HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Polacy-brudasy 2014/05/11 12:39 #416228

Temat kompromisowo zmieniony to i ja coś napisze kompromisowo. Niestety niepilnowani Polacy w miejscach publicznych zostawiają straszny chlew. Spacerując po dzikich polach nad Wisłą w miejscach dla ludożerki łatwiej dostępnych natrafiam na sterty pozostawionych opakowań (butelki tworzywa obojga, puszki, tacki itp.). Od biedy mogę zrozumieć (choć nie zaakceptować) wywożenie śmieci do lasu, bo w ten sposób oszczędza się pieniądze. Ale co szkodziłoby jednemu z drugim prymitywowi zabranie ze sobą tego co się przyniosło (i nie bolało), zwłaszcza, że już waży mniej. Rzadko mam okazje pospacerować nad Wisłą w innych krajach ale aż takiego chlewu chyba nigdy nie widziałem. W niestolicznej Polsce też jest chyba lepiej, choć może tylko dlatego, że liczba mentalnych dresów na metr kwadratowy jest z naturalnych względów większa w Warszawie niż nad Rospudą.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polacy-brudasy 2014/05/11 16:17 #416234

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) Rzadko mam okazje pospacerować nad Wisłą w innych krajach ale (...)


...żadnego ale!
Nasza ci Ona cała!
Od źródełek aż po ujścia!
Nikomu ni skrawka nie oddamy!
Żadnym "innym krajom"! :) :) :)

zamierzone czy nie, wyszło Ci to uroczo :)
(poza tym z całą pozostałą treścią zgadzam się i postrzegam podobnie.)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zachowanie Polaków w miejscach publicznych 2014/10/26 22:27 #419420

Anima napisał: ... Ludzie się wstydzą swojej nagości ? Rodzice wstydzą się rozebrać przy swoich dzieciach?
Wszędzie za granicą takie zachowanie jest nie do pomyślenia, a i prysznice koedukacyjne nie są rzadkością. (...) Czy Polska i Polacy jest aż tak pruderyjna?


Przypomniałem sobie ten audiofilski temat gdy zajrzałem do hasła "Sauna" w Wikipedii. I co znalazłem?

"In Australia and Canada, saunas are found mainly in hotels, swimming pools, and health clubs and if used by both men and women, nudity is forbidden".

"In France, the United Kingdom, and much of southern Europe, single-gender saunas are the most common type. Nudity is expected in the segregated saunas but usually forbidden in the mixed saunas".

"Hungarians see the sauna as part of a wider spa culture. Here too, attitudes are liberal, mixed-gender people are together and they wear swimsuits".

"When men and women use the sauna together in Sweden swimwear is often used".

"A wider range of sauna etiquette is usually acceptable in the United States compared to other countries, with the exception that most mixed-sex saunas usually require some clothing such as a bathing suit to be worn".

Autora chyba wcięło i niestety raczej nie doczekam się odpowiedzi.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zachowanie Polaków w miejscach publicznych 2015/04/29 22:59 #424399

Te nowoczesne narody jeszcze nie wiedzą jak saunować. Jeszcze 100 lat temu w Australii można było trafić do więzienia za bikini na plaży. W kontakcie z wodą promujmy nagość ( sezon naturystyczny już nadchodzi :) ). W końcu człowiek nie rodzi się w kostiumie kąpielowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Polacy-brudasy 2015/04/30 17:43 #424409

Adam Szulc napisał: Niestety niepilnowani Polacy w miejscach publicznych zostawiają straszny chlew. Spacerując po dzikich polach nad Wisłą w miejscach dla ludożerki łatwiej dostępnych natrafiam na sterty pozostawionych opakowań (butelki tworzywa obojga, puszki, tacki itp.). Od biedy mogę zrozumieć (choć nie zaakceptować) wywożenie śmieci do lasu, bo w ten sposób oszczędza się pieniądze. Ale co szkodziłoby jednemu z drugim prymitywowi zabranie ze sobą tego co się przyniosło (i nie bolało), zwłaszcza, że już waży mniej. Rzadko mam okazje pospacerować nad Wisłą w innych krajach ale aż takiego chlewu chyba nigdy nie widziałem.


www.flickr.com/photos/maciejdakowicz/sets/1391696/ - ależ proszę :)
A rano po tym całym syfie nie ma nawet śladu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zachowanie Polaków w miejscach publicznych 2015/04/30 18:34 #424410

Anima napisał: ... W kontakcie z wodą promujmy nagość ( sezon naturystyczny już nadchodzi :) ). W końcu człowiek nie rodzi się w kostiumie kąpielowym.


Promujmy też analfabetyzm. W końcu człowiek nie rodzi się z umiejętnością czytania i pisania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Polacy-brudasy 2015/04/30 18:35 #424411

Rob Roy napisał:

Adam Szulc napisał: Niestety niepilnowani Polacy w miejscach publicznych zostawiają straszny chlew. Spacerując po dzikich polach nad Wisłą w miejscach dla ludożerki łatwiej dostępnych natrafiam na sterty pozostawionych opakowań (butelki tworzywa obojga, puszki, tacki itp.). Od biedy mogę zrozumieć (choć nie zaakceptować) wywożenie śmieci do lasu, bo w ten sposób oszczędza się pieniądze. Ale co szkodziłoby jednemu z drugim prymitywowi zabranie ze sobą tego co się przyniosło (i nie bolało), zwłaszcza, że już waży mniej. Rzadko mam okazje pospacerować nad Wisłą w innych krajach ale aż takiego chlewu chyba nigdy nie widziałem.


www.flickr.com/photos/maciejdakowicz/sets/1391696/ - ależ proszę :)
A rano po tym całym syfie nie ma nawet śladu.


Ale to jest syf miastowy. U nas też coś takiego sprzątają ale ja pisałem o łonie natury.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator