fbpx

HFM

Panasonic RP-HTF300

17-30 07-08 2009 PanasonicRP-HTF300W katalogu Panasonica znajdziemy wiele modeli słuchawek, począwszy od dousznych pchełek i lekkich klipsów, a skończywszy na bezprzewodowych hełmofonach i zamkniętych nausznikach dla zawodowców; głównie DJ-ów.

Wiele ma obrotowe muszle, co umożliwia odsłuch jednym uchem. Jakie miejsce w katalogu zajmują RP-HTF300, niestety się nie dowiemy, ponieważ... ich tam nie ma. Może do testu wysłano słuchawki, które oficjalnie nie weszły jeszcze do sprzedaży, a może po prostu katalog na stronie internetowej jest rzadko aktualizowany? Tak czy inaczej, informacji trzeba szukać gdzie indziej.


Zacznijmy od opakowania. Wygląda z lekka tandetnie. Same słuchawki również luksusem nie grzeszą, ale w tej cenie nie oczekujmy cudów.
Obrazek na pudełku pokazuje, że można słuchać tylko jednego nausznika, ale nie tak, jakby to sobie wyobrażali DJ-e. Muszle nie obracają się o 180 stopni, więc do pracy w dyskotece RP-HTF300 idealne nie będą.
Przy normalnym odsłuchu okazują się jednak wygodne. A to za sprawą dużych i miękkich poduszek, a także gumowego paska na górze pałąka, który w niewielkim stopniu, ale jednak się rozciąga i zapewnia uczucie przyjemnej miękkości. Nacisk na głowę jest niewielki. Szybko można zapomnieć, że siedzimy w słuchawkach.
Zastosowano przetworniki o średnicy 40 mm. Kabla chyba nikomu nie zabraknie – 4 metry. Izolacja od hałasu – słabiutka.

 

Brzmienie
Czasem już w pierwszych sekundach odsłuchu możemy powiedzieć, że jest dobrze. Tutaj odwrotnie – od razu wiadomo, że coś nie gra. Brzmienie jest stłumione i ciemne. Wysokie tony od czasu do czasu się odzywają, ale tak cicho, jakby zaraz miały zniknąć. W zakresie średnicy dźwięk pozostaje przyciemniony i matowy. Tylko bas gra mniej więcej tak, jak powinien, ale to marna pociecha.
Po przesiadce na inne, poprawnie brzmiące słuchawki, czujemy się tak, jakby ktoś wyjął nam z uszu watę albo jakbyśmy się wynurzyli spod wody.

Reklama

 

Konkluzja
Ciężarne kobiety zastanawiają się, jak ich dziecko odbiera dźwięki z otoczenia. Chyba właśnie tak.

17-30 07-08 2009 PanasonicRP-HTF300 T

 

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 7-8/2009

 

Pobierz ten artykuł jako PDF