HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wątek komputerowy 2014/05/18 21:36 #416440

Donmichu ale na CD jako CD Audio nie można zapisać wielokanałowej muzyki jako WAV; znaczy można ale są to pliki dts i ampli wykrywa to jako dts. Mając pliki dts można im zmienić rozszerzenie na .wav i nagrać byle czym jako CD Audio. Pewnie można by nagrać takie flaki normalnie jako dane i odtwarzacz je przeczyta, podobnie jak z pendrivea. Tyle, że wielokanałowe flac są w większości minimum 48/24 i gęstsze więc na CD i tak się nie zmieszczą.

Wielokanałowe flac można przerobić foobarem na wavy i nagrać jako DVD Audio odpowiednim softem ale tu już musisz mieć odtwarzacz DVD Audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2014/05/19 20:53 #416447

Piotrus, bardzo skomplikowane te działanie co do konwertowania plików Flac. Potrzebuję coś łatwiejszego. Co do odtwarzaczy, mam dwa urządzenia które bez trudu odtworzą płyty DVD-Audio.

donmichu napisał: ...Czy laptop sam konwertuje pliki Flac, a na wyjściu pojawi się sygnał cyfrowy PCM?...


Tu moim zdaniem nastąpił błąd. Oczywiście PCM przy dwóch kanałach Flac, a DD i DTS przy wielu kanałach? Tak powinno brzmieć prawidłowe pytanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2014/05/20 13:14 #416473

Niepotrzebnie napisałem chyba o dts i Ci namieszałem. To było tak informacyjnie o płycie CD.
Jeśli chcesz tylko zaoszczędzić miejsce na dysku komputera a odtwarzacze stacjonarne (bo komputer na pewno) odczytują wielokanałowe FLAC to najlepiej nagrać je jako płyta DVD z danymi.
Jeśli odtwarzacze nie czytają takich flaców a czytają DVD Audio to trzeba stworzyć sobie taką płytę. Najpierw konwersja foobarem z flac 5.1 do wav 5.1. Potem trzeba "znaleźć" w sieci program do authoringu discwelder chrome i za jego pomocą stworzyć płytę DVDA.
Bezpośrednio z wielokanałowych flaców płytę DVDA tworzy program HD Audio Solo za pomocą bezpłatnej wersji można utworzyć 5 płyt ale ja polecam bardziej discweldera.
Przy wielokanałowych flacach masz na wyjściu LPCM . Można to wypuścić po analogu lub HDMI. Po optyku czy koaksialu się nie da; wyjdzie tylko stereo i to chyba nie więcej jak 96/24.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotrus.

Wątek komputerowy 2014/06/04 09:35 #416731

Ciekawostka. Po ostatniej aktualizacji program CDBurnerXP zamiast oryginalnej daty i czasu pliku, takiej jak na HDD, to zapisuje na płycie datę pliku jako 1601-01-01 czas 01:00 :cheer: . Daty folderów zapisuje prawidłowo. Jestem ciekaw, czy u Was też tak jest?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Wątek komputerowy 2015/09/26 13:19 #427272

Czy ktoś używa tego czyściciela?

www.piriform.com/ccleaner

Używam Norton Utilities i Galry Utilities - czy coś zyskam dodając CCleaner?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2015/09/26 13:32 #427273

Adam Szulc napisał: Czy ktoś używa tego czyściciela?
www.piriform.com/ccleaner
Używam Norton Utilities i Galry Utilities - czy coś zyskam dodając CCleaner?


Nie mam pojęcia czy pomogę ale używam polskiego programu z Przyśpiesz.pl ( www.przyspiesz.pl ) i jestem wielce zadowolony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2015/09/26 14:53 #427276

Ccleaner jest o tyle dobry, że nie usunie jakichś danych potrzebnych do działania systemu; jest bezpieczny. A sama skuteczność; używam od lat regularnie, coś tam czyści, komputer hula od pięciu lat na tym samym systemie więc jest raczej w porządku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2015/09/26 16:48 #427278

Poza tym ma kilka fajnych narzędzi m.in. do permanentnego usuwania danych z dysku przy wykorzystaniu kilku algorytmów, czyszczenie rejestru, kontrola nad programami uruchamianymi z systemem i przeglądarkami no i łatwy dostęp do listy zainstalowanych programów które z poziomu CCleanera można odinstalować. Na stronie producenta (Piriform) jest też dosyć dobry defragmentator dysków i program Recuva do odzyskiwania usuniętych plików. Nigdy niczego nie zepsułem Ccleanerem, a używam od wielu lat na XP i 7-ce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2015/09/27 01:12 #427286

Adam Szulc napisał: Czy ktoś używa tego czyściciela?
www.piriform.com/ccleaner
Używam Norton Utilities i Galry Utilities - czy coś zyskam dodając CCleaner?

Nie widzę sensu używania kolejnego programu, który robi teoretycznie to samo, co dwa poprzednie.
Na dodatek CCleaner utkwił mi mocno w pamięci. Około 15 lat temu, w czasach, kiedy używałem Win98 CCleaner zrobił mi taki bałagan w systemie, że pozostało mi tylko przeinstalowanie systemu :) . Od tej pory w ogóle nie zwracam uwagi na ten program chociaż prawdopodobnie to już nie ten sam program :) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Wątek komputerowy 2015/09/27 10:46 #427289

15 lat to w świecie informatyki cała epoka. Ja używam CCleanera od kilku lat i żadnych problemów z nim nie miałem. Obecnie program jest wyposażony w opcję tworzenia punktu przywracania, który w razie jakichkolwiek problemów pomoże przywrócić system do stanu używalności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2015/09/27 11:10 #427291

John 1.5 V napisał: Poza tym ma kilka fajnych narzędzi m.in. do permanentnego usuwania danych z dysku przy wykorzystaniu kilku algorytmów, czyszczenie rejestru, kontrola nad programami uruchamianymi z systemem i przeglądarkami no i łatwy dostęp do listy zainstalowanych programów które z poziomu CCleanera można odinstalować.

mkapinski napisał: Obecnie program jest wyposażony w opcję tworzenia punktu przywracania, który w razie jakichkolwiek problemów pomoże przywrócić system do stanu używalności.


Czyli ma to samo co większość tego typu programów, czyli niczym szczególnym się nie wyróżnia. :)

mkapinski napisał: który w razie jakichkolwiek problemów pomoże przywrócić system do stanu używalności.


Jak uruchomisz system ;) :) , bo jak nie uruchomisz to ta funkcja na nic się nie przyda :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Wątek komputerowy 2015/09/27 21:00 #427297

fozzie napisał: Jak uruchomisz system ;) :) , bo jak nie uruchomisz to ta funkcja na nic się nie przyda :)

Nom. Najlepiej robić co kilka miesięcy backup całego systemu. Nie jest to trudne ani pamięciożerne, kiedy korzysta się z osobnego dysku SSD na OS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2015/10/16 22:16 #427650

Chcę kupić stacjonarny modem-router LTE. Jaki polecacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Wątek komputerowy 2015/10/17 18:39 #427660

Jeśli szukasz czegoś niedrogiego to:
allegro.pl/modem-router-wi-fi-na-sim-4g-...lus-i5673458961.html
Z nieco wyższej półki:
allegro.pl/router-d-link-dwr-921-z-modem...odz-i5726641519.html

Niestety nie znalazłem nic ciekawego od Linksysa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator