HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/17 20:37 #447413

Masz rację, tylko zaczynamy wchodzić na poletko nie tyle warunków technicznych danego formatu co realizacji nagrań i tu jak najbardziej współczesność odcisnęła raczej negatywne piętno. Jeśli porównamy świetnie zrealizowany i wyprodukowany winyl z przeciętną produkcją wydaną na CD to faktycznie ten drugi wypadnie blado, ale jeśli weźmiemy porównywalne jakością (w całym znaczeniu) nagrania to przewaga winyla objawi się tylko tym, że znacznie lepiej wygląda podczas odtwarzania. CD pod tym względem ani trochę nie jest atrakcyjne i przegrywa nawet w kasetą magnetofonową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/17 20:48 #447415

no i vinyl ma dużo lepsze (większe) okładki niż CD,
i tak , się poprawię, chodziło mi o DR (loudness war)

rozumiem,żenie których może pociągać, kręcić cały rytuał związany z graniem z winyli, mnie nie pociąga, ale moda jest, nawet w tesco mają vinyle w sprzedaży

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/17 21:17 #447416

jakiś czas temu gramofony były w biedronce , pewnie się wyprzedały i producent nie nadąża ze zrobieniem nowych , bo nie ''rzucają'' na sklepy jak rzucą dam znać żeby nikt nie nocował pod biedrą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/18 10:40 #447419

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jarku - w przeciwieństwie do regularnych (wcale nie "biedronkowych") wydań płyt tam rzucanych, akurat "gramofony", to tylko takie w cudzysłowie. Każdy, kto nie podąża tylko za modą o tym wie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/18 10:50 #447420

Miało być na wesoło , wiem o co chodzi płyty cd, lp z biedronki są ''normalne'' jak mi czasem zostanie grosz po zakupie tanich kiełbasów a są to jakiś cd wpadnie ostatnio Anna Jantar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/21 10:01 #447439

Dziękuje wszystkim za opinie, zdecydowałem się na Yamahę r-n803d + CD-S300 + Indiana Line TESI 661.
Gramofon zostawiam sobie na później.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/21 16:33 #447441

sprawdź jak CD zagra przy połączeniu cyfrowym z 803D, może się okazać, ze DAC w ampli jest lepszy niż ten w CD B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/22 16:16 #447446

Albo Chromecast Google Music. Sam używam i jestem na prawdę zadowolony. Brzmi to całkiem sensownie z Tidal hi-fi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu 2019/10/27 00:30 #447487

Znajomy kupił niedawno Yamaha RN803 i robiliśmy próbę jak brzmi po coax i po RCA. W obydwu przypadkach było dość podobnie. Co może dobrze świadczyć o samym DAC-u

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator