HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

sprzecik 2007/12/27 21:58 #207999

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/28 11:33 #208066

TV napisał: w 100% zgadzam się.....inne kolumny(jednak w tej cenie nie spdziewaj się cudów) :cry: np:
www.allegro.pl/item289162856_kol ... 4_bcm.html
podtrzymuje,iz nieabędny będzie wzmacniacz z dobrą korektą basu...........techno to przede wszystkim bassssssssssss.



Tannoy'e M2 w naprawdę dobrym stanie kosztują ok. 700 zł, a za kwotę 779 zł masz nowe Dali Concept 2, które brzmieniowo biją na łopatki M2. Wiem, bo miałem Tannoy'e. W C2 jest o wiele więcej szczegółów, bas jest o niebo lepiej kontrolowany. Ogółem dźwięk jest poukładany i słucha się ich z przyjemnością. Półka wyżej. Nie twierdzę, że M2 to kolumny beznadziejne- nie. Są to wyjątkowo dobre kolumny jak na tę cenę, ale za praktycznie tę samą sumę masz nowe C2 (które początkowo kosztowały 1200 zł), a brzmieniem przewyższają M2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 06:52 #208198

RADUL napisał: Zamiast amplitunera kina domowego Pioneera, kup lepiej jakiś wzmacniacz stereo (Koda KD261, Reloop HA 210).
Do ceny Fenixów dokładasz półtorej stówy i masz już lepsze, nowe Mistrale, dokładasz kolejną i stoją u Ciebie Maestro II 130, a te (jak na swoją cenę) grają już bardzo dobrze.


ale wiesz ja dlatego chcialem amplituner kina domowego bo mozna podlaczyc wiecej glosnikow ;p a w stereo tylko 2. az drugiej strony w amplitunerze kina domowego chyba nie mozna regulowac basem itp a w stereo mozna :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 06:53 #208199

a no i nie wiem jak z tym amplitunerem pioneera beda one graly ; /

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 07:58 #208200

ogólnie amplirunery nie są za rewelacyjne do słuchania w stereo (szczególnie w tym przedziale cenowym :( )
uparłeś się na nowy nie za ciekawy sprzęt ......twoja sprawa.....obyś nie żałował :!:
w tej cenie używane sprzęty są nieporównywalnie lepszej jakości od twojego upatrzonego zestawu :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 11:35 #208214

Ogólnie aplitunery nie dorównją jakością wzmacniaczom stereo.Wzmacniacz wzmacnia sygnał,który przekłada się na jakość dźwięku.W ampl.6.1 czy 7.1 każda końcówka posiada jakąś tam moc i na niej się skupia.Jest ewidentna różnica,wzmocnienie 2 kanałów,a 7.
Co do Pionka,być może z nowych rzeczy byś coś znalazł.Jednak nakłaniałbym rozejrzeć na się rynku urzywanego sprzętu.Można jak wspomniał kolega wyżej,zakupić znacznie lepszy sprzęt niż ten na który jesteś nastawiony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

D.O.N.S.&Dbn feat.Kadoc-The Nighttrain

sprzecik 2007/12/29 12:08 #208217

Różnica w brzmieniu pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem jest wyraźnie słyszalna (na korzyść wzmacniacza oczywiście). Sam musisz wybrać- czy sprzęt kupisz do słuchania muzyki stereo czy do np. oglądania filmów.

P.S- Ja osobiście nie widzę sensu "podkręcania" dźwięku poprzez regulację Bass czy Treble. Niech kolumny zagrają na tyle na ile je stać, a nie na siłę dodawać niskich czy wysokich tonów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 18:42 #208276

a ten : www.djshop.pl/nowosci/3792,Reloop-HA-210.html byłby dobry do tych fenixów ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 18:53 #208277

Używam tej reloopy. Kosztuje tyle, co nic, ale brzmi naprawdę zacnie. Bierz i ciesz się dźwiękiem. Ino czekać, aż te Feniksy zaczną ci przeszkadzać. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 18:55 #208278

Kolego cody zastanow sie czy naprawde potrzebujesz sprzetu nowego? Naprawde za te cene ewentualnie max 1000zl mozna dostac cos bardzo dobrego co posluzy wiele lat. Osobiscie proponowalbym szukac na allegro ale takze w dzialach sprzedazy innych audiofilskich forow. Czesto mozna przyjechac posluchac sprzetu, obejrzec i zdecydowac czy sie chce wziasc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

sprzecik 2007/12/29 19:08 #208279

Allegro to idiotyzm, bo ceny są tam absurdalne.
Tannoye M2 kosztują tam teraz 80 złotych mniej, niż NOWE 10 lat temu. 20letnie wzmaki Technicsa po siedem-osiem stów. To IMO chore.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 19:16 #208281

hmm Patyk prosze nie denerwuj sie tak ;) a allegro to idiotyzm ale nie w 100%. Zgadzam sie z Toba ze niektorzy sobie zycza kosmicznej kasy, ale to swiadczy o ich przebieglosci, o glupocie nalezy mowic gdy ktos zaplaci taka kase. Ja osobiscie kupilem kilka rzeczy z ellegro i nie narzekam i wiem ze nie przeplacilem. Nalezy szukac z rozwaga ale nie mozna potepiac tego portalu tak po prostu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

sprzecik 2007/12/29 21:39 #208295

eh to juz sam nie wiem :( to co kupic do 1400 zl ale cos nowego ? ? ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzecik 2007/12/29 21:55 #208297

mozna czasami odstac uzywany sprzet ktory nadal jest produkowany... wiem to niezbyt popularne podejscie ale zawsze mozesz podejsc do sklepu posluchac czegos w interesujacym Cie przedziale cenowym i zdecydowac czy chcesz nowe z gwarancja i niebiegane i pachnace czy cos starszego, moze troszke porysowanego i ewentualnie z jakas niespodzianka ale napewno tanszego :)

pamietaj: my Ci nie powiemy konkretnie co amsz wziasc! Musisz ruszyc pupe na odsluch i kierowac sie swoja wlasna ocena, subiektywna dodam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

sprzecik 2007/12/29 22:06 #208298

tylko ze u mnie w miescie niema owego sklepu ze sprzetem audio , i ze mozna ich posluchac ;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator