HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Uzbrojenie pokoju akustycznego. Zestaw 5.1 budżet 10k 2020/03/01 13:43 #448250

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Po kilku godzinach wertowania kolejnych stron internetu zdecydowałem się na rejestrację i założenie własnego tematu.

Doszedłem do wniosku, że każde pomieszczenie jest zupełnie inne tak samo jak i warunki w nim panujące. Wiedza niektórych osób na forach audiofilskich jest ogromna i może znacznie pomóc w najlepszym z możliwych wyborze audio (konkretnie w przypadku mojego pomieszczenia i aranżacji w nim panującej.)


Z audio od zawsze łączyło mnie sporo. Muzyka , gra na instrumentach, car audio, niedrogie zestawy 5.1, nieco droższe słuchawki stereo itd. Czuję różnicę w dźwięku , słyszę więcej niż przeciętna osoba.

Po raz pierwszy w życiu postanowiłem zabrać się za to od podstaw i zrobić to tak jak należy. Wiedząc , że w pomieszczeniu gra nie tylko sprzęt ale także ono samo , dokonałem zupełnej przebudowy pokoju w którym obecnie urzęduję. (zdaje sobie sprawę , że nie jest to w 100% pokój idealny akustycznie, ale staraliśmy się z projektantem i akustykiem wycisnąć z tego możliwie najwięcej.)



Przechodząc do meritum.
Szukamy amplitunera, zestawu głośników i solidnych kabli które zepną całość. Sprzęt nowy, używany - jestem otwarty na różne opcje. Były by miło gdyby kolumny wizualnie wpasowały się w industrialne, loftowe wnętrze. ( drewniany akcent ). Budżet max do 10k


Audio będzie używane zarówno do muzyki jak i do filmów . Całość wspierana przez ekran 80 '.

Rozpiętość gatunków muzycznych, których słucham jest szeroka aczkolwiek zdecydowanie możemy wykreślić techno, heavy metal.
Jeśli miałbym rozpisać to procentowo to : Rock 50%, Rap 30%, Jazz 20% Lubię sporo głębokiego , mięsistego i przyjemnego basu więc na tym bym nie oszczędzał.
Bardzo często wielokrotnie przesłuchuję gitarowe sola utworów.
Wokal głównie starszych , klasycznych zespołów rockowych + rap.

Jeśli chodzi o źródło dźwięku to było by świetnie kupić sprzęt który fajnie odtworzy Płyty CD, Spotify oraz YouTube.( wszystkie wskazówki mile widziane)

Bardzo chciałbym cieszyć się dźwiękiem 5.1. Oglądam sporo filmów i seriali a obecny ekran zachęca do kontynuowania tych nawyków



Jeśli jednak zestaw 5.1 nie jest w moim przypadku najlepszym pomysłem - przyjmę to z jednoczesnym smutkiem i pokorą



W załączniku zamieszczam zdjęcie z pełnym opisem i wymiarami panującymi w pokoju na chwilę obecną. (jeśli coś jest nie jasne lub o czymś zapomniałem - dajcie znać zrobię update.)



Wysokość pokoju 2,90m. Sufit wygłuszony 20cm wełną i przykryty akustycznym GK od Knaufa. Podłoga z parkietu na której oczywiście spocznie odpowiedni dywan.



Enjoy your weekend everyone!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator