HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

gałki 2004/12/28 15:20 #8853

kręcicie sobie czasem gałkami treble i bass?
wiem, ze to nieaudiofilskie, ale ja mam w nadzie bas ustawiony na godz 15, bo lubie duzo basu, byle nie był dudniący

smiesza mnie osoby, ktore kupuja nowe kable bo im basu brakuje, a gałki we wzmaku stoja na pozycji zero

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gałki 2004/12/28 15:36 #8854

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
No dobra, ale gałki we wzmacniaczu to jedno a wymiana kabli służy zupełnie czemuś innemu.
Można sobie przekręcić i mieć więcej basu, z tym że w tedy wpływamy na brzmienie w dośc szerokim paśmie. Ajeśli ktoś chce mieć więcej basu nie zmieniając reszty?
Do tego to już kręcenie gałką nie wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gałki 2004/12/28 15:43 #8857

moze jestem gluchy, ale jak krece galka w nadzie to slysze zmiane tylko w najnizszych rejestrach - reszta pasma jest bez zmian

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gałki 2004/12/28 15:47 #8858

poza tym zmiana kabli w wiekszej meirze wplywa (o ile w ogole wplywa) na zmiane calego pasma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gałki 2004/12/28 18:37 #8881

Zamiast kręcić gałkami można też dokupić korektor graficzny i pociągnąć mocno po basie.Będzie frajda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gałki 2004/12/28 19:57 #8900

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
cartman - ja nie twierdzę, że jesteś głuchy albo coś, ale taka korekcja z zasady dzaiała w szerokim zakresie, ponieważ jest tam stosowany filtr o małym nachyleniu i dlatego mówię ze on działa w szerokim zakresie.
Ja twierdze, że takie filtry działają bardzo inwazyjnie i dlatego ich stosowanie jest bardzo słyszalne ale też nie koniecznie wpływa to pozytywnie na ogólny charakter brzmienia całego utworu.
Jasne, żę są płyty którym tego rodzaju zabiegi pomagają, ale dobrze nagrane płyty tego nie wymagają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gałki 2004/12/28 22:02 #8911

Ja dawno temu myślałem,że wzmacniacz bez gałek to kiepski wynalazek.Teraz moja opinia jest całkiem odwrotna.Gałki są zbędne.No chyba,że ktoś ma wybitnie zły wzmacniacz,to pokrętła mu się przydadzą.
Całkiem niedawno kupiłem sobie Nada.Pierwszą czynnością jaką wykonałem,było odcięcie potencjometrów regulacji barwy dzwięku,poprzez kliknięcie guziczka z napisem-tone defeat.Nie używam tych gałek wcale.Owszem z ciekawości raz pokręciłem sobie nimi,ale i tak bardziej odpowiada mnie brzmienie nie zmienione.Na szczęście Nad koryguje dzwięk bardzo delikatnie,więc jeśli ktoś lubi,może sobie gałkami skorygować to i owo,to już kwestia gustu i indywidualnych upodobań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

gałki 2004/12/28 23:53 #8927

A ja zmieniłem wzmacniacz z jedną gałką na taki z trzema gałkami. Na szczęście te dwie nowe służą do przełączania w tryb standby i do wyboru źródeł :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

gałki 2004/12/29 17:59 #8975

=> Zbig
Mam tak samo :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator