HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jakie kolumnydo Nada? 2004/09/29 11:01 #444

Witam.
Jestem posiadaczem odtwarzacza nad 514 i wzmacniacza nad 306. Zastanawiam sie nad wyborem kolumn do tego zestawu. Kwota jaką moge na to przeznaczyc to max. 2000 zł. Będe wdzięczny za sugestie bardziej doświadczonych słuchaczy.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/09/29 22:56 #457

Hmm... myślę że w tej kategorii cenowej miło spojrzeć na coś z oferty krajowej (Polacy nie gesi i swoje kolumny mają :).
W Akademii Audio powstały, jak ja to określam, "rodzynki" zwane PHOEBE, wymagają wprawdzie sporo, ale NAD jest nie byle czym...
Wprawdzie nie miałem okazji uraczenia się sygnałem płynącym z NAD 306, ale wysłuchałem systemu NAD 320 BEE + AA PHOEBE i moim zdaniem jest to dobre zestawienie...
Mozna posłuchać też modelu MIMAS.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

greddy, omori, lanseri, szpaneri...

Jakie kolumnydo Nada? 2004/09/30 10:36 #463

Dziękuję za sugestię. AA Phoebe to był własnie jedenz moich cichych faworytów jeśli chodzi o kolumny podłogowe. Mój drugi typ to Esa Vivace 1. Zastanawiam się równiez nad jakimis sensownym kolumnami podstawkowymi, a tu juz mam zupełny brak pomysłów. Dodam jeszcze , że lubie dośc przejżyste brzmienie ze zwartym basem, nie przesłodzone, ale i niezbyt chłodne.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 17:40 #1055

Accoustic Energy Aegis Evo One z NAD palce lizać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 17:50 #1056

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Fakt. Evo One powinny świetnie trafić w preferencje nakreślone wyżej. To jeden z najlepszych monitorów za niewielkie pieniądze, jakie słyszałem od kilku lat. Do tego są naprawdę zrobione OK. Warto dać im trochę komfortu. Najlepiej zagrają na podstawkach, chociaż słuchałem ich też na regale i było w porządku. No...wiadomo, że to im odebrało trochę oddechu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 20:52 #1075

Panie Macieju,
proponuję wobec tego posłuchać nowego produktu Audio Academy, niedawno mialem okazję posłuchać tego na spotkaniu we Wrocławiu (Delta Studio). To chyba pierwszy monitro AA, kwotowo coś ok wspomnianych monitorów AE. Warto posłuchać , biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena potrafią zaskoczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 21:02 #1078

mam jeszcze jedną propozycję może troszkę potoczną a mianowicie Monitor Audio Bronze B2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 22:29 #1081

AE Evo One i EPOS ELS3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 23:10 #1084

widziałem kiedyś i słuchałem (w nieistniejącym już sklepie na Bankowym w wawie) a&h (bodajże). polska produkcja, z papierowym niskośrednioton ale powlekanym. grało to bardzo ładnie choć nie wyglądało zbyt efektownie. ktoś wie dokładnie co to za model. może się przydać w odpowiedzi na wątek i mnie również bo znajomy mnie pytał ostatnio o ten głośnik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdrawiam|piotr

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 23:16 #1087

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
A%H już nie istnieje od dawna, więc trudno będzie cokolwiek znaleźć, mogą się trafić tylko jakieś zbuki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 23:16 #1088

kubedes - zapytaj jozwy - on miał kiedyś A&H.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/10 23:18 #1089

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
A%H już od dawna nie istnieje, więc nie ma co szukać. Mogą się trafić tylko jakieś zbuki, albo mocno przechodzone demo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/11 00:17 #1105

A jakby połączyć NAD-a z Eltaxami Liberty 5+

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/11 00:41 #1106

Dziękuje za sugestie. Własnie evo1 zamierzałem wypróbować. Ostrzegano mnie co prawda, że te kolumny graja dośc ostro, ale musze sam sie przekonać. Co do monitorów AA, to nic o nich nie słyszałem, a eltaxy zupełnie mi nie leżą. Niby sa w porządku , a jednak to nie jest to. Tak jakby czegos im brakowało, a wysokie tony sa nieco jednostajne. A moze ktos słyszał monitorki Minima Audio Basic? Maja chyba podobne głośniki do AA Phoebe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumnydo Nada? 2004/10/11 00:58 #1107

Evo ostro? eeee, raczej nie. raczej cieplawo, lagodnie. potrzebuja wygrzania naturalnie. ale z normalna reszta sprzetu (nie tania yamaha czy rotel na przyklad) nie powinny grac ostro, wrecz przeciwnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator