HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do salonu - prośba o pomoc. 2021/03/27 23:19 #450352

Witam. Chciałbym zakupić zestaw stereo do salonu - wzmacniacz (amplituner) + kolumny. Pokój wraz z aneksem ma około 22 m2, coś na kształt litery L. Kolumny po obu stronach RTV w odległości od siebie 2-3m. Rodzaj słuchanej muzyki to: Pop, R'N'B, Soul, Rock. Źródła to głównie Spotify, Tidal, TV. Nie wiem czy kolumny podłogowe nie będą za duże i lepiej pomyśleć o monitorach. Nie jestem audiofilem. Budżet ok 5-7 tyś.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu - prośba o pomoc. 2021/03/28 08:11 #450353

3 m to zdecydowanie za dużo na odległość pomiędzy kolumnami.
Sugerowany zestaw:
Amplituner Yamaha R-N803D
audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-st.../2984-yamaha-r-n803d
obsługuje wymienione serwisy streamingowe, ma duża funkcjonalność, wygodną apke do sterowani i fajnie gra, byle TV miało optyczne wyjście dźwięku
, kolumny cóż, najlepiej posłuchać samemu, ja bym zestawił yamahę z podłogówkami Dal np. Oberon 5
ale sam zobaczysz jaki dźwięk ci pasuje,
kable głośnikowe, miedziane, 2 x 2.5mm2 do 20zł za metr.kable mają mieć jednakową długość, nie bawiłbym się w żadne konfekcjonowanie, dobrze zacisnąć i tyle.
kabel optyczny, gruby, miękki elastyczny, dłuższy niż ci się wydaje potrzebny, nie daj wpuścić się w sztywne, cienkie kable, fatalnie się układają, kłopotliwe przy łączeniu, czy przesuwaniu sprzętu, lubią się odłączać, gniazdka optyczne nie trzymają kabla tak mocno jak np. RCA
Yamahę najlepiej połączyć z routerem kablem, zwykła "skrętka", ale jest też opcja wifi, smartfon z appką musi być w tej samej sieci domowej inaczej sprzęty się nie zobaczą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Zestaw do salonu - prośba o pomoc. 2021/03/28 23:16 #450357

RN803 jak to najczęściej bywa, wydaje się być najlepszym amplitunerem z funkcjami sieciowymi. Zyskasz dobrą apkę, dobry dźwięk, no i nawet mikrofon YPAO do autokalibracji Twojego pokuju.
Z głośnikami już można sporo.
Dali Oberon 5 lub Indiana Line Tesi 561 mogłyby okazać się dobrą opcją. Wiec trzeba słuchać jak zwykłe :O

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator