HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/14 16:16 #448503

Poradźcie jakie głośniki wybrać i jak je ustawić. 

Pokój jak na załączonym zdjęciu 3x4.8

Amplituner wymyśliłem Yamaha RXV485

Jeśli chodzi o głośniki, to tylko subwoofer stoi na ziemi, reszta musi wisieć, bo albo okno, albo drzwi balkonowe. Myślałem na przykład o Polk 1700

Czyli defakto chodzi mi o rozmieszczenie przodów, czy wielkim błędem będzie schowanie ich w narożnikach za firanka, czy też przed maskownicą karnisza (fotka).
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/14 20:46 #448504

tv i fronty na dłuższą ścianę, na przeciwko kanapy,
TV centralnie do tego podłogówki rozstawione wg zaleceń producenta, jak i tak samo rozmieszczone efektowe, (wysokość itp wg zaleceń producenta zestawu) pamiętając o symetrii rozstawienia i takich samych odległościach od ścian bocznych, wtedy to jakoś zagra.
Po kiedy grzyba pchasz TV na ścianę z oknami, kaloryferem itp?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/14 21:41 #448505

Na dłuższej ścianie jak dla mnie jest za blisko, do tego z fotela oglądanie pod kątem 45 stopni, a najważniejsze to tamtędy jest ciąg komunikacyjny na balkon i nie mam ochoty omijać tv. W tym miejscu jest dokładnie 292 cm . Jak ktos usiądzie przy stoliku z na przeciw kanapy , to by cały czas obcierk ao tv była, nie mówiąc o stojących kolumnach. Wiele razy próbowaliśmy zmienić układ tv i po miesiącu wracał tam gdzie jest. W bloku nieliczni mają tv na środku dłuższej ściany.
Jest jak jest i mogę kombinować coś tak jak teraz jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/16 08:07 #448510

Tak jak to sobie wymyśliłeś to nie będzie dobrze.
Przeczytaj jakikolwiek poradnik o rozstawieniu głośników kina domowego czy instrukcje od kompletu kolumn.
Kolumn zazwyczaj nie należy ustawiać w rogu, dosuwać do ściany itp...
Zasłanianie ich czymkolwiek też nie pomoże.

Skoro warunki taki a nie inne, układ mebli nie do ruszenia itp...

To mam jedną radę - odpuść sobie.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/16 10:14 #448511

Zatka besreflexy i od biedy może być, a jak zostawi po 20 centów z każdej strony to może nawet nie będzie fatalnie, w końcu to tylko małe monitorki i śmiem twierdzić, że bliskie sąsiedztwo ściany może im tylko pomóc. Poza tym, od czego ma korekcję barwy w amplitunerze, jak się zrobi tłok w górnym basie to trochę ujmie i doda nieco na subwooferze - przecież to nie kino z certyfikatem THX.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/16 13:29 #448512

Te Polk'i to wiszące maluchy bas pewnie od 100 hz jakby nie powiesił nie zabiją basem , a może coś używanego zawsze to można liczyć że się kupi ''więcej za mniej'' tak dla przykładu www.olx.pl/oferta/kef-kht-3005-se-specia...WldL.html#154558575f ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/16 14:36 #448513

Kolego wdehe, dziękuję Ci bardzo za sugestię, nie da to się parasola w pupie otworzyc. Nie odkrywasz Ameryki, a do tego piszesz głupoty o ustawianiu tv na długiej ścianę. Zaprosze Cię do siebie posadzę pod katem ostrym do tv i w stronę okna wychodzącego na południe. Miłego oglądania. Wiadomo jakie są bloki i można się postarać coś upchnąć.

Jarku, właśnie też tak przeglądałem trochę ogłoszenia, dzięki za sugestie, budżet jak Polk , a parametry widze lepsze. Mogę wsadzić Taufela Ultime 20, ale trochę fizycznie duże. Oczywiście nagłośnił bym tym też sąsiada przy okazji haha.
Oczywiście nie muszę tych frontów dawać za firanke.

Tak jak John pisze, jak będzie basem waliło po głowie, to się go przytlumi, ale chcę coś lepszego powiesić niz zestaw Geniusa za 400 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/27 11:45 #448578

Ustawienie jak na rysunku, kompletnie do niczego się nie nadaje, wyrzucenie pieniędzy w błoto. Ale kto bogatemu zabroni? Spróbuj ewentualnie zrobić 2.1, w tym przypadku i tak ustawienie w rogach pokoju odpada. 30-50 cm od bocznych ścian wypadałoby zachować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Re:Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/04/27 16:52 #448579

Panowie, co wy macie z tym przestawianiem pokoju pod kino domowe? Zrozumcie że na pierwszym miejscu jest życie rodzinne i funkcjonalność i nie da się pewnych rzeczy zrobić w bloku z wielkiej płyty. Macie rysunek i proponujecie wchodzenie do pokoju wprost na kolumnę, trochę wyobraźni przestrzennej :)
Szkoda że nikt nie pokusi się o zrobienie czegos w trudnych warunkach, a że sali kinowej nie zrobię to oczywiste. Z takim podejściem to mogłem mieć dalej to co mialem. Na szczęście na innym forum ktoś się wysilil i pięknie gra teraz Onkio 686 z Procinema 600.
Żeby nie było, podłączyłem ampli najpierw pod stary zestaw i już było lepiej, ale Procinema wymiata, a na dodatek wygląd jest odpowiedni.
Dziękuję tym co chcieli pomóc, a resztę proszę o wyrozumiałość warunków zamieszkania niektórych pytających, bo czasem może być tak, że za 2-3 lata nastąpi zmiana mieszkania, to sprzęt już jest, a lepsze warunki akustyczne poprawia tylko doznania.

Temat do zamknięcia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Tomeczek.

Amplituner i głośniki do pokoju 14m2 2020/05/14 23:09 #448688

Z budżetowych amplitunerów, to Yamaha RXV485 i tak jest dobrym pomysłem. Powinna poradzić sobie z każdymi małymi głośniczkami na jej poziomie. Polki o których wspomniałeś, będą brzmieć efekciarsko. W kinie może to zdać egzamin. Dobrze, że nie pakujesz się w duże rzeczy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator