fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL Live Free NC+ TWS

news Hifi 0708 2021 005

JBL systematycznie poszerza ofertę słuchawek w pełni bezprzewodowych. Niedawno amerykańska firma wprowadziła model Live Free NC+ TWS.

Słuchawki w pełni bezprzewodowe nie są wyposażone w żaden kabel – ani łączący ze źródłem ani pomiędzy nimi. Każda działa autonomicznie, dzięki czemu łatwo je podłączyć i łatwo zgubić. Ze względu na funkcjonalność do tej grupy zaliczają się tylko konstrukcje douszne i dokanałowe, bo jako jedyne same trzymają się uszach. Model Live Free NC+ TWS to kolejny przedstawiciel tej kategorii sprzętu. Transmisja sygnału odbywa się w technologii Bluetooth 5.1. Do reprodukcji dźwięku wykorzystano 6,8-mm przetworniki dynamiczne własnego projektu JBL-a. Dopisek NC+ w symbolu oznacza, że poza pełną bezprzewodowością słuchawki wyposażono w system redukcji hałasów zewnętrznych. Pomyślano także o jego przeciwieństwie, czyli trybach pozwalających utrzymać kontakt z otoczeniem bez wyjmowania pchełek z uszu. JBL nazywa je TalkThru i Ambient Aware. Dzięki nim łatwo się zorientować, kiedy odjeżdża nasz pociąg albo odpowiedzieć na pytanie zadane przez przechodnia. Akumulator wbudowany w każdą ze słuchawek wystarcza na 6 godzin pracy z włączonym ANC i siedem z wyłączonym. Energię na dodatkowych 14 godzin przechowuje etui z funkcją powerbanku. Rozwiązanie Fast Pair by Google umożliwia parowanie z wieloma urządzeniami poprzez dotknięcie ich ekranu.

Z kolei Dual Connect + Sync pozwala używać jednej lub obu słuchawek. Łączą się one z telefonem pracującym pod kontrolą systemu Android, gdy tylko otworzy się etui, bez względu na to, którą wyjmiemy jako pierwszą. Słuchanie muzyki w mono może się wydać nieco ekstrawaganckie, ale jeżeli ktoś wykorzystuje Live Free NC+ TWS do prowadzenia rozmów telefonicznych, okaże się bardzo praktyczne. Znacznie wydłuża bowiem czas pracy na jednym ładowaniu. W każdej słuchawce zamontowano dwa mikrofony, których czułość wynosi -26 dBV/Pa. Odporność za zachlapanie i wilgoć potwierdza certyfikat IPX7 (zanurzenie do 1 m przez pół godziny). Dzięki temu słuchawki powinny przeżyć zarówno spacer w deszczu, jak i intensywny trening. Do sterowania służą dotykowe płytki na każdej ze słuchawek oraz asystenci głosowi Google i Amazon Alexa. Parametry dźwięku można zmieniać, korzystając z bezpłatnej aplikacji JBL My Headphones. Każda słuchawka waży 7 gramów, zaś etui – 40 gramów. W komplecie znajdują się trzy rozmiary końcówek dousznych i dwa nakładek żelowych, co powinno ułatwić dopasowanie słuchawek do uszu. JBL Live Free NC+ TWS są już dostępne w Polsce.

Kosztują 799 zł.