HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Chłodzenie i wytłumienie komputera 2005/04/12 21:48 #26648

A moim zdaniem szło by wyciszyć wiatrak w zasilaczu też, ogólnie rzecz biorąc na mój (chłopski) rozum i chyba nie tylko, wiatraki "szumią" nie dlatego że mają głośne silniki, lecz dlatego że ich "wirniki" obracają się przy kratkach, dziurkach, tudzież innych otworach, po to stosuje się tunele itp. Wydaje mi się (co podkreślam (to że mi się wydaje)), że wycięcie kawału blachy w ściance zasilacza (tej podziurkowanej, czy "zawierajacej" inny zestaw otworów które przepuszczają powietrze) pozytywnie wpłynie na zredukowanie poziomu hałasu. Hałasuje nie tyle łożysko czy napędy wiatraka, co cięte przez wirnik powietrze przedostające się przez otwory/radiatory.

To moja prywatna opinia, zupełnie niesprawdzona.

A co do chłodzenia wodą, mój kolega miał taki zestaw, działał dopiero po wystawieniu "basenu" z wodą za okno. Zestaw taki musimy połączyć ze sporym basenikiem, bądź umieścić basenik w niskiej temperaturze, niekoniecznie pokojowej. Oczywiście mógł to być słaby zestaw, tak czy siak, mnie takie chłodzenie nie przekonało, jako mniej skuteczne niż "klasyczne".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Ślady na piasku i kręgi na wodzie"

Chłodzenie i wytłumienie komputera 2005/04/13 00:00 #26694

a mowilem, ze zrobi sie z tego kabaret? mowilem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chłodzenie i wytłumienie komputera 2005/04/13 09:13 #26767

alan napisał: A moim zdaniem szło by wyciszyć wiatrak w zasilaczu też, ogólnie rzecz biorąc na mój (chłopski) rozum i chyba nie tylko, wiatraki "szumią" nie dlatego że mają głośne silniki, lecz dlatego że ich "wirniki" obracają się przy kratkach, dziurkach, tudzież innych otworach, po to stosuje się tunele itp. Wydaje mi się (co podkreślam (to że mi się wydaje)), że wycięcie kawału blachy w ściance zasilacza (tej podziurkowanej, czy "zawierajacej" inny zestaw otworów które przepuszczają powietrze) pozytywnie wpłynie na zredukowanie poziomu hałasu. Hałasuje nie tyle łożysko czy napędy wiatraka, co cięte przez wirnik powietrze przedostające się przez otwory/radiatory.

To moja prywatna opinia, zupełnie niesprawdzona.

A co do chłodzenia wodą, mój kolega miał taki zestaw, działał dopiero po wystawieniu "basenu" z wodą za okno. Zestaw taki musimy połączyć ze sporym basenikiem, bądź umieścić basenik w niskiej temperaturze, niekoniecznie pokojowej. Oczywiście mógł to być słaby zestaw, tak czy siak, mnie takie chłodzenie nie przekonało, jako mniej skuteczne niż "klasyczne".



Napewno masz racje co do nastepnego wyciszania wiatraka - ja staralem sie wytlumaczyc iz jego obecnosci nie mozna wyeliminowac i nie jego halasu. Nie mam z nim jednak problemu, bo jak mowilem przy tych obrotach jest slyszalny - czy moze lepiej wyczuwalny tylko przy absolutnej ciszy i w bezposrednim obrebie komputera - myszlac tym tak max. odleglosc 1m. Niewyczuwam potrzeby jakiegos nastepnego jego wyciszania.
Co do chlodzenia wodnego moge powiedziec iz mam pojemnik na wiec mniej 1L wody i moj cpu (3000+ Athlon jakis tam) ma wlasznie 27 stopni. Przy intensywnym jego korzystaniu przez kilka godzin rosnie jego temperatura na okolo 35-37 stopni.
Jedyna uciazliwoscia jest oczywiscie intalacja wodna na zewnatrz - ktora w razie potrzeby przenoszenia sprzetu trzeba odlaczyc i nastepnie przy zalaczeniu odpowietrzac... Biorac pod uwage iz mam od tylu komputera na 17 kabli do dwoch monitorow, mixera i kilku kart dzwiekowych i nie jest to jedyny komputer, co tu stoji, to dla mnie takie zabiegy sa zawsze duzym przedsiewzieciem gdzie woda juz niegra wiekszej roli.

majo napisał: a mowilem, ze zrobi sie z tego kabaret? mowilem...

Kabaret i smiecie sa wlasznie takie postingy jak ty tutaj zaprezentowalesz, wiec zostawmy ten watek, bo i ja komentarzem do niego tylko smiecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator