HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kable i połączenia 2004/10/27 08:46 #2110

Proszę o pomoc szanownych kolegow w kwesti wyboru kabli. Zdecydowałem sie na zakup amplitunera Denon i wieloformatowego odtwarzacza DVD/DVD-A/SACD tej samej firmy. Kolumny chyba wezmę Magnata Vintage 450. Słucham bardzo różnej muzyki - zarówno spokojnych smooth jazzowych kawałków jak i bardziej rokowych jak Red Hot czy Faith no more.

Jako osoba która nie zna się na szczegółach i swoją przygodę z kinem i stereo dopiero zaczyna, proszę o radę w jakie kabelki powinienem zainwestować - tak żeby nie zabić tego zestawu a jednocześnie nie przeinwestować. Podajcie różne możliwości z szacunkowymi cenami i może jakieś linki jak znacie. Dzięki bardzo...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pieczara

Kable i połączenia 2004/11/03 11:12 #3114

Naprawdę nic w tym temacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pieczara

Kable i połączenia 2004/11/03 16:00 #3162

Myślałem że kto inny podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem, bo ja szczerze mówiąc nie mam wielkiego doświadczenia w instalacjach wielokanałowych. Moim skromnym zdaniem o ile nie chcesz "poprawiać" brzmienia warto zwrócić uwagę na kable Audioquesta. Przenaczyłbym na całe okablowanie do 10% wartości całego zestawu. Jeśli chodzi o głośnikowe to CV4 jest uczciwym wyborem. Natomiast interkonekt to w zalezności od tego jak ma to być połączone cyfrowym czy analogowym - coś w odpowiedniej cenie.

PS Zastanów się jeszcze raz nad kolumnami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Kable i połączenia 2004/11/03 16:11 #3164

Bardzo ciekawą ofertę znajdziesz w kanadyjskim Ultralinku.
Niewysokie ceny,a audiofilska jakość.
W porównaniu do typowo audiofilskich firm posiadają wyjątkowo korzystny stosunek cena-jakość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable i połączenia 2004/11/03 16:17 #3166

Skoro zaczynasz... to nie przejmuj się specjalnie kablami, z jednym jedynym zastrzezeniem, nie kupój tych najtańszych z hipermarketu.
- Najpierw powalcz z samych sprzętem (ustawienie/rozstawienie).
- Później powalcz z akustyką pomieszczenia (rezonanse, wytłumienia)
Jak już wg swojej oceny wyczerpiesz obie powyzsze możliwości to wtedy wróć do tematu kabli.
Po prostu wydaje mi się że dopiero po "ustabilizowaniu" systemu, sprecyzowaniu własnych preferencji mozna ewentualnie zastanawiać się jakie kable (ale to jest moja opinia).
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Kable i połączenia 2004/11/03 17:35 #3172

pietrzkt - www.polpak.com.pl/index_start.php ; zerknij tez na:
audioklan.com.pl/katalog - napewno znajdziesz cos z kabelkow dla siebie :)
odnosnie sprzetu - do Denona zaufania mam jak najbardziej, ale Magnat kojarzy mi sie raczej ze sprzetem car audio....pomysl moze nad Jamo, Dali, JBL, Avance ....cos w ten deseń.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Kable i połączenia 2004/11/04 20:56 #3375

Pietrzkt zobacz też w kino domowe temat "do kitka 9999" założył Anwix
tam znajdziesz propozycje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable i połączenia 2004/11/04 20:57 #3376

Woszkowaty napisał: odnosnie sprzetu - do Denona zaufania mam jak najbardziej, ale Magnat kojarzy mi sie raczej ze sprzetem car audio....pomysl moze nad Jamo, Dali, JBL, Avance ....cos w ten deseń.
Pzdr

też od 3 tygodni mu to mówię, ale nic nie daje................
kończmy temat bo tu rządzi STEREO !!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable i połączenia 2004/11/05 12:05 #3470

kitek1999 - moze jak nie prośbą - to groźbą? ;)
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Kable i połączenia 2004/11/05 19:36 #3571

Kolega do swojego kina zakupił sonic-linka ast200 i było oki. Z tym,że jego kino trochę kosztowało.Zakupił DVD i Wzmak Denona zestaw kolumn to Eltax ser.liberty z subasem atomik a10.W całym tym zestawie jedynie bladziudko wypadał wzmak.Gdy podpiołem moją byłą yamahę DSP-A5 to kolega na drugi dzień sprzedał denona wartego wówczas jako nowy troszkę powyżej 3000zł oczywiscie z dużą stratą i zakupił moją Yamahę DSP-A5.Sprzet ma do dnia dzisiejszego i nieraz śmiejemy się z tego jakie teraz robią dziadowskie kino.
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kiedyś, słuchałem wzmacniaczy tranzystorowych, po latach jakoś już ich nie mogę słuchać, wolę brzmienie lampowe SE.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator