HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stacjonarny odtwarzacz MP3 z płyt CD/DVD/RW 2007/11/09 15:23 #200275

Witam.
Pisałem już to pytanie na innym forum ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Mam nadzieję, że tutaj ktoś mi podpowie.

Ponieważ mój stary, wysłużony, stacjonarny odtwarzacz CD co jakiś czas „przeskakuje” podczas odtwarzania (raz częściej, raz rzadziej) postanowiłem sobie sprawić coś nowego.
Przyjąłem, że nowy odtwarzacz ma czytać (prócz płyt audio) pliki MP3 usytuowane w folderach na płytach CD, DVD oraz RW i (co ważne) musi być obsługiwany bez konieczności podłączania go do TV czy innego urządzenia związanego z video.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby druga WIWA ( www.wiwa.info.pl/ ) czy BELLWOOD, ponieważ czytają chyba wszystko co leci, a nawet pliki obrazu i do tego można je kupić poniżej 200zł. Mam Wiwę i wiem, że sprawuje się znakomicie jako sprzęt do kina domowego. Niestety gdy chcemy ją użyć wyłącznie jako sprzęt audio, a MP3 posegregowane są w folderach, nawigacja po nich bez telewizora staje się niemożliwa :-(
Mam przenośny odtwarzacz CD/MP3, w którym na bardzo małym wyświetlaczu zrealizowana jest nawigacja po folderach i plikach w taki sposób, np.: 05/78 , co oznacza 78 plik MP3 w 05 katalogu. Niestety nie wyświetla on ID3Tag ale zawsze to jest coś, a Wiwa niestety nawet tego nie ma.

Czy znacie jakiś sprzęt spełniający powyższe wymagania (odtwarzanie CD/DVD/RW/MP3 i nawigacja folderów na wyświetlaczu + ewentualnie wyświetlanie ID3Tag) i ceną nie przekraczający 400zł?
Dodam, że nie mam jakiegoś super ucha i sprzęt z górnej półki nie wchodzi w grę, a i reszta mojej wieży audio nie jest niczym specjalnym.

Jeśli macie chwilkę to napiszcie proszę coś w tym stylu (jeśli będzie przejrzyście może przyda się jeszcze komuś):
Marka/symbol (ewentualnie link do poczytania)
może działać bez współpracy z odbiornikiem video (takim jak TV)
czyta: CD/DVD/MP3 ...
wyświetla (lub nie) na wyświetlaczu w taki, a taki sposób miejsce odtwarzanego pliku
wyświetla (lub nie) na wyświetlaczu ID3Tag z polskimi znakami (lub bez polskich znaków)
przybliżona cena


P.S.
Pisałem do Wiwa/Bellwood (bo przyznam, że ten sprzęt mi bardzo odpowiada) czy zamierzają wprowadzić chociaż coś takiego do nawigowania, jak w opisanym wyżej przenośnym odtwarzaczu (przecież zyskaliby „klientów audio”). Odpisali, że pomysł jest dobry, ale są ograniczeni pamięcią, w której mieści się oprogramowanie ich sprzętu. Na kolejne emaile dotyczące czy i ewentualnie kiedy można czegoś takiego oczekiwać nie uzyskałem już odpowiedzi – zostałem olany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stacjonarny odtwarzacz MP3 z płyt CD/DVD/RW 2007/11/09 20:55 #200359

Witam


Z takich bajerkow widzialem ostatnio Denona - odtwarzacz ze zmieniarka na 5 CD, + odczyt MP3, WMA itd. Nie pamietam ceny ani modelu, ale na www.denon.pl jest napewno.

Mam nadzieje ze dobrze zrozumialem Twoje pytanie, taniej bedzie cieeezko...


Swoja droga, piszesz ze nie masz czulego ucha... Nie masz czy nie chcesz miec? ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

Stacjonarny odtwarzacz MP3 z płyt CD/DVD/RW 2007/11/09 20:58 #200361

wiekszosc tanich odtwarzaczy DVD to wszystko ma. ceny zaczynaja sie juz od ok 100 zl :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Stacjonarny odtwarzacz MP3 z płyt CD/DVD/RW 2007/11/10 00:35 #200437

Bardzo dziękuję za zainteresowanie!

Do resspEct_84:
Tak myślałem, że będzie ciężko znaleźć coś co spełni wszystkie warunki bo próbowałem oczywiście też szukać :(
To co podałeś nie czyta DVD (na DVD mam MP3), a to dla mnie ważne (ale rozumiem intencję, że 5CD może zastąpić DVD) i nie doczytałem się też nic na temat wyświetlania (jak to jest z folderami).
Chodzi o to by sprzęt nie widział wszystkich utworów jak w jednym worku ale by były poukładane i można było się jakoś po nich poruszać (foldery). /Miałem kiedyś mini odtwarzacz MP3, 1GB pojemności, który wrzucał wszystko do jednego worka. Przy tej pojemności przeskoczenie z utworu 1 na 57 była nieprzyjemna/ Dlatego też napisałem do Bellwooda zapytanie o tą próbę dorobienia prostej nawigacji, dzięki której można by pominąć sygnał video.

Co do mojego ucha..., no to czasami słyszę różnicę w sprzęcie (ale rzadko mam okazję posłuchać czegoś lepszego) ale nie jest ona dla mnie jakaś rażąca, a za to razi mnie cena. No niestety nie mogę sobie pozwolić na razie na dobrej jakości sprzęt (chodzi o budżet, inne bardziej niezbędne wydatki). Może w przyszłości... było by fajnie. Druga sprawa (dużo mniej istotna) to że mieszkam w bloku.

Do alias27:
Wiem (dlatego podałem przykład Wiwa i Bellwood), ale chodzi o to, że w tym pokoju nie ma być telewizora ani niczego co wyświetla obraz, a nie znam odtwarza DVD, w którym można by się poruszać po katalogach zawierających MP3 bez obrazu na TV - nie widać gdzie się jest, chaos, dyskomfort!

Mimo wszystko poczekam jeszcze, może ktoś jednaj istnieje taki sprzęt jaki sobie wymarzyłem i ktoś mi podpowie jego nazwę.
Jeśli nie to właśnie dzisiaj wszedłem w posiadanie czegoś co będzie kompromisem w tym temacie. Jest to malutki telewizorek LCD 5" z pilocikiem (dostałem od znajomego więc nie przedroży inwestycji). Dokupię Wiwę, podłącze pod niego tylko obraz, a audio podam na wieżę. Telewizorek jakoś wkomponuję do szafki by nie przeszkadzał niczemu. Cóż... chyba mnie czeka ten kompromis ale jeszcze mam nadzieję.

Pozdrawiam serdecznie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stacjonarny odtwarzacz MP3 z płyt CD/DVD/RW 2007/11/10 14:31 #200478

Z OSTATNIEJ CHWILI!!
Właśnie się dowiedziałem od znajomego, że miał kino domowe e:max. Co prawda już je wywalił (i nie pamięta modelu) bo nawaliło ale jest pewien, że wkładając DVD z MP3 powrzucanych w foldery wyświetlało coś takiego na wyświetlaczu jak wspomniany przeze mnie przenośny odtwarzacz (np. 04/67 - 4 plik w 67 katalogu czy może odwrotnie).
Na stronie www.e2max.at/index.php niestety nic nie mówią o tym sposobie wyświetlania.
Może jest dużo takich DVD ale producenci pomijają ten szczegół w opisie.

Pojawiła się wiec szansa!
Może nawet któreś DVD na wyświetlaczu pokazują ID3Tag.

Znalazłem pewien sposób:
Nagrać płytkę DVD z plikami MP3 w folderach, jechać do dużego sklepu jak MadiaMarkt i przetestować osobiście każdy sprzęt mieszczący się w przedziale możliwości cenowych!

A tym czasem poczekam, może ktoś jeszcze coś napisze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stacjonarny odtwarzacz MP3 z płyt CD/DVD/RW 2007/11/18 20:56 #202109

Odświeżę temat. Mam takie pytanie, chodzi o opinie o odtwarzaczach CD czytających mp3. Czy ktoś używa NAD-a 515 BEE. Jakie są opinie o takim sprzęcie? Ewentualnie, czy możecie polecić coś podobnego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator