HFM

artykulylista3

 

300

img152
Pamiętam wcześniejsze jubileusze. Pierwsza setka przeszła jakoś niezauważalnie – na okładce okrągła liczba, ale wielkiej fety nie było. Co innego numer 200. – obszerny przewodnik po najlepszych urządzeniach od początku naszej kariery. Opasły przedruk cieszył się dużą popularnością, podobnie jak wydany na 25-lecie superranking, czyli numer składający się z… tabelki. A teraz przyszedł numer 300., normalny, jak wiele innych. Nie będzie niespodzianki? Będzie, ale dopiero za kilkanaście miesięcy, na nasze 30-lecie.

Czytaj więcej...

Kochaj albo rzuć

img152
W komedii Sylwestra Chęcińskiego polski Steve mówił, że „w Ameryce wszystko najlepsze i największe”. Po pierwsze, to było dawno temu, a po drugie – nie był na Audio Show.

Czytaj więcej...

Na bogato

img152Oberwało mi się w internetowej dyskusji, że piszemy o samych drogich gratach, nie „dla ludzi”. Składam numer i – masz ci los! – najtańsza pozycja to… Elaki za 15 kzł. A to w końcu żadne halo, tylko porządne kolumienki, zrobione sensownie i ładnie, ale przecież nie hi-end. Tymczasem właśnie pod takim nagłówkiem ukazują się w teście.

Czytaj więcej...

Światło, dźwięk i pieniądze

pexels asim alnamat 207211„Technologie przyszłości” kojarzą się nam ze sztuczną inteligencją, komputerem kwantowym i fuzją jądrową. Tymczasem wiele wskazuje na to, że na horyzoncie wykrystalizował się kolejny kierunek – fotonika. Wprawdzie na politechnikach mówi się o niej od dłuższego czasu, ale do niedawna pozostawała teorią.

Czytaj więcej...

Tanie granie, drogie dranie

4245028„Nowe” ceny zaskakują przy byle okazji. Złapałem się już nawet na sprawdzaniu paragonu przy kasie w sklepie, bo byłem przekonany, że zaszła pomyłka.

Czytaj więcej...

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

bliskie2stNiemiecki artysta Boris Eldagsen wysłał na konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards grafikę przygotowaną przez sztuczną inteligencję. I wygrał. Nagrody oczywiście nie przyjął, sprowokował za to potężną debatę.
Okazuje się, że nawet profesjonaliści nie są w stanie odróżnić zdjęć od wygenerowanych przez komputer grafik (źródło: innpoland.pl).

Czytaj więcej...