HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha cd-640 nie włącza się - nie działa 2019/01/23 12:19 #446103

Mam kompakt Yamaha cd-640.
Urządzenie nie reaguje na włączenie przycisku power.
Wczesniej to już się działo ale w jakimś punkcie napraw rtv naprawiano to (wymiana bezpiecznika?) za grosze. Nie ma już tego serwisu.

Teraz ktoś mi mówi, podobno to jakaś wada fabryczna CD firmy Yamaha - że trzeba wymieniać całą płytkę.
Ktoś, coś wie na ten temat? Jaki koszt naprawy? Gdzieś w Wawie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha cd-640 nie włącza się - nie działa 2019/01/23 21:25 #446105

Zdejmij obudowę, zobacz czy bezpiecznik nie jest przepalony, jeśli jest, kup w sklepie elektronicznym lub elektrycznym taki sam, ewentualnie następny większy w typoszeregu, zamontuj, załóż obudowę i po sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha cd-640 nie włącza się - nie działa 2019/01/24 10:33 #446106

Dzięki za odpowiedz. Ale gdzie te bezpieczniki. Które wymienić? Niestety jestem amatorem - nie elektronikiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha cd-640 nie włącza się - nie działa 2019/01/24 20:42 #446112

Troszkę się rozpędziłem z ta poradą bo zapomniałem, że Yamaha wypuściła nie tylko zwykłe modele ale też te mini, które robione są tak, żeby nic się nie dało w nich naprawić. Bezpiecznika (normalnego) w zasilaczu nie ma, zastępuje go zapewne termik w transformatorze i nie wiem czy jest opcja jego wymiany. Można go chyba tylko obejść robiąc "zworkę". Transformatora na wymianę raczej nie dostaniesz bo to model produkowany prawdopodobnie wyłącznie do tej serii odtwarzaczy, więc mają go (jeśli w ogóle) tylko serwisy Yamahy.

Podejrzenie drugie to kabel łączący wzmacniacz z CD, być może tu coś nie kontaktuje, a odtwarzacz do pracy chyba wymaga dedykowanego wzmacniacza z kompletu.

Dwa lata temu ktoś na elektrodzie miał podobny problem, ale sądząc z przebiegu dyskusji raczej niewiele z tego wynikło.
www.elektroda.pl/rtvforum/topic3156987.html

Rok temu kolega podrzucił mi Yamahę Pianocraft RDX-E700, żebym zerknął bo cały sprzęt wariuje i zachowuje się nielogicznie i powiem Ci, że po trzech próbach podejścia do tematu mam tego gówna serdecznie dość. Leży za szafką i choć kosztowało ponad 2 tyś. obaj z kumplem uznaliśmy, że jedyne co warto z tym zrobić to pozwolić aby konsumpcji dokonała rdza. Lepiej za pieniądze przeznaczone na naprawę kupić działający odtwarzacz (może już innej marki) na allegro. Spokojnie wystarczy na jakiś zadbany model.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator