HFM

artykulylista3

 

Bowers & Wilkins PX7 S2

004 007 Hifi 7 8 2022 005

Bowers & Wilkins odświeżył udany model PX7. W wersji S2 poprawiono to i owo, a w porównaniu z pierwowzorem jest smuklejsza i lżejsza.

Bowers & Wilkins PX7 S2 to pełnowymiarowe słuchawki wokółuszne z aktywną redukcją hałasów. Mogą działać zarówno w trybie bezprzewodowym, wykorzystując technologię Bluetooth aptX Adaptive, jak i przewodowym, przy czym w obu przypadkach pracują na baterii. W konstrukcji zastosowano nowo opracowane przetworniki dynamiczne z biocelulozową membraną o średnicy 40 mm. Ustawiono je nie na wprost, lecz pod kątem, aby utrzymać stałą odległość pomiędzy każdą częścią ucha a powierzchnią głośniczka. Poprawiony napęd bazuje na układzie montowanym w wyższym modelu P9 Signature. Bowersy PX7 S2 wyposażono w układ sześciu precyzyjnie rozmieszczonych mikrofonów. Zbierają one informacje o szumie otoczenia, przetwarzane następnie przez ANC, a także umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych. Dzięki firmowej platformie DSP transmisja bezprzewodowa nie powoduje wyraźnego spadku jakości dźwięku; PX7 S2 obsługują w tym trybie rozdzielczości do 24 bitów. Komfort użytkowania, nawet przez długi czas, mają zapewnić poduszki z pianki termokształtnej oraz masa niższa niż w PX7.

Do obsługi przewidziano aplikację Bowers & Wilkins Music. Umożliwia ona korekcję brzmienia zgodnie z upodobaniami użytkownika, ustawienie czułości aktywnej redukcji hałasu i załączenie trybu Ambient Pass-Through, który pozwala zachować kontakt z otoczeniem. Wyświetla ponadto poziom naładowania akumulatorów. Zgromadzony w nich zapas energii wystarcza na maksimum 30 godzin pracy bezprzewodowej. Kiedy się wyczerpie, kwadrans szybkiego ładowania zapewnia dodatkowe siedem godzin. W zestawie znajdują się przewód sygnałowy i do ładowania oraz etui, które zabezpiecza przed uszkodzeniami w transporcie. Bowers & Wilkins PX7 S2 będą produkowane w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, szarej i czarnej. Do sprzedaży w Polsce trafią w pierwszej połowie lipca 2022.

Ich cenę ustalono na 1999 zł.