HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/16 22:03 #422073

Hej,
w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić parę rzeczy audio do pcta i tak:

- słuchawki, coś zbalansowanego pomiędzy muzyką i grami (fps), ale bardziej w tę drugą stronę - myślę o Hyper X Cloud (ok. 400zł)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


- karta dźwiękowa - budżet ok. 500zł i tutaj też by przydało się zbalansowanie jak wyżej. Zastanawiam się pomiędzy Audio In Motion SC808 (tutaj będzie bardzo fajna jakość dźwięku) a ASUS Xonar Phoebus Solo (a tu z kolei pewnie lepsze pozycjonowanie, tj. w grach), przy czym skłaniam się do tej pierwszej opcji

- jakiś zestaw 2.0 lub 2.1, budżet 800, w porywach 1000zł - myślę o bose comparion 20 (nie wiem czy to już nie jest przepłacanie za 2.0) - i od razu uwaga, że będę słuchał cicho muzyki (głównie rap i jakieś gry ala wiedźmin), także na mocy mi nie zależy, a na jakości dźwięku. I tu od razu pytanie, czy lepiej 2.0 czy 2.1? A może coś używanego? Bo też zależy mi na przestrzeni, bo głośniki mają być zawieszone po bokach monitora (tj. monitor jest zawieszony na ścianie przy biurku), ewentualnie miejsce na jakiś subwoofer się znajdzie.

I tutaj prośba o Wasz komentarz do moich pierwszych dwóch wyborów oraz jakieś propozycje do 2.0/2.1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez santa.

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/18 10:26 #422155

Słuchawki:
Do grania potrzebujesz headsetu dla graczy, tak by słyszeć gdzie są przeciwnicy itp...
z dźwiękiem wielokanałowym, mikrofonem, może bezprzewodowe.
są zestawy od Razera, Logitecha, Turtle Beach i wielu innych
temat ten raczej nie jest poruszany na tym forum, wątpię by ktoś miał tu styczność z tymi urządzeniami.
Nie wiedziałem, że kingston też robi takie zestawy :woohoo:

Moja rada, poczytaj testy, wybierz słuchawki, sprawdź jakie wymagania mają co do podłączenia do komputera, niektóre nawet nie potrzebują jakiejś specjalnej karty dźwiękowej, bo podpina sie je pod USB, inne potrzebują wyjścia spdif, jeszcze inne kompletu analogoweogo 7.1.
jak już zdecydujesz się na słuchawki do dobierz do nich kartę (o ilę będa potrzebować takowej) tutaj kupił bym coś od asusa.

Bose musisz sam posłuchać, i zobaczyć czy to ci odpowiada.
Na ciche słuchanie do rapu, przychylałbym się do 2.1, tam rytm jest, któy musi być zaznaczone basem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/18 23:55 #422184

wdehe napisał: Słuchawki:
Do grania potrzebujesz headsetu dla graczy, tak by słyszeć gdzie są przeciwnicy itp...
z dźwiękiem wielokanałowym, mikrofonem, może bezprzewodowe.
są zestawy od Razera, Logitecha, Turtle Beach i wielu innych

Tutaj akurat się nie zgodzę.
- wg mnie (jak i wielu osób) słuchawki "dla graczy" to przepłacona rzecz, na dobrym sprzęcie stereo bez problemu się rozpozna dźwiek z tyłu, z przodu jak i z boków
- jakość dźwięku w nich jest kiepska (no pozycjonowanie może jednak będzie ciut lepsze, zgoda)
- bezprzewodowe == większe opóźnienie, co w przypadku gier może mieć jakieś tam znaczenie

Także dlatego tutaj raczej jest pytanie o jakieś słuchawki, które głównie są wrażliwe na tony wysokie (chociaż de facto do tych moich jestem mocno przekonany, dobre słuchawki do muzyki - w tej cenie - z dołączonym mikrofonem, mają one oczywiście na wejściu zwykłego jacka, więc nic specjalnego nie jest potrzebne)

Co do karty dźwiękowej no to właśnie mam dylemat czy asusa czy to audio in motion sc808, to drugie jest nazywane odpowiednikiem oneplus one'a w świecie kart dźwiękowych, więc bardzo kusząca propozycja

No i zostały jeszcze te głośniki.. słyszałem je i grają fajnie, chociaż to było w salonie, także standardowo, nic tam nie jest skonfigurowane itd., więc sam bym musiał sobie to ocenić - ale bose oferuje 30 dni na zwrot towaru, także tutaj raczej problemu nie ma. Ale masz rację, do rapu przydałby się jakiś subwoofer - znasz jakiś fajny zestaw 2.1 do tysiaka?

Lub druga opcja - złożenie zestawu za 1500zł, tj 2 kolumny, wzmacniacz i amplituner (wtedy jak rozumiem odchodzi potrzeba kupna karty dźwiękowej) - oczywiście używanego sprzetu. Przy czym tutaj to już kompletnie się na tym nie znam, także czekam na jakiś komentarz - bo, podkreślam jeszcze raz - na mocy mi w ogóle nie zależy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/19 00:24 #422185

Kilka modeli Senheisera do wyboru www.mp3store.pl/products/dla-graczy,0,113191,0.html
Poza tym jeszcze warto przejrzeć ofertę firm AKG i Beyerdynamic. Produkty słuchawkopodobne od firm które robią klawiatury, myszki i pierdzidełka o rozmiarach szklanki do wydawania dźwięków z kompa sobie odpuść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/19 10:11 #422188

Tak się składa, że doświadczenie z grania w słuchawkach posiadam.
By słuchawki "stereo" podpięte do zwykłej karty stereo
mogły zagrać wielokanałowo potrzebują odpowiedni spreparowanej ścieżki dźwiękowej w samej grze. Część gier wśród ustawień na wybór "słuchawek".
W reszcie przypadków potrzeba albo prawdziwych słuchawek wielokanałowych, takich które podpinamy kilkoma kablami do wyjść analogowych wielokanałowej karty dźwiękowej - to te modele z kilkoma głośniczkami w każdej muszli,
albo potrzebujemy słuchawek z dekoderem dolby headphones (lub jakiegoś podobnego systemu). Do dekodera doprowadza się cyfrowo dźwięk w postaci wielokanałowej, najczęściej jest połączenie kablem USB lub SPDIF. Dekoder miksuje ścieżki tak by możliwe było odtworzenie wielokanałowości na zwykłych słuchawkach stereo.
Słuchawki dla graczy są sprzedawane w zestawach od razu z takimi dekoderami, mają odpowiednie sterowniki itp.
Podobni są kart dźwiękowe, które też mogą przetwarzać dźwięk wielokanałowy tak by dobrze grał na słuchawkach, podobno, nie wgłębiałem się w ten temat. Do grania podpinałem do PC czy konsoli, amplituner kina domowego Yamaha, i korzystałem z wbudowanego dekodera "silent cinema" który umożliwiał przestrzenne odsłuchiwanie wielokanałowych ścieżek na zwykłych słuchawkach stereo.
Jeśli faktycznie chcesz kupić zwykłe słuchawki stereo (podpinane jednym jackiem), dobrej klasy, to by mieć pozycjonowanie w grach:
- albo gra musi mieć w ustawieniach dźwięku do wyboru słuchawki
- albo karta dźwiękowa musi mieć opcję miksowania dźwięku wielokanałowego na słuchawkach stereo (prawdopodobnie karty oznaczone jako "dla graczy" posiadają takie funkcje, ale to już sam musisz sprawdzić)
- można jeszcze kupić zewnętrzny dekoder IMO przydatne jeśli ma się PC i konsolę, bo można używać go z obydwoma urządzeniami, często sprzedawane są w zestawie ze słuchawkami, mogą to być modele czysto kinowe, lub czysto do grania, no ogół wymagają by PC czy konsola miała cyfrowe wyjście optyczne dźwięku.
Można tez używać amplitunera kina domowego, o ile jest wyposażony w odpowiednie funkcje (np. yamaha - silent cinema).
Czy za te same pieniądze zwykłe słuchawki zagrają lepiej, pewnie tak, bo uproszczając, te pieniądze idą tylko tylko na słuchawki, w przypadku produktu dla gracza, trzeba jeszcze opracować sterowniki (kolejne ich wersje) no i towarzysząca kartę dźwiękowa (dekoder).
Czy słuchawki dla gracz to faktycznie tak kiepski dźwięk, nie wiem, nie są one testowane razem z tymi zwykłymi do muzyki. Testują je portale komputerowe, czy o grach, i one sprawdzają tez inne funkcje i możliwości niż tylko jakość reprodukcji dźwięku. Rzeczy o których, tylko fachowcy (gracze) mają pojęcie, mocno specjalistyczne, komputerowe zagadnienia, min. na pewno też te opóźnienia w przypadku modeli bezprzewodowych.
Dlatego odesłałem cię do testów tych zestawów. Nie wiem czy jest jakieś miejsce w którym, można by dokonać odsłuchu słuchawek d grania, może warto sprawdzić najbliższy mp3store.


John 1.5 V Tyl z InneFidelity ma (miał) na "wall of fame" i logitechy i creative (rebrandowane denony zdaje się to były).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/19 10:59 #422190

wdehe napisał: John 1.5 V Tyl z InneFidelity ma (miał) na "wall of fame" i logitechy i creative (rebrandowane denony zdaje się to były).

Tak ale Logitech UE6000 jest w Polsce chyba niedostępny i dosyć drogi (w USA ok. 200$, bez kosztów wysyłki), a Aruvany Live są jednak trochę tanie (w Polsce ok.200 zł), a Tyl zawsze bierze pod uwagę cenę i to co można w jej ramach dostać w sensie jakościowym. Jeśli budżet na słuchawki mamy na poziomie 400 zł to Creativy są za tanie a Logitechy za drogie i trudno dostępne.
Poza tym ja jestem bardziej tradycjonalistą i nie lubię takich hokus-spokus zabiegów produkcyjnych - Jak chce Denona to kupuję Denona, a nie niby-denona w pudełku Creativa wyprodukowane w EUPA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Słuchawki, karta dźwiękowa, zestaw 2.0 lub 2.1 2015/01/22 00:27 #422308

wdehe, bardzo wartościowy post. Sporo się dowiedziałem i chyba już zdecydowałem co zakupię.
Słuchaweczki Hyper X Cloud
Karta dźwiękowa Audio In Motion SC808
Głośniki Bose Comparion 20

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator