fbpx

HFM

artykulylista3

 

Bowers & Wilkins PX7 i PX5

news022020 0006

Brytyjska firma Bowers & Wilkins poinformowała o wprowadzeniu nowej gamy słuchawek bezprzewodowych. Wśród nich dwa modele – PX7 i PX5 – to konstrukcje wokółuszne.
Wszystkie nowe słuchawki B&W pra-cują w technologii Bluetooth aptX i mogą przyjmować sygnał o parametrach 24 bi- ty/96 kHz. Wyposażono je w adaptacyjny układ redukcji hałasów, a do budowy wykorzystano m.in. wytrzymały kompozyt na bazie włókna węglowego i anodowane aluminium. PX7 zajmują najwyższą pozycję w aktualnym katalogu B&W. Wokółuszna konstrukcja bazuje na przetworniku dynamicznym o średnicy 43,6 mm. Układ adaptacyjnej redukcji szumów dostosowuje intensywność działania do warunków otoczenia. Z kolei funkcja Pass Through umożliwia usłyszenie dźwięków otoczenia bez zdejmowania słuchawek z głowy. Zastosowanie czujników zbliżeniowych pozwoliło na realizację innej ciekawej funkcji. Jeżeli odchylimy muszlę od ucha, na przykład zagadnięci o coś na ulicy, to odtwarzanie zostanie wstrzymane. Ponowne zbliżenie automatycznie wznowi muzykę. Niedawno pojawiła się aktualizacja aplikacji sterującej. Dla trybu Ambient Pass-Through użytkownik może określić własne proporcje głośności muzyki do treści zewnętrznych.

Ustalony poziom zostanie zapamiętany po wyłączeniu słuchawek. Przy użyciu aplikacji można zdecydować, czy przy ponownym nawiązywaniu połączenia Bluetooth słuchawki mają się automatycznie parować z ostatnio pod-łączonym urządzeniem, czy też z preferowanym głównym. Przyspieszono także szybkość automatycznego nawiązywania połączenia Bluetooth po wyczerpaniu akumulatora, wybudzeniu z trybu uśpienia oraz zatrzymania i wznowienia muzyki po zsunięciu słuchawek na szyję i ich ponownym założeniu. Dodano również osiem środowisk akustycznych Soundscapes i możliwość procentowego wyświetlania poziomu naładowania baterii na ekranie telefonu lub tabletu w aplikacji Headphones. Zmienił się także wygląd interfejsu – kolejne elementy i ustawienia będą pokazywane po przesunięciu palcem od prawej do lewej. Wbudowany akumulator wystarcza na 30 godzin pracy. Szybkie ładowanie przez 15 minut daje kolejnych sześć godzin grania. Pałąk wykonano z kompozytu na bazie włókna węglowego, co pozwoliło obniżyć masę przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Muszle z zewnątrz wykończono tkaniną. PX7 będą produkowane w ciemnoszarej i srebrnej wersji. W PX5 Bowers montuje mniejsze, 35-mm przetworniki. Akumulator wystarcza na 25 godzin pracy, a 15-minutowe szybkie ładowanie daje pięć dodatkowych godzin. Podobnie jak w PX7, w wyposażeniu znalazły się adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu, funkcja Pass Through oraz pauzowanie muzyki po odchyleniu muszli. Także tu pałąk wykonano z kompozytu na bazie włókna węglowego. PX5 będą dostępne w kolorach ciemnoszarym i granatowym.

Omawiane modele są już w sklepach. PX7 kosztują 1799 zł, a PX5 – 1299 zł.