HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny NUMAN, Subwoofer Numan RetroSub ASW 10b 2020/03/03 08:49 #448276

Cześć,
czy ktoś się zetknął z tą firmą ? W internecie bardzo mało opini. Jedynie znalazłem kilka wpisów po niemiecku gdyż rzekomo jest to produkt z Berlina. Jeśli chodzi o wzornictwo serii Retro wypada bardzo ładnie. W tym pułapie cenowym nawet lepiej niż Taga Harmony 606 w wersji OAK. A kolumny tylne/półkowe są 3-drożne, mają 3 głośniki: -Głośnik niskotonowy 10 cm (4") i membrana pasywna 10 cm (4") -Głośnik wysokotonowy z kopułką jedwabną
Pytanie ważniejsze - jak to brzmi ?

Drugie pytanie bardziej techniczne:
Myślę nad tym Subem Numan RetroSub w połączeniu z Denon x520BT. W amplitunerze mam wyjście 1xRCA (LFE sub out) a w tym Subie widzę że jest Line in 2x RCA no i zastnawiam się czy będzie współgrał z moim amplitunerem. Kabel typu Y ? lub wystarczy 1Rca-1Rca i podpięcie tylko do jendego kanału w subie (będzie grał na połowie mocy ? )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny NUMAN, Subwoofer Numan RetroSub ASW 10b 2020/03/03 19:51 #448286

W takich sytuacjach powinno wystarczyć podłączenie chyba do lewego, ale nie obawiaj się, będzie grał normalnie, a nie połową mocy, dlatego, że taki sygnał z dwóch wejść i tak jest monofonizowany, bo subwoofer mając jeden głośnik gra przecież w mono. Nawet w przypadku subwooferów z dwoma głośnikami, oba grają razem to samo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny NUMAN, Subwoofer Numan RetroSub ASW 10b 2020/03/06 22:14 #448304

Dzięki,
a więc zaryzykowałem i zakupiłem te Numany. 2 x półkowe + SUB. Tylko że jest problem. Kolumny grają jak talala ale SUB milczy... a raczej buczy.
Dodam że sprawdzałem go w salonie gdzie był kupowany pod jakimś starszym amplitunerem yamahay przez kabel czincz-czincz bardzo słabej jakości ale grało ładnie.
W domu jak podpiąłem go pod mojego Denona x520BT pod wyjście SUB kablem takim samym tylko że lepszej jakości (gruby kabel głośnikowy i zarobione 2 końcówki czincz-czincz również lepszej jakości) No i kurka nie gra tylko buczy. W ustawieniach Ampli jest LFE ON i Subwoofer YES.
Googlowałem i czytałem że mogą to być przypadki z brakiem uziemienia. Tylko że tutaj zarówno Ampli jak i SUB mają kabel zasilający tylko 2 żyłowy. Więc fabrycznie bez uziemienia.
Dodam też że buczy tylko jak jest czincz wpięty do line in.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny NUMAN, Subwoofer Numan RetroSub ASW 10b 2020/03/07 15:41 #448306

zapodaj zdjęcie tylnej ścianki suba, bo coś mi się wydaje, że on nie ma wejść LFE, tylko wysokopoziomowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Kolumny NUMAN, Subwoofer Numan RetroSub ASW 10b 2020/03/07 18:52 #448307

Hej
w załączniku fotka pleców. Jest Line IN i Line Out.
Ogólnie kupiłem dziś dla testów krótki kabel 3m czincz-czincz za 5zł podłączyłem i nie grało nic ale też nie buczało. Zrobiłem automatyczną konfigurację głośników w Apli i po tym ruszył pięknie. Basior grał elegancko.
Jak go przepiłąłem na długi kabel który idzie w ścianie (ten docelowy) znowu zaczął buczeć. Zrobiłem ponownie autoconfig i zaczął grać + buczeć. Jak wypiąłem kabel i ponownie wpiąłem to znowu nie grał wcale tylko buczał. Czyżby po każdym wypięciu kabla trzeba robić konfigurację ?
Dodam że kabel przemierzyłem i nie ma przebicia ani na sygnale ani na masie.
https://a.allegroimg.com/s1024/03608f/50369d214b16b46d75f3f5818e27

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hmersky.

Kolumny NUMAN, Subwoofer Numan RetroSub ASW 10b 2020/03/11 20:32 #448328

Problem rozwiązany. Winny był przewód głośnikowy który miałem puszczony w ścianie i pod sufitem. Pomimo że to gruby dobrej jakości przewód głośnikowy to zbierał po drodze wszystkie zakłócenia z pobliskich przewodów prądowych. Do tego miał ok 12m. Na zwykłej kolumnie nie było problemu ale subwoofer jest już bardziej czuły ze względu na niskie częstotliwości.

Zakupiłem dedykowany przewód do Subwoofera ekranowany typu Y (prolink 10m za 70zł) i teraz jest baja :) żadnych zakłóceń żadnego buczenia, brumienia. Sam czysty dźwięk :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator