HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/14 14:32 #4731

Najlepszy dzwięk to bezdyskusyjnie zestaw Gryphon + SFS
Kapitalna scena,przepiękna barwa,znakomita przejrzystość,bas,no można by wymieniać same superlatywy przez dłuższy czas.
Zresztą nie jest żadną tajemnicą,że p.Jasik od lat robi arcyciekawe prezentacje i zawsze jest na czele stawki.
Konkurencja niejednokrotnie wystawia droższe zabawki ,ale często nie radzi sobie z ich prezentacją,ileż to razy było słychać biadolenie na warunki akustyczne pomieszczenia,panu Ryszardowi nigdy to nie przeszkadzało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/14 14:32 #4732

pp napisał: Witam
Oczywiście za chwilę spadnie na mnie lawina krytyki za tego posta ale chciałbym aby każdy się podzielił swoimi wrażeniami z tego co usłyszał i zobaczył na AS 2004


Na mnie największe wrażenie zrobiły nie tylko zesataw firmy Ancient Audio ale i właściciel firmy, który jest totalnym świrem i fantastycznym facetem - pozdrowienia dla niego za to co robi - chyba 2 godziny siedziałem na odsłuchu i nie miałem zamiaru wychodzić gdyby nie to, że musiałem wracać. Dla mnie to na razie ideał tego co chciałbym zbudować kiedyś w domu.

Rewelacyjni byli także jak dla mnie Chińczycy ze swoją Operą i koncepcyjnymi głośnikami, aż dziwne że nikt nie wspomniał.

W Bristolu wszystko grało super - ale po odsłuchu w Ancient Audio (już kupiłem świnke i zaczynam zbierać) - nic mnie później nie cieszyło - nawet Sonus Faber Stradivari :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/14 16:02 #4739

A teraz moje 3 grosze :D bo tyle mi zostalo :D reszte wydalem na stoisku HFiM :D

Prezentacja AA byla chyba najlepsza, spedzilem tam najwiecej czasu i wyszedlem najbardziej zalamany (dziora w portfelu). Najpierw moja uwage przyciagnol Lektor Grand IV , bo muzyka nie bardzo mi lezala , ale po chwili wlasciciel zmienil plytke i juz wychodzic nie chcialem :D

U chinczykow z opery tez mi sie podobalo :)
Ogolnie wiecej plusow niz minusow :D

Choc najbardziej bylem zainteresowany jednak troche tanszymi klockami , nasz rodiny baltlab to chyba kolejny kandydat do nieuchornnego odsluchu i zakupu :)


A wlasnie :D moze mi ktos wytluamczyc dlaczego od zwiedzajacych ktotko obcietych milych panow w skurzanych kurtkach ktorzy z szatnia sie mineli po drodze walilo napojem o dosc dozej mocy ?

Tak wiem wiem , mieszkam w polsce :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Are you motherfuckers ready for the new shit?

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/14 16:23 #4741

Stryjecki napisał: Czy zauważyliście jedną rzecz: na tegorocznym AS nie ma ani jednego, wielkiego koncernu w rodzaju Panasonica, Philipsa, czy Thomsona? Niby luźniej, ale to trochę niepokojące...


Całe szczęcie tylko ich tam brakowało.Znowu dudniły by subwoofery i przelatywałyby rakiety ze Star Wars:-))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
PP

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/14 16:31 #4743

Moje podsumowanie:
Plusy:
W pokojach Audio Note i JBL wybitny dźwięk.
Przyjemnie było w pokoju Sound Arta z Rockiem i Totememi
Analogowo w Voice (tylko nie wiem co to za głośniki grałyz z JJ i Projectem)
Ciekawe brzmienie WLM Lyra (chyba tylko pomieszczenie za duże do tych głośników było)

Minusy
Nieświeża atmosfera w wielu pokojach (najgorzej w GLD)
Fatalne przezentacje Amplifona i Ancient Audio (jak nigdy do tej pory nie wychodziłem tak szybko od Pana Wawszczyszyna)
Rezerwacje na prezentacje w Hificlubie

Ogólnie impreze można uznać za udaną.Szkda tylko że pędząc do Bristolu przegapiłem atrakcyjną cenę nowego Magazynu Hifi:(((

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
PP

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/14 18:52 #4763

A ja powiem tak:

WLM - najlepszy dźwięk w kategoriach bezwzględnych

KORA i TRIANGLE - najlepszy dźwięk w kategoriach względnych (czyt. zasobność portfela). Połączenie lampy i Celius'ów - to jest to co chciałbym mieć w domu!

Wharfedale Diamond 9.6 - wizualnie bardzo ładna linia i z niecierpliowością czekam na odsłuchy i testy w "Naszym Magazynie" (czyt. Hi-Fi i Muzyka)

Nuvo i Totem Model I - największe zaskoczenie (na plus oczywiście)

ESA i Paradigm - całkiem, całkiem

KEF i GLD - tak sobie

Canton - nie grał, wygląda kosmicznie (czyt. komicznie)

JBL K2 - największe rozczarowanie

Słuchawki Ergophones - po założeniu na uszy ludzie zaczęli się śmiać
(chyba ze mnie), posłuchać się nie dało - w sali było za głośno

McIntosh'e - przepiękne - nie starczyło mi czasu na odsłuchy z "Trzmielami"

Dali Euphonia i Denon - najlepsze kino

KODA - najtańsze kino - strasznie dmuchało po nogawkach i zasłonach ;-)

Acoustique Quality - Donna Line - wizualnie najbrzydsze

Tonsil - nadzieja, że niedługo ujrzą światło dzienne nowe kopułki oparte na biocelulozie - takie informacje uzyskałem od ich speców

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem"

www.sir-szkolenia.pl

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 02:28 #4793

Nowe kopułki Tonsila zbierają się do ujrzenia światła dziennego już od paru ładnych lat. Bóg mi świadkiem, że życzę tej firmie jak najlepiej, ale zawsze zaskoczy mnie czymś takim, że szczęka opada mi bardzo nisko. Widzieliście może nowe monitory studyjne Tonsila? Były na wystawie. O pardon, na zapleczu. Żeby je ujrzeć i dotknąć, trzeba było poprosić wystawcę, żeby wydobył je zza zamkniętych drzwi. Taki nowy sposób promocji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 09:08 #4798

gutten napisał: Nowe kopułki Tonsila zbierają się do ujrzenia światła dziennego już od paru ładnych lat. Bóg mi świadkiem, że życzę tej firmie jak najlepiej, ale zawsze zaskoczy mnie czymś takim, że szczęka opada mi bardzo nisko. Widzieliście może nowe monitory studyjne Tonsila? Były na wystawie. O pardon, na zapleczu. Żeby je ujrzeć i dotknąć, trzeba było poprosić wystawcę, żeby wydobył je zza zamkniętych drzwi. Taki nowy sposób promocji.


To się nazywa promocja zakulisowa.Pogratulować Panom z Tonsila.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
PP

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 09:17 #4801

A co Panowie powiecie na temat kolumn Nuvo ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 11:02 #4811

Nie widziałem całej wystawy (jednak nie byłem w Bristolu), ale nic mi się nie podobało :-( Dobre wrażenie zrobił na mnie w zasadzie tylko Eryk Concept. Z ulgą wróciłem do domu. AS to ja mam w domu. Dziś przyjeżdża CAT Ultimate II do mnie. Zdaje się że te hajendy wystawowe będą mogły pocałować mój system w... transformatory ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 13:42 #4821

Mnie się nic tak nie podobało jak Eryk S. Concept.
Opisze to tak. Do trzeciego piętra wszystko było w poządku.
Aż do pokoju 318 gdzie siedzałem jakiś czas.
Póżniej wyszedłęm i nic innego mi się już mi się nie podobało więc wróciłem.
Dla mnie te kolumny zagrały tak że, pewnie radio maryja brzmiało by dla mnie ciekawie.
Po prostu, boskie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 14:23 #4823

lolo-> ty szczesliwcu!

milego sluchania

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 14:32 #4825

Ata->

Co ci sie nie podobalo z JBL K2 czy to byly S9800 SE?

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"For the second time in my life - the other time being 'The Köln
Concert' 30 years before - I walked out on stage and realized: nothing
can stop me now." - Keith Jarrett

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 14:56 #4827

Qbol > Ja słuchałem tych kolumn wcześniej na innej końcówce.
Na AS z CEC-em nie zagrały wybitnie, ale zapewniam Cię potrafią zabrzmiec o wiele lepiej.

No i mam zgryz Panowie - dopiero co " wypieściłem " swoje B&W,
a juz myślę o zmianie , zapewne będą to Nuvo, tak juz tradycyjnie - jak zwykle monitory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najepszy dzwięk AS 2004 2004/11/15 17:02 #4839

Bardzo krótko...
W Sobieskim najbardziej podobała mi się:
- prezentacja Panów z SoundArta. Rock - hmm... baaardzo fajny. Kabelki - Velum + Totemy... Brzmienie - jakie lubię!
- prezentacja i brzmienie WLM.
W pokoju Ancient Audio - ładnie i tłoczno... wiadomo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator