fbpx

HFM

artykulylista3

 

Marantz Melody X

news052019 006

Marantz opracował zintegrowany system muzyczny. Pomimo kompaktowych rozmiarów Melody X oferuje bogatą funkcjonalność i możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł.

Marantz Melody X w niewielkiej, estetycznej obudowie mieści odtwarzacz CD, radio FM/DAB+, streamer oraz wzmacniacz. Ma Bluetooth i dwuzakresowe Wi-Fi. Można nim sterować głosem – choć na razie z językiem polskim może być kłopot – albo włączyć do systemu multiroom, opartego na technologii HEOS. Ponadto, nie boi się obciążeń 4-omowych, a podwójne terminale umożliwiają bi-amping lub podłączenie dwóch par kolumn. Moc wzmacniacza nie jest spektakularna, ale też 2 x 60 W albo 4 x 30 W trudno uznać za kiepski wynik. Do normalnego słuchania w średniej wielkości pokoju wystarczy. Gdyby kolumnom brakowało basu, do wyjścia sub out (mono) albo audio out (stereo) można podłączyć aktywny subwoofer. Przewidziano także stereofoniczne wejście liniowe RCA dla zewnętrznego źródła dźwięku, ale w kontekście bogatego wyposażenia Marantza będzie raczej rzadko używane.

Przydadzą się natomiast dwa wejścia optyczne, do których można podłączyć tuner satelitarny (lub telewizor) i konsolę gier. Melody X może się automatycznie uruchamiać po wykryciu sygnału z TV. Można go także zaprogramować do pracy z pilotem telewizora w celu regulacji głośności, wyciszania i wyboru źródła. Poza radiem i płytami CD, do słuchania muzyki wykorzystamy serwisy streamingowe, jak Spotify, Tidal czy Deezer, a także rozgłośnie internetowe i lokalne biblioteki. Urządzenie jest kompatybilne z plikami wysokiej rozdzielczości WAV, FLAC, ALAC (24 bity/ /192 kHz, DSD 2,8/5,6 MHz), odtwarzanymi z sieci i nośników USB. Rea- lizuje też funkcję Gapless. Łączność z internetem umożliwia gniazdo Network oraz dwuzakresowe Wi-Fi. Korzystając z transmisji Bluetooth, można przesyłać pliki muzyczne bezpośrednio z telefonu lub tabletu. Czytelny, trzywierszowy wyświetlacz OLED pozostaje wyraźny nawet gdy patrzymy na niego pod znacznym kątem. Marantz Melody X będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej albo srebrno-złotej. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na 15 kwietnia 2019.

Cenę ustalono na 2995 zł.