HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw kolumn/monitorów do PC - budżet ~ 1500zł 2019/11/06 22:18 #447561

Witam, od pewnego czasu pozbyłem się mojego starego zestawu głośniczków, były to Logitechy Z533 z myślą o wymianie ich na jakieś kolumienki biurkowe 2.0. Od razu powiem, że nie znam się na audio jakoś szczególnie, nie wiem czy jest jakaś różnica między kartą pod PCI-E czy USB itd.

- Ogólnie mój budżet to jakieś 1500zł +/- (nie wliczam w to karty dźwiękowej)
- Myślalem o kupnie Audioengine A2+, ale stwierdziłem, że lepiej zapytać o opinię.

Nie zależy mi na bluetoothie w ogóle, oraz zadaniem głośników będzie odtwarzanie muzyki, do gier używam słuchawek. Nie mam jakiś zastrzeżeń nie lubię jedynie zbyt miękkiego basu , preferuję czyste brzmienie z odrobiną basu tam gdzie ma być, głównie słucham muzyki gitarowej, rockowej, metalu, punku, indie, alternative hip hopu czy grunge-u itd. Bardziej te klimaty niż muzyka mocno elektroniczna, choć tej też zdarzy mi się posłuchać. No i druga sprawa, czy będe potrzebował do tego wszystkiego również karty dźwiękowej? Moja płyta to Asus Crosshair VII z kartą SupremeFX, która chyba jest po prostu jakimś zmodyfikowanym układem Realteka? Posiadam również mały DAC słuchawkowy S.M.S.L M3, do którego teoretycznie mógłbym podłączyć głośniki bo z tyłu mam wyjścia RCA (Red+White), ale nie mam pojęcia czy to dobry pomysł oraz jak by się to sprawowało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kolumn/monitorów do PC - budżet ~ 1500zł 2020/01/13 21:03 #447993

Za 1500 zł to ja bym się nie bawił w jakieś tam dedykowane zestawy typowo pod PC.Obecnie posiadam całą wieżę Yamahy model RX-75 z kolumnami NX-S50.Jest podłączona pod PC na seryjnym Realteku i służy bardzo dobrze zarówno przy odsłuchu muzyki z wejścia AUX a nawet przy tworzeniu muzyki w co się bawię daje radę- tzn. nie straszne jej przesterowania czy tym podobne błędy sprzęt naprawdę niezawodny.Skoro masz zamiar słuchać tylko z kompa to wystarczy ci sam amplituner RX-S 75 bądź pokrewne modele które miały w oznaczeniu 50 lub 70 i troszkę inne oznaczenie literowe , nie pamiętam dokładnie teraz :P ale możesz zobaczyć wygląd Rx-S 75 i szukać bardzo podobnych wyglądem to właśnie będą one - prawie niczym się nie różnią. Jest to sprzęt z połowy lat 90- tych i na polskim rynku jest trudno go znaleźć i trzeba poświęcić trochę czasu :( wzmak jak i głośniki mają dość kompaktowe wymiary na biurku się bez problemu zmieści.Jakbyś kolego miał zamiar kupić coś podobnego mogę wstawić zdjęcia jak to się prezentuje.;) Za cały zestaw nie powinieneś zapłacić więcej niż 500- 600 zł , więc zostanie Ci sporo na dobry subwoofer np. Też Yamahy i nawet na kartę dźwiękową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator