HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 11:03 #80213

tomek303 napisał: Pablitos nie obrażaj sie ale odbieganie od tematów wątków na tym forum jest bardzo popularne czego niepochwalam, każdy chyba poruszając jakiś temat oczekuje konkretnych odpowiedzi na temat.
Jeśli cie uraziłem to sorry.

Tomek => o obrażaniu się nie ma tutaj mowy - taka jest specyfika naszego forum iż swoje propozycje są zazwyczaj popierane argumentami i przykładami które mają unaocznić racje i tezy odpowiadającego - i ja starałem Ci się to pokazać że oczywiście przeróbka taka jest wykonalna , aczkolwiek z punktu widzenia jakości dźwięku całkowicie bezsensowna ... - oczywiście zrobisz jak będziesz uważał za stosowne ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 12:22 #80232

Pablitos napisał:

tomek303 napisał: Pablitos nie obrażaj sie ale odbieganie od tematów wątków na tym forum jest bardzo popularne czego niepochwalam, każdy chyba poruszając jakiś temat oczekuje konkretnych odpowiedzi na temat.
Jeśli cie uraziłem to sorry.

Tomek => o obrażaniu się nie ma tutaj mowy - taka jest specyfika naszego forum iż swoje propozycje są zazwyczaj popierane argumentami i przykładami które mają unaocznić racje i tezy odpowiadającego - i ja starałem Ci się to pokazać że oczywiście przeróbka taka jest wykonalna , aczkolwiek z punktu widzenia jakości dźwięku całkowicie bezsensowna ... - oczywiście zrobisz jak będziesz uważał za stosowne ...


Jak dla mnie taka przeróbka ma jak najbardziej sens, moinitor 3v4 to najlepszy jak na razie model kolumn w przedziale cenowym jakim dysponuje który udało mi się przesłuchać, ma niestety jedną wadę ten tylny bas refleks w moim pokoju niemam możliwości ich prawidłowo ustawić czyli te minimum pół metra od ściany za nimi(sprawdzałem już to na odsłuch że tak trzeba), najprostszym rozwiązaniem był by zakup mieszkania na które mnie nie stać lub zbudowanie obudów z przednim bas refleksem ta druga opcja jest łatwiej wykonalna i dlatego na nią stawiam.
Pablistos mam pytanie do ciebie czy słyszałeś monitor 3v4 w obudowie z przednim bas refleksem i dlatego widzisz bez-sens tego przedsięwzięcia?
Czy jest to tylko twierdzenie oparte na powszechnie panujących przesądach o nieomożności zbudowania własnoręcznie dobrych obudów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 13:33 #80247

tomek303 napisał: Pablistos mam pytanie do ciebie czy słyszałeś monitor 3v4 w obudowie z przednim bas refleksem i dlatego widzisz bez-sens tego przedsięwzięcia?
Czy jest to tylko twierdzenie oparte na powszechnie panujących przesądach o nieomożności zbudowania własnoręcznie dobrych obudów?


Słyszałem Monitory 3v4 - oryginalne oczywiście - i moje wrażenia są bardzo pozytywne - kolumny grają bardzo spójnie i dynamicznie . Natomiast nie słuchałem tych kolumn z przednim basrefleksem ponieważ takich kolumn nie ma - siłą rzeczy nie mogłem ich słuchać... - słuchałem natomiast mnóstwo konstrukcji własnoręcznych których jakość brzmienia była po prostu katastrofalna ...
Monitory 3v4 z przednim basreflexsem to już konstrukcja z kategorii DIY - z całą myślą akustyczną producentów z Kanady nie mająca już nic wspólnego ... Nie piszę tego aby Ciebie zniechęcić do Twojego projektu - wręcz przeciwnie - nie chcę tylko aby spotkało Cię rozczarownie - albowiem zmieniając parametry akustyczne skrzynki rozstroisz całkowicie tą elektroakustyczną precyzyjną całość jaką jest kolumna wraz z przetwornikami , kablami , zwrotką , wytłumienieum itepe ...

Moje twierdzenie nie jest oparte na ogólnikach które powyżej wymieniłeś - jak napisałem Ci powyżej kolumna jako całość to zbiór precyzyjnie dobranych i zestrojonych ze sobą elementów - o przypadkowości w ich doborze nie może być mowy - jeżeli wymienisz choćby jeden z elementów i zastosujesz dowolnie inny - ta precyzyjna całość rozsypie się jak domek z kart - oczywiście że taka konstrukcja będzie grała - tylko pytanie jak .... - a na to pytanie potrafię Ci odpowiedzieć w miarę precyzyjnie - na pewno nie lepiej niźli oryginał który posłużył za dawcę materiałów do budowy ...
Więc teraz pytanie czy jesteś w stanie ponieść to ryzyko pogorszenia jakości brzmienia nowej konstrukcji ...

Jak napisałem słuchałem mnóstwa konstrukcji domorosłych producentów kolumn , były to projekty samodzielne lub kopie znanych kolumn - i nigdy żadna z takich kolumn nie zagrała poprawnie - w większym lub mniejszym stopniu była to po prostu katastrofa .... - oczywiście właściciele tychże konstrukcji byli zachwyceni ich brzmieniem - ale to już temat na inną dysputę ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 13:51 #80250

Szczerze mówiąc już czuje się zniechęcony po pierwsze nie mam z kąd wziąść potrzenych mi samych głośników :?
po drugie każdy z kim porozmawiam o swoim pomyśle patrzy na mnie jak na wariata :shock:
jestem sobie w stanie wyobrazić że brzmienie stworzonych kolumn mimo wszelkich starań może co najmniej nie zchwycić :cry:
Mój projekt do którego byłem na początku bardzo optymistycznie nastawiony idzie chyba do kosza...
Więc zadam inne pytanie czy słyszał ktoś jakieś kolumny możliwie dźwiękowo najbardziej zbliżone do paradigmów monitor 3v4 mój budżet to
1,5k
(nie piszcie że takich niema bo się wq**wie :lol: )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 14:00 #80252

:arrow: tomek303

Jak zwykle - do znudzenia :wink: - proponuję Ushery S520. Kosztują nawet mniej niz 1,5 kzł.
W tej cenie - rewelacja :!: Dynamika, otwartość, szczegółowość, scena, nawet bas mają całkiem dobry.
Warunek - nie nadają się do elektroniki brzmiącej zbyt jasno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 14:13 #80254

Tego to jeszcze niesłuchałem, kto jest dystrybytorem ew. gdzie da się ich posłuchać w wrszawie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/22 14:14 #80255

pyt. nieaktualne zapomniałem spojrzeć na baner na górze :oops:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/23 08:13 #80655

tomek303 , niepotrzebnie się unosisz bo Pablitos chciał Ci tylko pomóc. Zadajac pytanie musisz sie liczyćz róznymi odpowiedziami i reakcjami forumowiczów bo to jest włąsnie forum a nie Twoja prywatna gazeta czy strona internetowa. Takie sa zasady i prawa obowiazujace na forum. Sam widzisz ze jednak Pablitos doradził Ci wyjatkowo trafnie i prawdopodobnie dzieki niemu uniknałes rozczarowania i straty pieniedzy i cennego czasu! Ma równiez racje co do dzwieku wszystkich wersji monitorów 3. NAPEWNO piewrsza i druga wersja w której zastosowano tylko kosmetyczne zmiany sa lepsze niz włąsnie ostatnie dokonania Paradigma pod postacia monitor3.Wydaje mi sie że skoro tak bardzo podobał Ci sie dzwiek v4 to bardzo podobne ze stara wersja monitor 3 bedzie ci sie podobac jeszcze bardziej. Sam jestem posiadaczem tego modelu, pierwszej wersji i powiem Ci ze stosujac solidne standy i dokonujac niewielkich modyfikacji np okablowanie wew. i niektóre chocby cześci zwrotnicy- cześc wysokotonowa, uzyskasz z tych kolumn brzmienie dostepne tylko dla najlepszych konstrukcji z porzedziału 6-8 tys .Jest to mozliwe bo jakosc zastosowanych przetworników jest naprawde wysoka i drzemia w nich bardzo duze rezerwy które włąsnie przez prosty upgrade mozna wyciagnac nie popadajac w koszty . Prosta wymiana kondensatorów i rezystorów na polipropylleny AYDYN i rezystory metalizowane to koszt raptem 130 zł wraz z przesyłką , a kabelek wew. np taki jak ja zastosowałem czyli Cabel Talk3 przynosi naprawde zdecydowana poprawę mimo wielu opiniom " znawców tematu" którzy takie stwierdzenia wysmiewaja. Takze stare kolumny jak je nazwałeś moga okazac sie tu najlepszym rozwiazaniem. Wystarczy kupić zadbane egzemplarze by cieszyć sie wspanaiałym brzmieniem. A jesli nie podobaja Ci sie ich obudowy to wymontuj przetworniki i zrób sobie nowe ładniejsze ale z zachowaniem proporcji jakie zastosował producent czyli istniejacych wymiarów wew. bo zewnetrzne sa mało istotne. I nie miej do nikogo pretensji że stara Ci sie w jakis sposób pomóc nawet jesli pomysł nie jest według Ciebie sposobem który Ci odpowiada. Sopsoby sa rózne i nie kazdy musi myslec akurat podobnie do Ciebie a co wazniejsze moze sie okazac ze Twój pomysł wcale nie jest najlepszy . Pozdrawiam i zycze udanych poszukiwań i modyfikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/23 19:12 #80849

KUP PARADIGMY 3V4,JA JE MAM I SĄ BOSKIE.NA ALLEGRO ZNAJDZIESZ NAWET ZA 1300 TYLE ŻE TRZEBA NA NIE POCZEKAĆ BO RZADKO SIĘ TRAFIAJĄ.ALE SPOKOJNIE,MODEL 3V1 TEŻ JEST SUPER I NA NICZYM NIE TRACI,CHYBA ŻE SĄ SPALONE.PROBLEM W TYM ŻE UŻYWANE B.TRUDNO TRAFIĆ.SĄ TAK DOBRE ŻE RZADKO KTO WYMIENIA.
CO DO BASS REFLEKSU Z TYLU,JEST TO PROBLEMATYCZNE ALE WYSTARCZY NAWET 30 CM.DOBRZE MIEĆ TEŻ DO NICH PODSTAWKI,U MNIE NARAZIE STOJA NA ALTUSACH 70.
CIĘSZKO SIE ZDECYDOWAĆ NA FAJNE I UMIARKOWANE CENOWO STOJAKI.
PARADIGM 3V4 POLECAM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/23 21:25 #80910

GRODZIO, nie marnuj czasu i kup cos godziwego ze standów bo te kolumny potrafia sie odwdzieczyć naprawde w wielkim stylu i żal stawiac je na byle czym. I nie chodzi mi tu o wyglad. Sam przez długi okres miałem podstawy zrobione ze stalowej rury fi 110 mm i dospawanych do niej blatów z blachy grub 8 mm. Zasypałem je zwirkiem i czesciowo pocietym na kawałeczki drutem ołowianym. Wazyło to około 35 kg szt i grało z kol;umnami naprawde rewelacyjnie wszczególnosci jesli wezmiemy koszta jakie poniosłem na ich zrobienie. Koszta były w wysokości max 50 zł bo na złomie znajdziesz wszsytko co Ci potrzebne. Wiec nie zastanawiaj sie dłuzej bo kolumny tylko sie proszą o solidne podstawy a wtedy nie beda Ci w głowie kolumny np za 5-6 tys zł bo twoje beda grały tak samo a nawet lepiej . Wiem co mówie , uwierz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/24 16:25 #81104

Kojarzycie może jakiej średnicy są magnesy w monitorach 3v4?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/24 22:14 #81197

Około 9 cm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/25 12:17 #81304

Dziś będe miał monitory 3v4. Koniec kombinowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/26 12:13 #81482

Powoli się wygrzewają pierwsze różniece jakie słychać w porównaniu z poprzednikami czyli diamond 8.3 to niesamowita wręćz dynamika i szczegółowość, odkrywam wszystkie płyty na nowo... :D :D :D :D :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!

Gdzie można kupić same głośniki z Paradigm Monitor 3v4 2006/01/26 12:39 #81485

tomek303 napisał: Powoli się wygrzewają pierwsze różniece jakie słychać w porównaniu z poprzednikami czyli diamond 8.3 to niesamowita wręćz dynamika i szczegółowość, odkrywam wszystkie płyty na nowo... :D :D :D :D :D

Dla mnie wszystkie wafle są za spokojne, przytłumione, za kulturalne, bez jaj, dlatego Ci się nie dziwię :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator