HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 13:46 #423353

Witam Serdecznie
Jestem użytkownikiem laptopa Lenovo IdeaPad y560p i jakiś czas temu jeden z głośników(głośniki JBL) zaczął przerywać więc postanowiłem zakupić coś żeby dawało dźwięk z zewnątrz i tak oto zakupiłem głośniki Creative I-trique 3000 (regulacja głośności mnie doprowadza do szału - potencjometr samoczynnie zwiększa i zmniejsza głośność - trudno wyregulować aby grał stabilnie), a później dokupiłem słuchawki Sennheiser HD 419, które grają dosyć cicho i właśnie chciałem zapytać czy polecilibyście jakiś wzmacniacz/kartę zewnętrzną, które by trochę podbiły głośnośći i jakość dźwięku w cenie +/- 200zł?

Czytałem o:
HiFiMan HM 101 jednak opinie są różne jedni zachwalają pod niebiosa, a kolejni bardzo żałują swojego wyboru
FiiO e6 oraz soundblaster E1, ale jakoś niespecjalnie mnie te wyjścia przekonują jako, że to wyjścia mobilne i wymagające ładowania, a ja poszukuje sprzętu, który podepnę pod laptopa i będę się cieszył nową jakością dźwięku :)

Bardzo bym prosił o doradzenie w wyborze (nie ograniczam się do tego co podałem wyżej i miło widziane nowe propozycje) początkującemu audiomaniakowi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 13:59 #423354

FiiO E10 jest teraz nowsza wersja E10K więc starsza powinna być trochę tańsza, ale 200zł to za mało na niego , chyba, że używany trafisz.
Jeśli nie fiio to może Audiotrack Prodigy CUBE lub Audiotrak Maya U5.
Poczytaj ich testy:
zakupek.pl/test/wzmacniacze/test-audiotrak-prodigy-cube/
zakupek.pl/test/wzmacniacze/test-fiio-e10/
zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-audiotrak-maya-u5/

Musisz szukać używanych, bo 200 zł to trochę mało, czasem są jakieś oferty sprzedaży na forum mp3store.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 14:44 #423355

Dziękuje bardzo za odpowiedź :) poczekam na jakieś używane na mp3store, może ktoś będzie chciał się pozbyć :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 15:37 #423356

Wzmacniacz dźwięk co prawda moduluje, dodaje basu ale w towarzystwie marnej integry laptopowej, rewolucji brzmieniowej nie zaprowadzi.
Nie lepiej poczekać, odłożyć trochę więcej i zakupić od razu wiele lepszy układ dźwiękowy i wzmacniacz słuchawkowy w jednym?
www.projektnostromo.pl/e-sklep/przetworn...budowa-czarna-detail

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 16:15 #423358

Czyli nostromo jest lepszym wyjsciem niż audiotrak Maya U5 i Cube Prodigy? Bo się zastanawiałem jeszcze nad FiiO E11 Kilimanjaro 2, ale teraz to już się pogubiłem :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 16:29 #423361

Ja posiadam wyższy model (Nostromo 5) i jestem z niego całkiem zadowolony. Prosty z wyglądu ale całkiem sensownie brzmiący DAC.
Na pewno dostaniesz to za co płacisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 17:16 #423364

Czyli wybierając między FiiO e10k a unostromo (v5) lepiej skierować swój wybór na nostromo? Czytałem, że ludzie narzekją na nostromo ze względu na moc wyjściową niższą niż ta w e10k (85mV nostromo, a 200mV e10k) czy jest to zauważalna różnica?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 18:05 #423367

Gregio Musisz zrozumieć istotną różnice pomiędzy urządzaniami:
samym wzmacniaczem, np. E6 - urządzeniami podpinanymi za pomoca mini jack do wyjścia zintegrowanej karty dźwiękowej laptopa - kiepskie rozwiązanie.
a
urządzeniami składającymi się z DAC USB i wzmacniacza słuchawkowego, podpinanego pod laptopa za pomocą USB.
I takie urządzenie powinieneś kupić, DAC USB + wzmacniacz słuchawkowy w jednym,
miłym dodatkiem będzie tez wyjście umożliwiające podpięcie głośników komputerowych, Cube tak ma.
Mniejsza moc oznacza, że niektóre słuchawki, bardziej wymagające, i tu nie chodzi tylko o Ohmy, ale tez o sprawność słuchawek nie zagrają tak jak powinny, będzie im brakować mocy.

Fiio powinno bez problemu dać radę napędzić urządzenia do 150 Ohm, chyba, że trawisz na jakieś wyjątkowo prądolubne słuchawki, np podobno wyjątkowo prądolubne są AKG k701 mimo tego, że one sa tylko 62 Ohm (tzn, tak czytałem, bo doświadczeń własnych nie posiadam w tym zakresie).
Które lepsze, które gorsze, ciężko powiedzieć, w tym celu przydałoby się przeczytać rzetelną recenzje porównawczą podparta pomiarami, a jesze lepiej posłuchać samemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/21 19:20 #423371

Ciężko znaleźć żeby ktoś porównywał powyższe urządzenia, raczej spotkałem się z recenzjami poszczególnych urządzeń, natomiast opisów dotyczących unostromo jest jak na lekarstwo. Użytkuje słuchawki Sennheiser HD 219 więc one jakieś wymagające chyba nie są, a co do głośników to nie wiem czy jest sens się kierować wyjściem na głośniki gdyż mam głośniki Creative I-trique 3000 wraz z Subwooferem więc raczej ciężko by je było podpiąć pod Cube. Natomiast naszła mnie myśl czy po podłączeniu wyjścia audio od subwoofera (głośniki są podpięte pod Subfoorem, a od Niego idzie kabel audio do komputera) do fiiO e10k (jest tam pojedyncze wyjście line out) nastąpi jakaś zmiana dźwięku na lepsze czy raczej to nie będzie działać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/22 08:28 #423384

tak, głośniki będą miały lepszy dźwięk niż z integry, tyle, że kłopoty z potencjometrem pozostaną, to to wyjście najprawdopodobniej nie ma regulowanej głośności (to trzeba sprawdzić)
E10k to ten nowszy, teoretycznie droższy i trudniejszy do kupienia jako używany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/22 09:56 #423387

Gregio napisał: Czyli wybierając między FiiO e10k a unostromo (v5) lepiej skierować swój wybór na nostromo? Czytałem, że ludzie narzekją na nostromo ze względu na moc wyjściową niższą niż ta w e10k (85mV nostromo, a 200mV e10k) czy jest to zauważalna różnica?

Ludzie narzekają... jeśli używają wymagających słuchawek np ortodynamików za 2000zł. Co nie ma za bardzo sensu bo do słuchawek z górnej półki potrzebujesz naprawdę solidnego wyjścia sygnału audio. Większość słuchawek na rynku ma impedancję rzędu <=60Ohm a te lepsze/droższe maja zazwyczaj wysoką skuteczność. Ty szukasz niedrogiego urządzenia na start, które zabrzmi zdecydowanie lepiej od integry i zasili słuchawki takie, jakie ja kupiłem rok temu na allegro za 100zł. Moim zdaniem lepszego rozwiązania za te pieniądze nie znajdziesz.
Jeśli masz w planach zakup np Beyerdynamiców o impedancji 250 Ohm to musisz wziąć pod uwagę że do pełnego wykorzystania takiego sprzętu musisz mieć solidne źródło. Stosowanie integry nawet w duecie z przenośnym wzmacniaczem nie zapewni Ci wysokiej jakości dźwięku. Na pewno nie na poziomie jaki jest mogą zaoferować naprawdę dobre słuchawki.
uNostromo daje Ci możliwość podłączenia zewnętrznego wzmacniacza, jeśli wbudowany okaże się niewystarczający a na start takie rozwiązanie zdecydowanie wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/22 10:32 #423390

W takim razie wybór pada na unostromo :) jak mówisz na sam początek wystarczy, a nawet jeśli bym postanowił zmienić słuchawki na lepsze to nie będą to słuchawki za 1000zł tylko za 500max, a w tym zakresie cenowym na pewno znajdę lepsze od tych co mam i które spokojnie zostaną uciągnięte na nostromo :) a na porządny sprzęt jeszcze przyjdzie czas :) Dziękuje bardzo!
A czy ewentualnie mógłbyś jeszcze napisać na jakie słuchawki mógłbym zamienić moje Sennheisery HD 419? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/22 10:58 #423391

Gregio napisał: A czy ewentualnie mógłbyś jeszcze napisać na jakie słuchawki mógłbym zamienić moje Sennheisery HD 419? :)

Superlux HD681 EVO to dobry start. Brzmieniowo dorównują modelom za 300-400 zł. Z wyglądu są to raczej słuchawki do użytku domowego a w ich cenie lepszego brzmienia nie znajdziesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/24 10:15 #423417

Witam
Czy są jeszcze jakieś godne uwagi słuchawki, których potencjał zostanie wykorzystane przez unostromo? koszt 300-400zł :) czy mimo wszystko brać superluxy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do laptopa pod Sennheiser HD 419 +/-200zł 2015/02/25 16:31 #423438

Gregio napisał: Witam
Czy są jeszcze jakieś godne uwagi słuchawki, których potencjał zostanie wykorzystane przez unostromo? koszt 300-400zł :) czy mimo wszystko brać superluxy?

Z przedziału 300-400 zł mam Audio-Technica ATH-M40x. Brzmieniowo są zbliżone do Superluxów, czyli neutralne niepodkolorowane.
M40x są nieco lepsze, precyzyjniejsze z lepszą separacją instrumentów i bardziej wyrazistym brzmieniem podczas gdy Superluxy są nieco bardziej stonowane i spokojniejsze. Ich brzmienie może się okazać bardziej przystępne dla przeciętnego słuchacza mimo nieco leniwego basu.
ATH-M40x są z zasady słuchawkami studyjnymi i mogą być mniej wygodne na początku ich użytkowania ale są solidniej wykonane. Warte swojej ceny aczkolwiek Superluxy mają nieprawdopodobnie wysoką relację jakości do ceny.
Moja rada pozostaje aktualna. Weź Superluxy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator