HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 14:24 #42786

Wpadły mi w ręce wczoraj wspomniane w temacie słuchawki i muszę powiedzieć iż jestem pod wrażeniem. Są to słuchawki specyficzne, gdyż posiadają system redukcji szumów zewnętrznych oparty na mikrofonie i procesorze dsp. Sam zdziwiłem się jak skuteczny jest ten układ i byłem bardzo zaskoczony. Dynamika i równowaga tonalna po właczeniu kładu porównywalna do duzo drozszych i lepszych Sennheiserów. Tu porównywałem z HD 280 Pro.

Inna ich nazwa to JENSEN JHNC 51 i wyglądają tak:



Nie są to słuchawki typowo do odłuchów hifi, ale doskonale nadają się do zastosowania z wszelkiego rodzaju urządzeniami przenośnymi i głownie do słuchania w dość głośnym otoczeniu. Redukcja szumów wg producenta nawet o 15 dB. Muszę je jeszcze skonfrontować z KOSS porta pro, żeby wystawić im końcową ocenę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 14:31 #42788

A tu jeszcze kilka informacji ze strony producenta.

HED35ANC

Lekkie, przewodowe sluchawki z funkcja aktywnej redukcji szumów (ANC)
Doskonala dynamika dzwieku dzieki funkcji ANC, najwyzszej klasy technologii elektronicznego wyciszania szumów otoczenia
Funkcja ANC redukuje szumy otoczenia o maks. 15 dB
Wygodny, regulowany podwójny palak z mozliwoscia skladania i aksamitnymi nakladkami na uszy. Dwuwtykowa przejsciówka samolotowa
Pokrowiec. W zestawie 1 bateria AAA


Kategoria: SŁUCHAWKI
Grupa: SŁUCHAWKI POKOJOWE HIFI
Podkategoria: HOME COMFORT
Gold Plated Connector: Yes
Impedance (Ohm): 32
Earpad: closed
Headband: foamed/foldable
Volume control: on headset
Sensitivity: 116 dB (Off) / 122 dB (On)
Cable length: 1,5 m
Built-in microphone: yes
Sound: stereo
Oxygen Free Cooper (OFC) Cable: yes
Plug diameter (in mm): 3,5
Plug adaptor (3,5 mm to 6,5 mm): yes
Max. power input (in mW): 400

I jeszcze jedno zdjęcie:


Jak na razie to ich dużym mankamentem jest zbyt krótki kabel (tylko 1,5m). Sądzę, że dzwięk ich się jeszcze poprawi bo zacząłem ich słuchac dopiero wczoraj i pewnie się jeszcze wygrzeją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 16:08 #42805

sambi napisał: Muszę je jeszcze skonfrontować z KOSS porta pro, żeby wystawić im końcową ocenę.


plz konfrontuj, bo mam sporta pro, a myslalem o hd 280 pro wlasnie ze wzgledu na ich tlumienie halasow - podobno ok. 32 dB.

jak sprawdza sie ten aktywny system w thomsonach?
izoluja od halasow otoczenia lepiej niz hd 280?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DING, DING!

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 16:48 #42811

To jednak dwie rózne szkoly tłumienia. O ile 280 Pro tłumią same z siebie. Po prostu zachodza na uszy i dzialaja na zasadzie stoperów jakie uzywaja kierowcy sprzetu ciezkiego to w przypadku thomsonów tłumienie jest wtkonywane poprzez przeciwfaze. Jakkolwiek za cene 149 złotych thomsony sa znakomite jako słuchawki do zestawu przenosnego, ale i po podłaczeniu do domowego sprzetu bylem pozytywnie zaskoczony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 16:59 #42816

sambi napisał: To jednak dwie rózne szkoly tłumienia.


bardzo prosze, zrob test np. z wlaczonym odkurzaczem - czy halas bedzie lepiej tlumiony przez hd 280 czy thomsony z wlaczona przeciwfaza?

bo potrzebuje sluchawek do pociagu i pokoju z glosna klima...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DING, DING!

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 17:20 #42818

Powiem tak - jak nie zwracasz uwagi na swój wyglad w słuchawkach i masę samych słuchawek a także na cenę to bez wątpienia wybrałbym Sennheisera. Jednak jak widzisz to sporo rzeczy na które nie nalezy zwracac uwagi.

A własnie za thomsonem przemawiaja te trzy powyzsze plusy.

Brzmienie moim zdaniem jest bardzo podobne - ale ja moge powiedziec to tylko na podstawie odsłuchu z mojego przenosnego discmana i amplitunera Yamahy RXV440. Mniemam ze na duzo lepszym sprzecie (np na wzmaku słuchawkowym) z dobrym zródłem róznice moga juz byc znaczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 17:21 #42819

Ale w domu zrobie jeszcze test z tym odkurzaczem :) i odpowiem jutro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/21 21:14 #42834

sambi napisał: Jakkolwiek za cene 149 złotych thomsony sa znakomite jako słuchawki do zestawu przenosnego, ale i po podłaczeniu do domowego sprzetu bylem pozytywnie zaskoczony.


mysle, ze ciekawe moga jeszcze byc te creative hn-700:


to nowosc - na rynku europejskim moze od miesiaca, ale pojawily sie juz na allegro za ok. 170zl.
niestety, jeszcze nigdzie nie znalazlem testu :-(

tu szczegoly:
pl.europe.creative.com/products/product....ry=439&product=11392

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DING, DING!

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/22 15:22 #42970

słuchawki wytwarzające przeciwfazę są dość skuteczne na jednostajny hałas - układ generujący ma swoją bezwładność i ze zmiennym hałasem raczej sobie nie radzi - zdaje się czytałem o tym opinię jakiegoś przedstawiciela producenta takowych słuchawek, nie wiem czy nie chodziło właśnie o Creative'a . W każdym razie hałas w autobusie czy tramwaja to chyba zbyt wiele by takie układy całkowicie problem rozwiązały.
Ja bym się nie odważył takich używać - wyobraźcie sobie co by się stało z uszami , gdy takie słuchawki próbowałyby zamaskować np. dźwięk młota pneumatycznego wytwarzając przeciwfazę przesuniętą w czasie - dając nagle niewygaszone ciśnienie np . 95 dB. Ale napewno słuchawki takie mają pewne zabezpieczenia...
A co audiofilskości dźwięku z takich słuchawek ... Tam są układy elektroniczne modyfikujące w znaczny sposób dźwięk ze źródła (po to są), czego efekty mogą być bardzo urocze ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/25 10:34 #43218

Ech szkoda słów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/25 11:25 #43223

sambi napisał: Ech szkoda słów.


a co z "testem odkurzacza"? ;-)
jestem bardzo ciekawy porownania...

w weeekend widzialem w saturnie creative'y za 169zl, ale niestety bez mozliwosci odsluchu :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DING, DING!

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/25 22:26 #43279

Wiele Thompsonów miałem na uszach, lecz aden mne zadowoił, zawyczaj jość dźwięku była daleka od neutralności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Słuchawki THOMSON HED35ANC 2005/07/25 22:31 #43280

zumin napisał: Wiele Thompsonów miałem na uszach, lecz aden mne zadowoił, zawyczaj jość dźwięku była daleka od neutralności.


pewnie masz racje, tylko ja nie szukam jakosci (wtedy kupilbym sennheisery lub beyerdynamiki - ze wskazaniem na te drugie), lecz skutecznego tlumienia jednostajnych halasow (klima, pociag).

hd 280 pro robia to swietnie, ale sa wielkie - jesli jest cos tanszego, mniejszego i rownie skutecznego, to chetnie wyprobuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DING, DING!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator