HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wimbledon - ktoś ogląda?

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/03 11:29 #451466

• PWA
  • PWA Avatar
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
  • Otrzymane podziękowania: 5
To prawda, że ma potrójną presję, a jest jeszcze młoda: ilość wygranych meczów, "ulubiona" mączka, więc oczekiwania są, że No. 1 powinna odfajkować finał i zdobyć kolejnego szlema.
Z Kasatkiną była już znacznie spokojniejsza i mam wrażenie, że "spięcie" w niej opada, więc spotkanie z Gauff powinna już chyba zagrać ze spokojną głową.
Ten sezon, to tak naprawdę poważny sprawdzian jej "dojrzałości" sportowej, a w szczególności ten turniej. Jeżeli sobie poradzi z emocjami, to będzie oznaczało, że jest w pełni gotowa do rozdawania kart w kobiecym tenisie przez dłuższy czas i pozostała część sezonu będzie dla niej znacznie spokojniejsza. Jestem jakoś dziwnie spokojny o finał i mam nadzieję, że się nie pomylę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/05 10:51 #451471

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 97
Mecz wyglądał tak jakby Iga umówiła się z rywalką: gramy na luzie, a ja w zamian dam ci wygrać parę gemów w meczu. Kiedy Gauff na początku drugiego seta zaatakowała, Iga uznała pakt za nieważny i zaczęła grać na swoim normalnym poziomie, a przeciwniczka wówczas zrozumiała swój błąd. Tyle teorii spiskowej, a tak naprawdę, to przy takiej liczbie rozegranych meczów (bez możliwości odpoczynku po przegranym ćwierćfinale czy półfinale) trzeba się oszczędzać i nie dziwię się Idze, że odpuściła kilka najtrudniejszych piłek (a także parę turniejów). Tylko do dropszotów biegała jak zwykle, choć tym razem przeważnie bez powodzenia.

Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/06 10:00 #451472

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Czysto sportowa strona RG stała się nudna (od pewnego czasu wiadomo było kto wygra), co przeniosło się na konferencje prasowe. Ponieważ o coś trzeba jednak zwycięzców zapytać, to ktoś zadał Idze pytanie o makijaż. I to już wystarczyło, żeby rozpętać shit-storm. Na pierwszej stronie pewnego wszawego, choć wpływowego portalu przeczytałem: "Po pytaniu do Świątek zawrzało". Okazało się, że zawrzało po tym właśnie pytaniu. A także po tym, że nikt o to nie zapytał Nadala. To już nie tylko seksizm ale również faszyzm, antysemityzm, homofobia, rozsiewanie fejkniusów, populizm oraz denializm klimatyczny i kowidowy.

Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/06 19:08 #451473

• PWA
  • PWA Avatar
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
Co do makijażu, to następnego dnia miała sesję zdjęciową w mieście i ktoś jej zrobił makeup... wyglądała jakieś 10 lat starzej, więc nie wiem skąd "fachowca" wzięli, ale na pewno się nie popisał ;)
Natomiast na pewno powinna zrobić coś z włosami, bo wygląda to fatalnie :(

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/18 19:04 #451498

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
W grze Huberta pojawił się nowy atut: tie-breaki. Przed turniejem w Halle miał, w co trudno uwierzyć w przypadku tak wysoko sklasyfikowanego zawodnika, negatywny bilans*. Tym razem wygrał wszystkie cztery decydujące rozgrywki i to w sposób nie pozostawiający przeciwnikom żadnych złudzeń. W dodatku z nie byle kim. Hubert chyba wzmocnił się psychicznie.

Kilkanaście lat temu była dyskusja co robić, żeby serwis nie zdominował tenisa. Obserwując ostatnio trawiaste turnieje, sądzę, że nie była tak całkiem od rzeczy. Jedną z propozycji było skasowanie drugiego serwisu. Z drugiej strony, sprawiłoby to, że na wolniejszych kortach większe szanse mieliby returnujący, choć sam nie wiem czy to źle (w siatkówce z tym żyją).

* Wydaje mi się, że również Federer słabo sobie radził w tie-breakach z najlepszymi, choć bilans w karierze ma zdecydowanie pozytywny. Ale pewnie gorszy niż Nadal czy Dżokowicz, bo jest z tej trójki zdecydowanie najsłabszy psychicznie.

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/28 21:11 #451512

• PWA
  • PWA Avatar
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
Jeżeli chodzi o dziewczęta, wygląda to pięknie. Wszystkie 5 zameldowało się bez większych problemów w II rundzie w przeciwieństwie do chłopczyków, którzy dali ciała i "solidarnie" odpadli. Dość smutnie to wygląda...

Ostatnio zmieniany: przez PWA.

Re:Wimbledon - ktoś ogląda? 2022/06/30 19:55 #451524

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Ciężko ogląda się Igę na trawie, czasami ma się ochotę zacytować fragmenty tej piosenki:

("przepraszam, pani jest chyba pod wpływem" albo "pani jest w butach, nie wrotkach")

Monika Seles też nie mogła przyzwyczaić się do trawy (nawet powiedziała, że na trawie wypasa się krowy, a nie gra w tenisa). Ale może jednak Iga z czasem oswoi się z tą nawierzchnią. Oby w porę, bo przeciwniczki będą coraz trudniejsze.

Za to Magda Fręch znowu zadziwia. Od poprzedniej jesieni bardzo poprawiła serwis, który był kiedyś jej piętą achillesową.

Debli z polskim udziałem jest mnóstwo, w tym jeden czysty etnicznie. Może coś z tego będzie.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator