HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/03 17:56 #7514

AUDIOFILU POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD takie oto ogłoszenie znalazłem na aukcji Allegro.Polega to na dodaniu filtra pomiędzy cd a wzmacniacz.Bardzo jestem ciekaw Waszych opini o takim wynalazku może ktoś już to ma lub z tym się wcześniej zapoznał.Rozmawiałem z bardzo uprzejmym Panem producentem tego wynalazku i wg.jego słów to najlepsze a zarazem najtasze rozwiązanie polepszające brzmienie CD cytuje: "Można zaobserwować większą swobodę dźwięku, lepsza kontrolę wszystkich podzakresów pasma, dokładniejszą selekcję pozornych źródeł dźwięku, więcej powietrza, bardziej naturalną i trójwymiarową przestrzeń i przede wszystkim o wiele dokładniejsze wysokie tony. Znacznie poprawia się mikrodynamika i oddanie szczególów. Efekt jest taki, że po odłączeniu filtra z systemu ma się wrażenie, że dźwięk stał się płaski i bezdźwięczny." A wszystko to za jedyne 89zł. Jak chcecie wiedzieć więcej podaje link do strony producenta. www.hi-fi.ozimek.net.pl/filtry_audio_index.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/03 18:17 #7517

Czytałem - przepraszam, ale budzi to mojego zaufania - i to jest spory eufemizm :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/03 18:17 #7518

lolo napisał: Czytałem - przepraszam, ale budzi to mojego zaufania - i to jest spory eufemizm :-)


Powinno być "NIE budzi"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/03 19:20 #7522

Wprawdzie nie czytałem, bo stronkę szlag trafił, ale wystarczy przecież podpiąć korektor dźwięku, jak robią dźwiękowcy żeby uzyskać znaczącą poprawę brzmienia w takich aspektach jak oddanie sali koncertowej, naturalna barwa wokali które dźwiękowcy znają z koncertów które sami czesto nagłasniali itp. Oczywiscie inna sprawa to ogó;ne zniekształcenia wnoszone przez nowe elementy do zestawu. Po prostu 2 szkoły:
1- krótka droga sygnału
2- typowa dla produktów z wyzszych półek rozbudowa każdego elementu do granic mozliwości technicznych i finansowych. Topowe urządzenia high endowe to prawdziwe komputery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/05 10:45 #7604

hit27
Za 89 pn możesz co najwyżej kupić ciekawą płytę,no może dwie.
Nie ma cudów,ten filterek miał mój kolega i niestety zupełna porażka.
Podobnie niegdyś Audiograde produkował podobny wynalazek przeznaczony do wpięcia w tor głośnikowy,również totalny niewypał.
Chcesz by było lepiej ,to proste możliwości jest niewiele:
1.Tuning CD
2.Przetwornik zewnętrzny
3.Wymiana całego CD na lepszy model
4.Wymiana sygnałówki(kosmetyka,ale zawsze to postęp)
5.Akustyka pomieszczenia-element najbardziej zazwyczaj lekceważony przez słuchaczy,a szkoda.Często bywa bowiem ,że bardzo drogi sprzęt w nieodpowiedniej akustyce gra gorzej niż tani zestaw ,któremu została zapewniona dobra akustyka pomieszczenia odsłuchowego.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/07 11:48 #7804

gdyby 89 zł dawało takie efekty,to montowano by to cóś rewelacyjnego na taśmie w fabryce.A rzeczywistość jest dalej szara i kosztowna.Nie dajmy się wziąć na tani kit !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/19 18:34 #8460

A niech tam zdecydowałem się wypożyczyć ten filtr od producenta.Myślę że trzeba sobie i producentowi dać sznse.Czasami środki najprostsze są najlepsze.O wynikach poinformuje po nowym roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/19 19:47 #8468

Tak jest.kazdemu trzeba dac szansę.BYC MOZE TO NIEWIELKIE URZADZENIE TO REWOLUCJA W KRAINIE AUDIO?Osobiscie wolałbym porzadnego DAC-a.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/20 10:18 #8497

Rozumiem tych co słuchali i im się nie podoba. Natomiast dziwi mnie malkontenctwo tych co nie słuchali ale na pewno wiedzą, że nie może grać lepiej. Ja próbowałem filtr na trzech systemach: CD Sony 222ES + MF A2, CD Teak + Q-Audio, CD Teak + DAC Meridian +Q-Audio. W każdym przypadku była zauważalna poprawa, praktycznie wszystko zgodnie z opisem producenta filtra. Filtr został u mnie. Polecam zdecydowanie wypróbować go zanim postanowicie wydawać np. 1tys. zł na nowy interconect.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/20 19:06 #8527

Tutaj macie cosik podobnego: www.audiostereo.pl/Audiograde_fi ... 85-18.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/20 20:23 #8532

A czego sie spodziewacie po filtrach. One mogą co najwyżej cos obciąć, cos wygładzić, ewentualnie cos wyostrzyć.
I dlatego filt nie może byc uniwersalny.
W jednym przypadku może cos poprawić, w innej konfiguracji totalnie zepsuć. Nagrania tez mają rózne składowe dżwieku w zalezności od rodzaju muzyki która słuchamy.Tutaj nie ma złotego środka.

Dla audiofila , cos takiego jak filtry chyba nie powinno istnieć. Bo jak można poprawić dźwiek zbliżony do ideału. Filtry to raczej coś dla majsterkowiczów. W zalezności od efektu mozna samemu kombinować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

POPRAW BRZMIENIE SWOJEGO CD (dodając filtry czy to realne) 2004/12/23 09:16 #8610

Ostrożnie z forumułowaniem jednoznacznych opinii, znam takich co kupili te filtry i są bardzo zadowoleni...co do braku zaufania do sprzedawcy - nie ma się czego obawiać, jeżeli filtry się nie sprawdzą w systemie bez problemu uzyskasz zwrot pieniędzy. Z opinni które przejrzałem wynika że w niektórych konfiguracjach to się sprawdza , a w innych nie - po prostu. Zresztą sam sprzedawca-producent to w opisie aukcji przyznaje.

Bez obawy zamawiać, testować, jak nie "przypasują" to zawsze można zwrócić filtry i tyle - nie ma z tym najmniejszych problemów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

When everything else fails, read the instructions. Spam
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator