HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kable do głośników 2020/03/05 01:09 #448290

Witam wszystkich serdecznie .
Nie było mnie dłuższy czas i to spory czas tutaj. Ja chciałbym się doradzić , prosić fumorowiczow o pomoc w wyborze kabli głośnikowych . Ponieważ mój system przeszedł wielką zmianę . W sprzęcie stereo moja wiedza bardzo się poszerzyła jak w teorii i praktyce . Więc na obecną chwilę jestem szczęśliwym posiadaczem ,
B&W 805D3 , dynaudio 25, Focal 1008 BE ,to są monitory które na obecną chwilę posiadam .
Wzmacniacz octave v70se lampowy
Krell evolution 505
Musical fidelity m6scd
Leema acoustics antila S2 eco
Obecne kable głośnikowe to raczej żadna rewelacja ponieważ są to
Qed Genesis spiral
Oraz
Chord company epic twin
Myślałem nad zmianą na
Nordost Heimdall2 słuchałem i dźwięk akurat dla mnie
Tellurium Q Black Diamond słuchałem i jak dla mnie porażka kabel kosztuje fortunę .
Chciałbym was bardzo prosić o jakieś propozycje lub może w ogóle nie zmieniać kabli . Zostać przy tych które na obecną chwilę posiadam . W temacie kabli jestem zielony i nie wiem czy ma takie wielkie znaczenie . Z gramofonu zrezygnowałem chociaż posiadałem około roku , może i troszkę więcej . Dlaczego? sam nie wiem do tej pory , niby wszystko było dobrze ale jednak coś mi nie pasowało . Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość z waszej strony . Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bobby0580.

Re:Kable do głośników 2020/03/05 05:38 #448291

Nie zmieniaj kabli.
Nie warto.
Lepiej kupić parę płyt.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kable do głośników 2020/03/05 18:32 #448292

Ja też uważam, że nie ma co zmieniać tego co jest przecież bardzo dobre.
Lepiej pobawić się ustroje akustyczne i przy okazji ładnie sobie zaaranżować pokój. Paneli jest całe mnóstwo i fajnie podświetlone robią fajny klimat podczas słuchania np. w ładnym towarzystwie ;)

Druga ewentualność to poszerzyć możliwości źródeł dźwięku i dokupić np. streamer i pakiet Tidal Hi-Fi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/05 19:03 #448293

Witam serdecznie . Dziękuję za wasze wypowiedzi . Jak zawsze johna pomoc miłe widziana . W przypadku nnych sprawach też właśnie mi pomagales, dziękuję . Jeśli chodzi o streamer , mam auralic mini z dyskiem SSD Samsunga , muzyka w formacie dsd . Co do Tidal muszę jeszcze wykupić sobie . Na obecną chwilę mam prawie 1tb muzyki więc jest w czym wybierać . Kiedyś doradzales mi John ,że nie ma sensu w lampę iść . Może i miałeś rację , ale tak jak powiedziałeś w dobrą lampę trzeba zainwestować . Powiem szczerze że miałem kilka lamp , ale octave v70se jest jak dla mnie najlepszy w swojej cenie . Więc już nie będę kombinował z kablami , bo w końcu żona weźmie ze mną rozwód za inwestycje w stereo .
Tellurium Q Black Diamond słuchałem z herbeth super hl5 plus i powiem szczerze czułem jakby jakiś koc był narzucony na kolumny . Słuchając tego zestawu normalnie czułem się w agonii . Za taką cenę kilkunastu tysięcy za kabel spodziewałem się czegoś lepszego , a zostało tylko rozczarowanie. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/06 17:50 #448297

Z tego co czytam to zdaje się "węglowe" kable są czyli wynalazek podobny, albo może nawet taki sam jak Van den Hul-e, zwłaszcza, że opisujesz dokładnie taki sam efekt brzmieniowy jaki był im przypisywany. No cóż, świat audio, a już kabli zwłaszcza, obfituje w tego typu aberracje. Moim zdaniem w kablach sprawdzają się tylko dwa materiały, miedź, ale czysta a nie jakieś stopy i srebro, a z połączeń jeszcze cynowana miedź. To ma jakieś techniczne i praktyczne uzasadnienie, cała reszta metali i stopów to tylko próba wyróżnienia się czymś oryginalnym, choć może raczej należało by powiedzieć, dziwacznym, na rynku, oraz próba dopisania do tego stosownej bajki o wyższości jakiegoś metalu/stopu nad wszystkim innym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/06 17:57 #448299

Refleksja na marginesie: czyli jednak kable mogą znacznie zmienić brzmienie, tylko trzeba wydać kilkanaście tysięcy. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/06 18:04 #448300

to teraz policz na szybko , co daje zmiana 2 metrów kabla jak np , w kolumnie masz kabel ,i np 18db filtr dla nisko-średnio tonowego głośnika czyli dwie cewki po kilka, kilkanaście metrów drutu każda , to te 2 metry to jakiś % , promil zmian ? , czeba byś mistrzem usłyszeć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/06 18:07 #448301

Akurat węglowe są tak specyficzne, że dadzą rade spieprzyć wszystko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/06 18:48 #448302

John 1.5 V napisał: Akurat węglowe są tak specyficzne, że dadzą rade spieprzyć wszystko.

no jak to jeden długi rezystor węglowy :lol: , to co napisałem bylo do kolegi chcącego szastać milionami na kable ''normalne'' kable raczej takich cudów nie robią

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/06 20:52 #448303

Jarek2176 napisał: ... to co napisałem bylo do kolegi chcącego szastać milionami na kable ''normalne'' kable raczej takich cudów nie robią


A kto bogatemu zabroni kupić nienormalne?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable do głośników 2020/03/28 20:46 #448428

Tak naprawdę Chord company epic twin to Odysey w ekranie który robi więcej złego niż dobrego , jak te kable nie odpowiadają to Wireworld Oasis warto posłuchać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator