że piszemy o samych drogich gratach, nie „dla ludzi”. Składam numer i – masz ci los! – najtańsza pozycja to… Elaki za 15 kzł. A to w końcu żadne halo, tylko porządne kolumienki, zrobione sensownie i ładnie, ale przecież nie hi-end. Tymczasem właśnie pod takim nagłówkiem ukazują się w teście.

Czytaj więcej...