fbpx

HFM

artykulylista3

 

Marantz CD6007/PM6007

news092020 003

W katalogu Marantza pojawiły się dwa komponenty stereo w przystępnej cenie. Nową wieżę tworzą: odtwarzacz CD CD6007 i wzmacniacz zintegrowany PM6007.

 Marantz CD6007 został wyposażony w transport, odczytujący nie tylko płyty fabryczne, ale również nagrywalne CD-R/ /RW z plikami WMA, MP3, WAV i AAC. Lista obsługiwanych formatów na tym się jednak nie kończy, ponieważ z pamięci przenośnej USB można odtworzyć dodatkowo FLAC HD, ALAC, AIFF (do 24 bitów/192 kHz) oraz DSD (do 5,6 MHz). Umożliwia to m.in. zastosowanie nowego przetwornika cyfrowo-analogowego AK4490. Charakterystykę dźwięku można modyfikować, wybierając jeden z dwóch filtrów cyfrowych (łagodny lub ostry), które różnią się stromością zbocza. Warto przy tym pamiętać, że zwykle w takich przypadkach skala zmian jest subtelna i słyszalna dopiero na przejrzystych kolumnach. Po konwersji sygnał trafia do sekcji analogowej, w której zamontowano firmowe moduły HDAM-SA2. Wyjście zrealizowano na złoconych gniazdach RCA. CD6007 oferuje także wyjście słuchawkowe z regulacją głośności. Od drgań podłoża urządzenie izolują dwuwarstwowa podstawa montażowa oraz sztywne nóżki. W zasilaczu wykorzystano m.in. szybkie diody Shottky’ego oraz kondensatory filtrujące o łącznej pojemności wyższej o 120 % w porównaniu z poprzednim modelem. Do kompletu przewidziano zintegrowany wzmacniacz PM6007, dysponujący mocą 2 x 45 W/8 Ω i objęty pętlą sprzężenia prądowego.

Oprócz pięciu liniowych wejść RCA oferuje on phono MM oraz trzy wejścia cyfrowe – koaksjalne RCA i dwa optyczne Toslink. Obecność tych ostatnich oznacza, że PM6007 został również wyposażony w przetwornik c/a. Zastosowano w nim tę samą kość co w CD6007 – AK4490, zamkniętą w ekranującej obudowie. Także i tutaj użytkownik może wybrać charakterystykę filtra cyfrowego. Wyjścia to zdublowane terminale głośnikowe, z możliwością przełączania A/B, oraz sub-out dla aktywnego subwoofera. W przedwzmacniaczu nie mogło zabraknąć firmowych modułów HDAM-SA3. Sekcja korekcji MM to układ pierwotnie opracowany pod kątem modelu PM7000N. Pracują tu tranzystory FET, dzięki którym uzyskano wysoką impedancję wejściową. Przy okazji udało się wyeliminować kondensatory sprzęgające i uprościć ścieżkę sygnałową. Całość zasila transformator toroidalny oraz starannie dobrane kondensatory filtrujące. Omawiane urządzenia będą produkowane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrno-złotej. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na 7 września 2020. W czasach, kiedy rynek masowy wieszczy śmierć formatu CD, Marantz wprowadza świeżutki odtwarzacz srebrnych krążków. I za to ma u nas duży plus. Drugi otrzymuje za niewygórowane ceny.

Za CD6007 nabywca zapłaci 2099 zł, a za PM6007 – 2499 zł.