HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cały zestaw. Prośba o pomoc. 2020/04/25 11:12 #448561

Czytam i staram się edukować, ale nie bardzo jestem w stanie sam zdecydować w jakim kierunku powinienem pójść. Prośba o radę i naprowadzenie, jeśli ktoś ma chwilę i odrobinę cierpliwości. Większość tematów jest dla mnie nowe. Zestaw głównie do kina domowego, ale również z opcją słuchania muzyki.
Mam dość duży pokój o powierzchni prawie 50m2. Kino domowe ma być skupione w kwadracie 5x5m (okolice kanapy). Pod tylne satelity są już poprowadzone kable pod tynkiem i muszę je montować do sufitu. Budżet w tym przypadku jest trochę z gumy i może się wahać w przedziale 4 tys. do nawet 10 tys. zł. (całość).
Z mojej strony przeglądałem oferty sklepów, jakieś gotowe zestawy i myślałem wstępnie nad takim zestawem: DENON AVR-X2600H + JAMO S807 HCS ATMOS + S 810 SUB (6.5 tys. zł). Dostępny też pod linkiem, ale nie chcę robić reklamy sklepu. Wybór nie ukrywam trochę na oko. Wylistuję kilka pytań/próśb:
- co myślicie o takim zestawie? Może możecie polecić coś innego?
- jeśli wygląda to rozsądnie to mam ciągle problem z tylnymi satelitami. Wydaje się, że te Jamo nie bardzo nadają się pod sufit, są dość duże i opisane jako podstawkowe
- czy ma sens podmiana tylko tylnych satelit na coś innej firmy, czy to byłoby jakieś duże bluźnierstwo z którego sobie nie zdaję sprawy? Myślałem tu o czymś takim jak np. tyły z Canton Movie 160 (do kupienia nowe za ok. 550 zł. ) lub Harman Kardon HKTS7/9 (350 zł.). Wybrane przede wszystkim ze względu na gabaryty.
- czy znacie jakieś inne satelity, które mógłbym wmiksować w wybrany zestaw?

Z góry dziękuję za pomoc!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cały zestaw. Prośba o pomoc. 2020/04/26 19:45 #448577

Jeśli zacząłem zbyt obszernie to będę bardzo wdzięczny za samą ocenę Jamo S807, albo S809 (te drugie dostały EISA w zeszłym roku). Zwłaszcza ta EISA daje do myślenia, bo chyba to jednak dość istotna nagroda?
BTW ostatnio ktoś mi też polecił Tonsile i może warto wspierać tę kultową, polską firmę, co myślicie o zestawie Siesta 5.1? Łza się w oku kręci jak myślę o Altusach i jakoś tak ciągnie do tego Tonsilu:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cały zestaw. Prośba o pomoc. 2020/05/16 23:17 #448697

Tonisle to sobie odpuść. Nic dobrego. Te Jamo trochę lepsze, choć nagroda EISA o niczym nie świadczy. Obydwie marki, takie sobie. Wolałbym rozejrzeć za podstawową serią głośników Indiana Line, na przykład seria NOTA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator