HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Konkurs na recenzję 2014/06/03 09:53 #416714

Iro ,wspominasz coś o egzaltacji i emocjach . Przeczytaj raz jeszcze to co tu napisałeś ,a zobaczysz komu się ona bardziej udziela. Zarzucasz mi tu tyle rzeczy , że nie sposób sie w tym wszystkim odnależć. Miałem już nie wdawać się z Toba w jakiekolwiek spory bo do niczego dobrego to nie prowadzi . Pienisz się tylko niepotrzebnie i tak cenne zdrowie tracisz ;)
Odniosę się do tego wszystkiego ostatni raz . Sugerujesz , że słucham sprzętów , zwłaszcza kabelków, a Ty zajęty jesteś sluchaniem muzyki, egzaltacją sztuką. Zapewniam Cię , ze przynajmniej kilkaset z ponad 1000 albumów stojących u mnie na półce to SZTUKA najwyższych lotów. Zapewniam Cie też , że albumy te jak i cała reszta nie stoją u mnie tylko po to by zapełnic miejsce w regałach, nie stoją tam dla pięknych okładek i obwolut . Żywię wielki szacunek dla takich geniuszy muzycznych jak Parker którym jesteś zafascynowany choć osobiście mam innych muzyków którzy wywarli na mnie większe wrażenie- Coltrane, Miles.
Tak jak Ty muzyka jest dla mnie najważniesza i to dla niej powstał system kotry dziś posiadam. Tak samo jak Ciebie fascynuje mnie muzyka.
Sugerujesz , że tacy jak ja wymyslają sobie coraz to lepsze brzmienie , coraz to wieksze zmiany na podstawie metki z ceną . Podam Ci tylko jeden przykład na bezzasadność Twoich wywodów. W swoim czasie szukałem dobrych przewodów sieciowych. Miałem u siebie szereg takich konstrukcji począwszy od Nella czy Furutecha z przedziału poniżej 1000zł po przez sEzreg konstrukcji z przedziału 2000-3000zł ( Furutech, Ansae, Enerr)skonczywszy na szczytowych modelach Ansae i Enerr . Na deser dostałem dwa kable Shunyaty , jednen z okolic 5000zł a drugi szczytowy model Anaconda. Ceny lepiej nie wymieniać . I wiesz co , okazało się , że moje klamoty lepiej pracują na kablach Pana Witkowskiego z Sound Art. Tak samo było w przypadku XLR który był porównywany z renomowanymi konstrukcjami z okolic 5-6 tys ( Synergistic, Albedo,XLO) o Metamorphosis nawet już nie wspominam. Jak więć wytłumczysz mój wybór?Egzaltacja ceną nie wchodzi przecież tu w grę , bo zakupione kabelki są wielokrotnie tańsze od wspomnianych , są też zwyczajnie lepsze .
Kolejna sprawa to buczący bas , byle jakie kolumny i wzmacniacz o słabym współczynniku tłumienia.
Pisząc o problemie z basem miałem na mysli niedoskonałości jakie się jeszce pojawiają u mnie , a które to występują z róznych powodów. Pierwszy to jeszcze pewne braki w adaptacji pomieszcZenia , druga to wpływ na brzmienia aktualnie posiadanego kabelka głosnikowego.Wzmak i kolumny zostawmy w spokoju. Chyba ne muszę pisać dlaczego?
Skoro jesteśmy przy basie , nie sposób nie zahaczyć o akustykę pokoju. Tu znów starasz się wmówić wszystkim , a zwłaszcza sobie , że do tego tematu podchodzę po macoszemu . Na jakiej podstawie? Akustyka zawsze była dla mnie priorytetem i taka być powinna dla wszystkich którzy chcą słuchać muzyki z głosników. Mój ostatni pokój odsłuchowy miał ją przynajmniej bardzo dobrą , mimo niekorzystnych proporcji . Fakt , że by ją uzyskać musiało minąć wiele czasu ale efekt w rezultacie był bardzo dobry i słuchało się tam wybornie. Swietna scena,przestzrenność, definicja basu i jego zróznicowanie , wszelkie proporcje , brak pasożytniczych rezonansów itd. Trzeba było dość mocno zagracić pokój by taki efekt osiągnąc ale udało się.
Od jakiegoś czasu mam nowe pomieszczenie i nowe problemy a fakt , że jeszcze występują nie swiadczy o tym , że je lekceważę . Ograniczenia fianansowe sprawiają , żę proces ten jest rozciagnięty w czasie . Pokój jest dość duży więc i potrzeba wiećej środkow ,a nie chcę też sięgać po jakieś tymczsowe rozwiązania. Poza tym nie wiesz co mam na mysli gdy piszę - problem z basem. Nie wiesz jakiego rodzaju to problem , a zwłaszcza nie masz pojęcia o jego skali. Być może okazałoby się , że Ty czy ktokolwiek inny słuchająć w ogle by na ten problem nie zwrócił uwagi. Wszystko zależy od punktu odniesienia i własnych preferencji o których niestety większosć zapomina .
I na koniec wspomniana , niezdrowa egzaltacja w polączeniu ze sprzętem audio w szerokim tego słowa znaczeniu , a więc i też bydzącymi tyle sprzeczności i kontrowersji kabelkami wszelkiej maści. Bywa że egzaltuję się opisując efekty przesiadki z jednego elementu na drugi , opisując brzmienie jakie uzyskałem za jego pośrednictwem . Bywa , żę są to kabelki bo i takowe są w systemie . Egzaltuje się brzmieniem opisując je w miarę swoich mozliwości. W rzeczywistości w momencie tym egzaltuję się muzyką w tym czasie odtwarzaną w taki właśnie wyjątkowy dla mnie sposób, jednak by opisać zmiany wprowadzane przez dany sprzęt nie mogę pisać o twórczosci Parkera i jemu podobnych , o merytorycznych aspektach tej czy innej muzyki bo w temacie niewiele to wniesie. Tu chodzi o rzetelne opisanie tego co da się zaobserwować ( fizycznie usłyszeć i porównać) w brzmieniu systemu, o ilę w ogóle coś się da usłyszeć. Piszemy w tym przypadku o sprzęcie i brzmieniu , nie zaś o twórczosći Coltrana . Szukanie i odnajdywanie coraz doskonalszych brzmieniowo ( bo nie tylko o gołe parametry tu przecież chodzi) urządzen sprawia , że jest z tym trochę zabawy , całkiem przyjemnej przecież , ale głownym celem jest to , że takie działania prowadzą do tego że nasze ulubione nagrania odtwarzane są z co raz większą dbałością , atencją i precyzją a to z kolei , moim zdaniem , przekłąda się na to że przyjemność jaką czerpiemy z tej czynnosci , wzrasta proporcjonalnie do uzyskanych efektów.
Nie brzydzę się wcale tabelkami z parametrami . Wiedz , że zawsze dokladnie analizuję dane w takich tabelkach i bardzo lubię czytać w testach wyniki z laboratorium .
Tyle rzeczy tu poruszyłem ale wiedz , że ponad tym wszystkim i tak stoi MUZYKA , bez względu na to co Ci się na ten temat wydaje.
To chyba wszystko co miałem Ci do powiedzenia, a to jak się do tego odniesiesz jest mi zupełnie obojętne. Masz prawo do swojej oceny wszystkiego co Cie w okoł otacza , jak każdy z nas. Rozumiem , że masz misję , taką krucjatę nawracania niewiernych bo ciągle przecież do wierzenia w coś się odnosisz. Napiszę raz jeszcze, NIE O WIARĘ TU CHODZI . Przynajmniej jesli chodzi o mnie .
Życzę powodzenia w nawracaniu , jednak czasy średniowiecza już dawno minęły , więc po drodze nie pal nikogo na stosie za przekonania ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
Ostatnia edycja: przez dyzma-69. Powód: korekta

Konkurs na recenzję 2014/06/09 09:42 #416802

Maciej Stryjecki napisał: kabel to nie pokrętło regulacji tonów.
John 1.5 - to jest genialne! Jestem pod wrażeniem. Mogę przy okazji, kiedyś wykorzystać?


Silwuple, choć to taka moja licencia poetica ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konkurs na recenzję 2014/07/14 21:04 #417371

Kiedy wyniki konkursu na recenzję ? Kiedy będą publikowane i w którym numerze pisma ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konkurs na recenzję 2014/09/30 13:37 #418859

W ostatni dzień urlopu wyjąłem ze skrzynki, przemoczony z lekka (w sam raz dla humbaków z wanny ;) ), ostatni numer ulubionego audio-muzycznego miesięcznika. I co? Rozstrzygnięcia konkursu znowu nie znalazłem.
W odwecie pozdrawiam serdecznie panią Aleksandrę Chilińską. Szkoda, że ta dama nie zagląda na forum...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konkurs na recenzję 2014/09/30 16:45 #418863

Może w jubileuszowym, 200 numerze będą wyniki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konkurs na recenzję 2014/11/13 23:27 #419838

Nie wiem jak wy, ale ja się myślę, że powinni coś napisać. Cokolwiek. Nawet informacje, że się obrazili na nas za zbyt małą ilość recenzji i nie napiszą nic :). Fajnie by było jakby była jakaś niespodzianka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Konkurs na recenzję 2014/11/14 09:50 #419844

Myślę ze temat jest grubszy => nie mogą się redaktory zdecydować czy wygrała "recenzja" Wulkana czy Dyzmy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Konkurs na recenzję 2014/12/23 17:48 #421085

Patrick napisał: Myślę ze temat jest grubszy => nie mogą się redaktory zdecydować czy wygrała "recenzja" Wulkana czy Dyzmy ;)

Oj nie zazdraszczaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator