fbpx

HFM

artykulylista3

 

Stawiamy!

wood working 2385634 1280
Odkąd pamiętam, stawiam swój sprzęt na stolikach StandArt STO. Kilkanaście lat temu nie było chyba nic lepszego, a i dzisiaj dzieło Sylwestra Witkowskiego można uznać za mistrzostwo świata i okolicy. Zwłaszcza w kontekście cen z rynku wtórnego, bo konia z rzędem temu, kto samego „mistrza” znajdzie, a później zmusi do wykonania mebla w przyzwoitym terminie.

Wojna polsko-chińska

knight 2565957 1280Internet wyzwala specyficzne emocje. Ostatnio zainteresowała mnie wypowiedź polskiego producenta, którą cytuję poniżej. Później pozwolę sobie na parę słów komentarza.

Poczytaj mi, mamo

glasses 1052023 1920Wygląda na to, że znów posiedzimy w domu. O niedogodnościach pisać nie ma co, bo każdy je zna i odczuwa inaczej. Można się jednak postarać dostrzec w tej sytuacji pozytywy. Pomoże w tym system hi-fi.

Zemsta nietoperza

bat 995210 1920Trzydzieści lat temu w dobrym tonie było obśmiać osoby „słyszące kable” i kupujące wzmacniacze lampowe. Przynajmniej taki kierunek obrały media głównego nurtu. Przez ten czas zaszły jednak głębokie zmiany. Publikatory zmieniły front i teraz wspomną czasem o szlachetnej pasji. Czyżby społeczeństwo się wyedukowało?

Smak klasyki, klasyka smaku

retrosprzetKiedy zobaczyłem na zdjęciach nową flagową integrę McIntosha, od razu pomyślałem: będzie awantura. Nie dość, że więcej mocy, nie dość, że wskaźniki, to jeszcze przez okienko na froncie świecą teraz triody.

Pieśń wybrana Nymana

062 064 Hifi 01 2021 006W głośnym eseju-manifeście „Poezja i muzyka” (1966) kompozytor i dramaturg Bogusław Schaeffer twierdzi, że jeśli kompozytor przyznaje się do inspiracji tekstem literackim, kompromituje się jako kompozytor.