fbpx

HFM

artykulylista3

 

AKG K 495 NC

58-74 ks2012 AKGK495NCZ pudełka wyjmujemy eleganckie skórzane etui, a z niego – równie eleganckie słuchawki. Jest jeszcze coś: ładowarka i komplet wtyczek.

To nie pomyłka, bo słuchawki wyposażono w aktywny układ redukcji szumów. Pomaga on zagłębić się w muzykę, gdy wokół pracują silniki samochodów albo panuje inny hałas. AKG to eleganckie i bardzo solidnie wykonane słuchawki „spacerowe” o charakterystycznym dla AKG „profesjonalnym” wyglądzie. Materiały to skóra, aluminium i stal.


Komfort noszenia jest wysoki. Na pochwałę zasługuje też mocowanie kabelka. Nie wychodzi on bezpośrednio z obudowy, ale wpinamy go w gniazdo mikrojack. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie przetrzemy przewodu przy wtyku. Chociaż to chyba niemożliwe, bo zamiast taniej izolacji z plastiku zastosowano solidny tekstylny oplot. Chciałoby się napisać – klasa, ale...

Brzmienie
Nie spodziewałem się, że w przypadku AKG powiem kiedyś: wpadka. Wiele modeli (niekoniecznie drogich) to wzór neutralności, a ich jakość może stanowić punkt odniesienia w danym przedziale cenowym. Tymczasem K 495 NC skierowano chyba do młodzieży, przy czym przesadzono z odczytaniem jej upodobań.
Basu jest bardzo, bardzo dużo. Chyba nawet za dużo. Przez to równowaga rejestrów zostaje zachwiana. Podobnie dynamika. Miało być efektownie, a jest za ciężko. Dźwięk odbieramy jako zbyt masywny, ciemny i ponury. Znowu szkoda, bo jeśli postaramy się wyodrębnić wysokie tony, to należą im się pochwały.

Tak samo przestrzeni. Ogólne wrażenie jest jednak nieco przytłaczające i ma to miejsce zarówno z włączonym, jak i wyłączonym układem redukcji szumów.

 

58-74 ks2012 AKGK495NC T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama