HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wokół Mundialu 2022/11/16 07:12 #451792

Ciekawe czy komuś będzie chciało się pisać w tym wątku. Może dopiero wtedy gdy Polska awansuje do półfinału :)

A na razie u nas wesoło. Dziesięcioletni stadion (nie mylić ze Stadionem Dziesięciolecia) sypie się, na szczęście zastępczy jest w lepszym stanie i nawet chyba wszyscy chętni zmieszczą się na nim. A póki co, piosenka o niegdyś żelaznej obronie reprezentacji Chile:


I teraz na poważnie o bohaterach piosenki.
en.wikipedia.org/wiki/Gary_Medel

en.wikipedia.org/wiki/Jean_Beausejour

I czarna owca czyli niepijący i niepalący:
en.wikipedia.org/wiki/Mauricio_Isla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/11/16 12:38 #451793

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Ciekawe czy komuś będzie chciało się pisać w tym wątku. Może dopiero wtedy gdy Polska awansuje do półfinału :)

A na razie u nas wesoło. Dziesięcioletni stadion (nie mylić ze Stadionem Dziesięciolecia) sypie się, ...


Cóż takiego mogłoby się "sypać" na byłym Stadionie "Dziesięciolecia"? Stopnie betonowe i ławki drewniane?
Choć współczesne "Ławki patriotyczne" posypały się w dwa tygodnie, to fakt, więc można i takie udłubać.

Moja teoria jest taka - to jest wina (oprócz oczywiście -Tuska), niedawnej wystawy AVS i HajEndowych basów, które przez trzy dni "demolowały" konstrukcje dachu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wokół Mundialu 2022/11/22 14:11 #451803

Najpierw zobaczyłem wynik. Rozum (lub jego podróbka - nemo iudex in casa sua) podpowiedział mi: Argentyna - Arabia Saudyjska 2:1. Pomyślałem, że nie jest to okazałe zwycięstwo Messiego i spółki. Okazało się jednak, że to 1:2. Nie jest to dobra wiadomość. Jeżeli Argentyńczycy nie przegrają z Los Mexicanos, to w ostatnim meczu będą gryźli trawę. W dodatku dostarczyciel punktów, jakim wydawała się Arabia Saudyjska, może nie wywiązać się z warunków dostawy i zakończymy rozgrywki z zerowym dorobkiem.

Dzisiaj będzie już wszystko wiadomo. Remis w pierwszym meczu (zwycięstwa nie przypominam sobie od 1978 r.) oznacza wyjście z grupy, porażka - być może zaszczytne miejsce na najniższym stopniu (grupowego) podium, być może tuż za nim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/11/27 16:30 #451810

Po zwycięstwie nad saudyjską potęgą piłkarską ludzkość w Polsce ogarnął optymizm, z którym może równać się tylko ten z 1974 r. Otwarcie już mówi i pisze się o możliwym zwycięstwie z Argentyną, ewentualnie zwycięskim remisie. Ten rzeczywiście może dać nam pierwsze miejsce w grupie (a przejście do 1/8 na pewno), a dobrze by było, bo w przypadku awansu z drugiego miejsca trafimy na Francję. Argentyna też tego nie chce (pamiętając klęskę sprzed czterech lat), więc zapowiada się ostre kopanie. Podobnie w drugim meczu, bo na razie każdy zespół ma szanse na awans. Gdyby nie ten karny Lewandowskiego ...

P.S. Wbrew temu co napisałem poprzednio, remis nie zawsze dawał Polsce wyjście z grupy - vide Euro 2012. Musi być 0:0. Tak było w Mundialach 1978, 1982 i 1986 oraz Euro 2016.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Wokół Mundialu 2022/11/27 22:01 #451811

Argentyna wygra z Polską, Arabia wygra z Meksykiem i kto będzie winny? Oczywiście, że Lewandowski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/11/29 12:39 #451812

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) Gdyby nie ten karny Lewandowskiego ...


Takie dywagacje nie mają sensu. Albowiem gdyby po wykonaniu karnego było 1:0, nie mamy prawa zakładać, że "reszta" meczu potoczyłaby się bez zmian.
(np. znając "taktyka" Czesia (711), nakazałby obronę wyniku a postawiani przed koniecznością "gonienia wyniku" meksykanie włączyliby "turbo" i zapewne wyrównali a następnie niesieni entuzjazmem...)

To jak w S-F - żelazne zasady "podróży w czasie" zakazują ingerencji w przeszłości, bo to na pewno odbije się (z zasady) źle na teraźniejszości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Wokół Mundialu 2022/11/29 21:56 #451813

Iro napisał: (np. znając "taktyka" Czesia (711)


Jednakże taktyka Czesia ma też swoje "pozytwne" strony (patrz rozgrywki Legii w LE, kiedy to całkiem nieźle poczynała sobie w fazie grupowej) i całkiem możliwe, że pierwszy raz od 1986 wyjdziemy z fazy grupowej MŚ ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/11/30 22:23 #451816

Zasada 0:0 w pierwszym meczu działa. Pozwolę sobie więc skromnie nazwać ją prawem Szulca. Zwycięzców (nawet przegrywających mecz) się nie sądzi ale obawiam się, że wyrok wyda Francja i można będzie przytoczyć słowa mistrza Ignacego ("strzelec was pozwie, a kuśnierz osadzi"). Okoliczność łagodząca to umiejętności drukarskie sędziego. I może jeszcze zawziętość Argentyńczyków, którzy nawet przy 2:0 nie odpuścili do przedostatniej minuty. Chyba więc przez te kilka dni przyjdzie się pocieszać, że cuda się zdarzają, a Polska mimo wszystko nie jest słabsza od Tunezji.

Mecz z Argentyną skojarzył mi się z tym na Wembley z1973 r. Obejrzałem go jakiś czas temu i tak naprawdę, to Anglicy "przegrali" go na własne życzenie. W naszej drużynie tylko kilku zawodników z pola grało na dobrym poziomie. Teraz sytuacja przypomina tę z 1986 r. - awans po 0:3 w ostatnim meczu* z taką samą liczbą punktów. A potem 0:4 z Brazylią, co niestety nie musi się nie powtórzyć. Co nie będzie jeszcze najgorsze, bo w zapasie jest, klątwa Michniewicza.

* Inna sprawa, że mecz był lepszy niż wynik, o ile mnie pamięć nie myli. Dzisiejsze 0:2 odzwierciedla to co działo się na boisku, a i 0:3 nie byłoby od rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/12/01 22:02 #451817

Danke Deutschland :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/12/04 18:40 #451821

Tak jak nie poważałem gościa, tak teraz muszę zdjąć beret, antenką do dołu:
"Chacun y va de son pronostic pour ce match très attendu, y compris le président de la République qui l'a délivré au Parisien. « Je pense qu'on gagne 3-1, a livré Emmanuel Macron. Lewandowski va en mettre un, comme Mbappé ou peut-être Giroud, qui a envie d'entrer dans l'histoire. Et joker pour le troisième but des Français."
www.ifrancja.fr/ms-2022-prezydent-macron...a-wygra-z-polska-31/

Wątpiących informuję, że to była prognoza przedmeczowa (zasłyszana dziś rano w radio).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/12/18 19:27 #451841

Uff, a już bałem się, że Francuzi dobiją zmęczonych Argentyńczyków po dwukrotnym wyjściu na remis. Po serii nudnych finałów wreszcie emocje i 6 bramek. I wreszcie przełamano niepisaną umowę tegorocznego Mundialu, że masowo marnuje się rzuty karne. We Francji pewnie już trwa podtrzymywanie nowej świeckiej tradycji - demolka na wesoło (4 lata temu) lub na smutno. Zacofani Argentyńczycy pewnie uczczą sukces śpiewam, tańcami i spożyciem.

Polska osiągnęła najlepszy od 36 lat rezultat, przegrała tylko z mistrzem i wicemistrzem świata i co trzeba zrobić? Zwolnić trenera - to taka stara świecka tradycja, sięgająca czasów Kazimierza Górskiego. Z kolei piłkarze podtrzymali inną świecką tradycję mistrzostw świata i Europy: w meczach z ich udziałem bramki z karnych padają bardzo rzadko, nieważne czy strzelają nasi czy przeciwnik. Wyjątkiem są karne po dogrywce, wtedy bramki padają często gęsto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2022/12/19 15:29 #451842

Adam Szulc napisał: ... We Francji pewnie już trwa podtrzymywanie nowej świeckiej tradycji - demolka na wesoło (4 lata temu) lub na smutno.


Prorok jaki czy co?
sport.dziennik.pl/pilka-nozna/mundial/ar...gentyna-francja.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2023/12/02 09:08 #452370

Autonomiczny wątek pozamundialowy nie wyżywiłby się, więc będzie tutaj. Niezagrożona, wydawałoby się, pozycja Janusza Jojko

została mocno zaatakowana przez bramkarza HSV Hamburg

I od strony czysto piłkarskiej był to ładniejszy gol, choć polski bramkarz wykazał większy talent aktorski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2023/12/02 09:39 #452371

Z Niemcami wygramy :!:
Kiedyś....może za 50 lat....gdy sklonują Janasa z jednoczesną mutacją jego mózgu :lol: :lol: :lol:

Zajrzałem na początek tematu i znalazłem takie coś. Nemo sapiens, nisi patiens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator