HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/04 08:48 #448105

Cześć wszystkim,
Zamierzam kupić amplituner w okolicach 300-400zł. Jeśli chodzi o używanie to w sumie 50% filmy (netflix, kodi z miboxa) i 50% muzyka (również z miboxa, youtube, spotify, lub via pc apple music itp) Do tego fajnie jakby miał rozdział na sekcje A + B gdyż mam również głośniki sufitowe w łazience i chciałem móc je aktywować i sezaktywować jednym kliknięciem.
Po tygodniu analiz tego co na allegro wyłoniłem taki modele:
YAMAHA RX-V463 (tylko ten ma HDMI)
Yamaha RX-V520
YAMAHA RX-V350
DENON AVR-1400

I tutaj nasuwa się moje pytanie .... bo przydałby mi się również BT aby to co powyżej wypisałem odtwarzać równiez z telefonu/tabletu.
Najtańszy firmowy amplituner z BT to Denon X520BT... użwyki od 700-800pln z tym że ma tylko 5 terminali na głośniki bez podziału na sekcje.

Co sądzicie o moim dylemacie ? Jakieś sugestie ? Rady ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVR X-1000 vs AVR X-520BT 2020/02/12 08:53 #448129

OK to może inaczej. Jakby jednak skupić się na tym z BT
to czy lepiej wybrać starszego AVR X-1000 (z AirPlay)
czy młodszego AVR X-520BT ?

Ktoś zna te sprzęty i może coś powiedzieć ? ten starszy x-1000 wydaje się być lepiej wykonany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVR X-1000 vs AVR X-520BT 2020/02/14 16:51 #448136

  • djandre
  • djandre Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Kursy i szkolenia zawodowe.
  • Posty: 9
Witam. Osobiście posiadam amplituner 7.1 Onkyo TX-NR646 oczywiście fabrycznie wyposażony jest w Bluetooth. Dla mnie bluetooth super sprawa bo puszczam dzieciom piosenki dla dzieci z youtube łącząc się bezprzewodowo z amplitunerem. Teraz sobie juz nie wyobrażam aby amplituner nie miał tej funkcji. Taki amplituner jak mam widziałem kiedyś na olx za 1000 zl w bardzo dobrym stanie. Polecam Ci ten model. Ja mam podłączonego pod zestaw 7.1 Definitive Technology. Ogląda, na nim filmy z tym zestawem nagłaśniającym to czysta przyjemność, ale i tak nie wykorzystuje jego funkcji w 100%, jest ich masa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/16 12:15 #448145

Warto mieć BT itd...
Sprzęt imo musi posiadać całą potrzebną nam funkcjonalność, wszystkie opcje i bajery.
I być dostatecznie "duży " (mocny).

Dlatego zawsze przed zakupem warto przeczytać instrukcję i obejrzeć filmiki na YT, poczytać recenzje, macanki i odsłuchy trzeba iść przygotowanym, na sprzedawcę nie można za bardzo liczyć.
W przypadku sprzętu używanego to jeszcze ważniejsze , łatwo kupić coś i pitem niw ma 14 dni na zwrot jak się okaże że czegoś brakuje.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/16 13:01 #448148

Bluetooth to bardzo dobre rozwiązanie! Nie zależnie, który amplituner wybierzesz z pewnością ta funkcja Ci się przyda. Jakość dźwięku jest w pewnym sensie ograniczona, ale przy tej klasie amplitunerów, to nie będzie problem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/16 22:34 #448156

  • djandre
  • djandre Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Kursy i szkolenia zawodowe.
  • Posty: 9
Co znaczy 'jakość dźwięku będzie ograniczona;? Co przez to rozumiesz? Dźwięk straci na jakości?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/17 08:35 #448157

Amplituner kina domowego zagra dużo gorzej niż wzmacniacz stereo z tego samego przedziału cenowego.
Było o tym wielokrotnie na forum.
Pozatym BT to stratna technologia.
YT jaki źródło dźwięku też nie jest dobry.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/17 23:15 #448165

Bluetooth umożliwi Ci przesył do 16/44 a po wifi możesz to mnożyć, troić... Mówiąc wprost po wifi obsłużysz i wykorzystasz pliki wysokiej jakości/rozdzielczości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/24 16:18 #448201

Cześć,
dzięki za odpowiedzi ;) Jednak zanim się pojawiły już dokonałem decyzji i kupiłem denona x520BT - udało mi się trafić egzemplarz jak nówkę za 600pln. Chyba jestem zadowolony. Bardzo dobrze współpracuje z urządzeniami Apple.
Jednak teraz pojawia się dodatkowe pytanie - jaki najlepiej dopasować do niego subwoofer ?
Wyjście sub pre out posiada jako 1x chinch (zakładam że kanał P+L się mieszają ? )
Niestety nie mam miejsca na normalne stojące "przody" dlatego mam 4 wiszące kolumny. 2x Taga Harmony 606S v3 (podłączone jako front) oraz 2x Taga Harmony 506 v2 podpięte jako Surround. Więc można sobie wyobrazić że bassu brakuje.
Co do Subwoofera miejsce na niego dostępne jest tylko za słuchaczem a dokładnie za kanapą.
Nie chcę wydać za dużo. Pytanie czy wystarczy jakiś chińczyk typu VK czy szukać jakiejś używki w podobnej cenie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hmersky.

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/25 19:52 #448212

Ja tylko pozwolę sobie wtrącić taką małą sugestię na marginesie
Też, przez długi czas szukałem czegoś z BT albo AirPlay i ....... kupiłem chrommcast audio - zapłaciłem za to jakieś śmieszne pieniądze na allegro.
Mogę puszczać muzykę z czego tylko mi się podoba, a jak puszczę muzykę w formacie FLAC z Synology ( chrommcast audio obsługuje dyski Synology natywnie ) to dźwięk po prostu (w każdym razie mnie) miażdży.
Szukałem droższego sprzętu, a okazało się, że wzmacniacz za 1300 zł z allegro + "przystawka" za kilka zł potrafi zdziałać cuda
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Szym.

Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/25 23:35 #448218

Pełna racja, Szym. Ja tez mam rower, który kupiłem za 300 zeta, używke, Author, i mnie miażdży. Jest zaje...y na maksa.
A kumpel mi opowiada o jakims KTM-ie za 5000, co to "sam jedzie". Debil. Przerzutki-srutki i siedzenie z kaczego puchu. Każdy, kto kupuje rower za więcej niz 1000 powinien sie leczyc na glowę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał
Ostatnia edycja: przez filip.

Re:Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/26 08:03 #448222

filip napisał: Pełna racja, Szym. Ja tez mam rower, który kupiłem za 300 zeta, używke, Author, i mnie miażdży. Jest zaje...y na maksa.
A kumpel mi opowiada o jakims KTM-ie za 5000, co to "sam jedzie". Debil. Przerzutki-srutki i siedzenie z kaczego puchu. Każdy, kto kupuje rower za więcej niz 1000 powinien sie leczyc na glowę.

Źle mnie zrozumiałeś. Nie uważam że sprzęt kilkukrotnie, nawet dwukrotnie będzie droższy będzie gorszy. Na pewno będzie lepszy, inaczej raczej na półkach byłyby same chińczyki. Jednak zauważ że autor tematu szuka sprzętu za 300-400 zł i w takich przedziałach cenowych chce się obracac więc uważam że sugerowanie mu sprzętu za 3 krotność tej sumy jest bez sensu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy warto łasić się na coś droższego z powodu BT ? 2020/02/26 23:19 #448227

Wiesz, jak to jest na forach. Ktoś czegoś szuka za 1000 zł, to proponują mu za 2000 zł, no bo to trochę więcej, ale warto!
-no zgadza się. Zawsze warto, ale nie każdy ma budżet z gumy. Trzeba się wyluzować w tych sprawach :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator