fbpx

HFM

artykulylista3

 

Sto milionów

100mlnW dzisiejszych czasach podobno wszystko przenosi się do internetu. Czasami myślę, że skoro tak, to i człowieka przyjdzie udoskonalić. Wiele się mówi o czipach, które tajemnicze organizacje wszczepią wszystkim jak leci i zacznie się czas apokalipsy. A skoro czipy, to może i gniazdka?

Ćwierć wieku

yellow pink and blue party balloons 796606Co się ostatnio działo, każdy wie. Jak wpłynęło na codzienne życie – też, bo odczuł to na swój sposób. Co oznaczało dla niewielkich firm, stanowiących lwią część naszej gospodarki, rozumieją ci, którzy je prowadzą lub w nich pracują. Dość powiedzieć, że spotkaliśmy się wszyscy z sytuacją, której nie dało się przewidzieć i otrzymaliśmy cenną lekcję.
Nie zamierzam komentować rzeczywistości ani przedstawiać własnych przemyśleń; nie wniosą zapewne wiele cennego. Powiedziane zostało wszystko, przez mądrzejszych lub bardziej kompetentnych, a z czym mieliśmy do czynienia, dowiemy się może za 10 lat. Dopiero z perspektywy czasu będzie można ocenić samo zjawisko, jego tło, długofalowe konsekwencje oraz reakcje pojedynczych ludzi i całych społeczeństw.

Precz z audiofilią!

high end 2550160 1280François de La Rochefoucauld wypowiedział wiele mądrych sentencji. Wśród nich jedna udała mu się szczególnie: „Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy – ze swego rozumu”.

Z miłości do starych gratów

typewriter 2653187 1280Zalałem laptop. Wstyd się przyznać, ale pisałem tekst tak nudny, że sam usnąłem. Opadające bezwładnie czoło potrąciło szklankę i dalej zadziałała fizyka. Zatankowałem swojego leciwego przyjaciela do pełna, tak że przez złącza wylewał się ciemny i gęsty sok porzeczkowy.

Ups… Coś poszło nie tak.

statue 1477830 1280W poprzednim miesiącu dostało się polskim producentom sprzętu grającego. Gorzkie słowa pisałem rozdarty wewnętrznie, bo zawsze starałem się wspierać rodzime firmy. Choćby dlatego, że podobne zjawisko obserwowałem w specjalistycznych pismach niemieckich, brytyjskich czy francuskich. Uważałem wręcz, że to mój obowiązek.

Pogoda dla bogaczy

man 3915438 1280Tegoroczne Audio Show było, jak zwykle, największe, najlepsze i w ogóle strach pomyśleć, co się będzie działo za pięć lat. Posłuchałem tego i owego. Niektóre rzeczy przyciągnęły moją uwagę, co się zdarza coraz rzadziej. Człowiek im starszy, tym robi się bardziej wybredny i trudniej mu dogodzić.