HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Podstawki absorbcyjne 2005/03/30 11:00 #23987

Panowie wszystko to fajnie ,ale proszę wypowiedzcie się na temat tego wątku czyli co sądzicie o absorberach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki absorbcyjne 2005/03/30 11:06 #23989

Wszystko zalezy od tego co chesz nimi wytlumiac. W zasadzie uwazam, iż samego zjawiska wibracji podloza nie ma sensu niwelowac przy wzmacniaczach. Inna sprawa to gramofony i cd-ki - jesli komus przeszkadza wibracja przejezdzajacej droga ciezarowki i slyszy zawirowania w dzwieku to polecam takie wynalazki. Ogolnie rzecz biorac ten temat to kolejny temat rzeka na temat zrodel wibracji w poszegolnych pomieszczeniach i sposobach i pozbycia sie. Nie sadze by bylo tu tyle sceptycyzmu co w sprawie kabli sieciowych, ale wszystko kwestia ucha i gustu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Podstawki absorbcyjne 2005/03/30 18:14 #24088

Są dobre i złe. Wolę te dobre:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Podstawki absorbcyjne 2005/03/30 18:25 #24099

sambi napisał: Inna sprawa to gramofony i cd-ki - jesli komus przeszkadza wibracja przejezdzajacej droga ciezarowki i slyszy zawirowania w dzwieku to polecam takie wynalazki.


Ha! U mnie więcej daje odizolowanie wzmacniacza niż źródła. Choć przy jednym i przy drugim różnica jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Podstawki absorbcyjne 2005/03/30 18:37 #24104

Nawet jesli nie jest lepiej to i tak warto je stosować bo sprzęt pracuje wtedy w komfortowych warunkach. Byle by gorzej nie było!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Podstawki absorbcyjne 2005/03/31 17:27 #24326

Z waszych wypowiedzi wynika że jeżeli już ktoś jest zainteresowany tłumieniem drgań to na 100% stosuje do tego odpowiednią platforme,a wynalazkami takimi jak absorbery nie ma co sobie głowy zawracać.Trochę szkoda bo komplet czterech sztuk takich absorberów kosztuje od 40 do 120 zł w zależnosci od producenta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki absorbcyjne 2005/03/31 17:33 #24330

Ja pod nóżkami sprzętu mam kolce DIY oparte na kamiennej płycie, która jest dodatkowo od półki odseparowana filcowymi podkładkami.

Więcej mi nie trza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Podstawki absorbcyjne 2005/04/01 17:14 #24609

A co to takiego załatwił nam Nadredaktor do najnowszego numeru HFiM.
cytuje
"Uwaga! Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy wyjątkowy prezent - sorbotanowe podkładki antywibracyjne Audioquest Little Feet o wartości ponad 300 zł! Pozbądź się szkodliwych wibracji i zapewnij swojemu odtwarzaczowi maksymalnie komfortowe warunki pracy.
Wszystko za jedyne 12 zł!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki absorbcyjne 2005/04/01 17:19 #24613

Świetne,świetne bravo też się popłakałem ze śmiechu i jeszcze ten autograf dla prenumeratorów.SUPER !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki absorbcyjne 2005/04/01 23:14 #24680

Jak czytam takie teksty ze jakas podstawka albo kolce poprawiaja jakosc brzmienia to mnie skreca.....zamiast wydawac kase na jakies durne podstawki za 300 i wiecej zlotych nie lepiej kupic pare plyt albo wybrac sie na koncert???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki absorbcyjne 2005/04/02 16:23 #24732

mir29 napisał: Jak czytam takie teksty ze jakas podstawka albo kolce poprawiaja jakosc brzmienia to mnie skreca.....zamiast wydawac kase na jakies durne podstawki za 300 i wiecej zlotych nie lepiej kupic pare plyt albo wybrac sie na koncert???

Pewnie że lepiej ,ale jak jednak zostaje troszkę wiecej kasy to zaczyna się kombinowanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki absorbcyjne 2005/04/02 18:47 #24749

Najlepiej i jedno i drugie:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator