fbpx

HFM

artykulylista3

 

Nagroda roku - Słuchawki

2151012018 001Nagroda roku - Słuchawki

 

 

hfm wyróznienie

2151012018 030


Focal Utopia
test: 2/2107,
cena: 17999 zł

Focale Utopia są niesamowicie wygodne. Miękkie jak puch poduszki obszyto skórą, a jako że są wymienne, nie musimy się martwić, że z czasem się zużyją. Nie powinno to nastąpić szybko, bo konstrukcja Utopii jest otwarta, a nacisk muszli na uszy – śladowy. Pałąk wykonano z włókna węglowego, ale metalowe osłony przetworników powodują, że całość waży swoje. Ekstremalnie sztywne membrany berylowe i bardzo lekkie cewki pozwoliły uzyskać wyczynową przejrzystość brzmienia i bardzo szybką reakcję na impuls. Pod tym względem Utopie osiągają poziom niedostępny konkurencji. Słuchanie muzyki przypomina korzystanie z mikroskopu. Nie przeoczymy najdrobniejszego detalu w tle, a każdy instrument w orkiestrze symfonicznej możemy śledzić osobno. Wysokie tony należą do najlepszych, z jakimi kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Jakość wykonania i materiałów oraz klasa montażu są luksusowe w każdym ułamku milimetra.

hfm wyróznienie

 

 

2151012018 004


Ultrasone Edition M Black Pearl
test: 3/2017, cena: 2990 zł
 

Niewielkie Ultrasone Edition M Black Pearl to bardzo dobre słuchawki. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie eleganckiego gadżetu, ale w rzeczywistości kryją zaawansowane, nierzadko autorskie rozwiązania. Jednym z nich jest system S-Logic Plus, poprawiający odbiór panoramy stereofonicznej. Kolejny atut to bardzo dobre szczegółowość, rozmach oraz dynamika, przypominające to, co można usłyszeć za pośrednictwem znacznie droższych kolumn. Największą zaletą „Czarnej perły” jest jednak zdolność przekazania tajemniczości i magii zawartych w muzyce. W zasadzie fale dźwiękowe to tylko drgające cząsteczki powietrza, ale nie wszystkim słuchawkom udaje się przywołać choćby namiastkę płynących wraz z nimi emocji. Małe Edition M posiadły tę sztukę.

hfm wyróznienie

 

 

2151012018 004


Grado GS2000E
test: 4/2017,
cena: 6800 zł
 

W siedzibie Grado, leżącej w sercu Brooklynu, czas stanął w miejscu. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie, gdy porówna się aktualną ofertę z katalogiem sprzed dwóch dekad. W obu znajdziemy te same drewniane słuchawki, a jedyną oznaką upływu czasu jest nowy prezes firmy, stryjeczny wnuk założyciela, Josepha Grado. Pod tą konserwatywną otoczką zaszły jednak ostatnio rewolucyjne zmiany. Manufaktura zaczęła stosować zupełnie nowe przetworniki, okablowanie oraz inaczej wykańczać drewniane muszle. Wszystkie modyfikacje odnajdziemy we flagowych GS2000E. Efektem ulepszeń są słuchawki odznaczające się znakomitą przejrzystością i analitycznością. Niezrównane w klasyce oraz jazzie, potrafią przekazać mnóstwo niuansów artykulacji i morze odgłosów z tła. Grado GS2000E są wymagające, zarówno w stosunku do nagrań, jak i sprzętu towarzyszącego, ale jeżeli spełni się ich zachcianki, zabiorą słuchacza w fascynującą podróż.

 

 

 

2151012018 001

 

 

 

 

2151012018 004

Audeze LCD-3

test: 11/2016, cena: 7990 zł

Amerykańska firma Audeze powstała z inicjatywy dwóch pasjonatów techniki planarnej. W jej katalogu znajdziemy wyłącznie słuchawki ortodynamiczne, w tym nawet douszne (!). Niech nikogo nie zwiedzie archaiczne wzornictwo LCD-3, bowiem okrągłe obudowy z egzotycznego drewna kryją zaawansowane technologie, pochodzące wprost z laboratoriów NASA. Efektem ich zastosowania są słuchawki odznaczające się naturalną budową sceny i lokalizacją instrumentów. Gęste, mięsiste brzmienie jest jednocześnie przepełnione powietrzem i miriadami drobnych odgłosów, towarzyszących muzyce. LCD-3 wiarygodnie odwzorowują akustykę sal koncertowych i studiów nagraniowych, a ukoronowaniem ich możliwości jest zdolność oddania barwy ludzkich głosów. Nie zapominajmy też o niskich tonach, które stanowią klasę samą dla siebie. Audeze LCD-3 nie mają ani jednego słabego punktu. To jedne z najlepszych słuchawek na świecie, bez względu na cenę!

 

 

Źródło: HFM 01/2018


Pobierz ten artykuł jako PDF