HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/10 22:42 #17378

No i wlazłem w jakąś kiszkę. Kupiłem drogą wymiany towarowo-pieniężnej ze sklepem wysyłkowym Merlin pewną płytkę. Albo nie doczytałem, albo nie napisali, że to nie zwykly CD, ale SACD. OK, co za problem. Na okładce obok logo SACD jest też logo CD i przyrzeczenie, że można toto odtwarzać na wszystkich standardowych odtwarzaczach CD. Powinno zaś być napisane: "na wszystkich standardowych odtwarzaczach CD poza Twoim, Vertigo, bo Cię, k....a, nie lubimy" :/

Nie gra. W komputerze sobie mogę posłuchać najwyżej.

Czy to normalne, czy ja mam pecha?

Złe Vertigo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć.... [Wittgenstein]"

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/10 22:59 #17387

Masz niezły komputer! Widać pora zmienić CD.
Poważnie mówiąc mam tylko jedną płytę SACD przysłaną z USA, która jest nagarana tylko dla odtwarzaczy SACD. Zwykłe CD-ki jej nie czytają. Ale z innymi nie ma problemu, a mam już niezłą kolekcję płyt SACD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tous les matins du monde

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/10 23:06 #17389

Krzynio napisał: Masz niezły komputer! Widać pora zmienić CD.
Poważnie mówiąc mam tylko jedną płytę SACD przysłaną z USA, która jest nagarana tylko dla odtwarzaczy SACD. Zwykłe CD-ki jej nie czytają. Ale z innymi nie ma problemu, a mam już niezłą kolekcję płyt SACD.


Yyyy, od zmiany CD chroń mnie Bóg. To kawał porządnego Krella i mam ochotę, żeby został u mnie jeszcze długo. Fakt, że nie jest bardzo nowy. Ale bez przesady. Poza tym w komputerze odtwarzam płytkę w nagrywarce DVD :/ Opis głośniczków sobie daruję...
Wrażenia odsłuchowe przypominają tranzystorowe radyjko grające we wnętrzu nocnika...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć.... [Wittgenstein]"

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/10 23:23 #17394

powienienes, vertigo, zwrocic te plyte. sacd, ktore powinno grac w zwyklym cd plejerze, a nie gra to jest skurwysynstwo firm fonograficznych. mam to samo. kupuje sacd i mi rozpieprza firmware mojego cd. creek 50 mk 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/10 23:29 #17395

Chyba tak właśnie zrobię. Majo, a jak Ci rozpieprza? U mnie efekt jest taki, że albo udaje, że się wczytuje godzinami (i się nie wczytuje), albo wyświetla jakąs bzdurę na wyświetlaczu i tyle mam zabawy. A u Ciebie?
Vertigo antiSACD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć.... [Wittgenstein]"

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/10 23:40 #17401

u mnie jest tak, ze co kilkanascie sekund mam trzask w glosnikach. potem wkladam zwykle cd i tez mam trzask w glosnikach. jak zrobilem to po raz pierwszy, znaczy po raz pierwszy wlozylem sacd, to pomyslalem, ze mam brudne plyty. czyscicilem, chuchalem, ni du du. ciagle trzaski. odnioslem do serwisu odtwarzacz. wymienili mi naped, bo nie byli w stanei zdiagnozowac awarii, a ona moim zdaniem byla prosta - firmware nie jest przygotowany na przyjecie sacd. po wymianie napedu, nauczony doswiadczeniem - nie gram z sacd. trzaskow nie mam, crek chodzi jak zloto. ale firmy fonograficzne ciagle zapewniaja, ze to gra w cd. skurwysynstwo, ze powtorze... ze strony creeka rowniez, bo powinien ostrzegac, ze hybrydy sacd to gowno, ktore komplikuje zycie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 07:18 #17426

Jak masz trochę wolnej gotówki kup Samsunga HD745 (wiem, że do Krella się nie umywa, ale czyta SACD i DVD-Audio). Kosztuje w porównaniu do Twojego CD grosze: 590 zł na pixmania.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OpusAudio + Denon PMA-1560 + Denon DCD 1560.

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 07:37 #17428

Popieram pomysł Samsunga.
Mam kilka płyt hybrydowych na krzyż, a mój odtwarzacz CD bez problemu je czyta. Jednak wymiana prostego DVD na niedrogi odtwarzacz wieloformatowy też mnie kusi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Paweł

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 09:30 #17439

Pewnie tak zrobię. Wiem, że to nie forum Kino, ale skoro mam juz kupic DVD, to chcialbym, zeby bylo takze dobrym zrodlem obrazu. Jakies inne sugestie?
V

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć.... [Wittgenstein]"

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 10:37 #17454

Samsung ma dobry obraz (bez możliwści korekcji). Lepiej to Denon-2910 i wyzej ale i koszty...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OpusAudio + Denon PMA-1560 + Denon DCD 1560.

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 12:34 #17477

ko mi się wymknął :)

A czy rozważać poważnie jakąś nagrywarkę, np. z HDD? Bo czasem się podróżuje i obejrzałoby się jakiegoś MECZA czy FILMA z odtworzenia:)))
V

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć.... [Wittgenstein]"

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 15:56 #17501

majo napisał: skurwysynstwo,[...] to gowno[...]

Jakies komentarze?
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 16:17 #17508

Pomijając jednak formę, w treści jest nie bez racji (patrz wyżej).
V

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć.... [Wittgenstein]"

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 16:49 #17524

Nie wiedziałem że moga być takie problemy z hybrydowymi sacd mam ich już kilka i wszystkie bez problemu działają na zwykłym cd yamaszki.
Popieram pomysł z wieloformatowym odtwarzaczem,naprawde nie ma sensu ograniczać się tylko do jednego formatu.Jak ma być niedrogo i dobrze to Pioneer 575.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

SACD - na czym to grac :/ 2005/03/11 16:52 #17526

Vertigo -> Zrodlem problemu, ktory opisujesz jest raczej Twoj odtwarzacz, niz plyta SACD. Owszem jest mozliwe, ze masz wadliwy egzemplarz plyty, lecz bardziej prawdopodobne jest to, ze Twoj odtwarzacz potrzebuje kalibracje lasera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy te uszy moga klamac? Chyba nie...
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator