fbpx

HFM

artykulylista3

 

High End 2019

2019 03 18 14 44 51 004 011 Hifi 3 2019.pdf Adobe Reader

Jak co roku w Monachium odbędzie się wystawa High End. Organizator – High End Society – zaprasza zwiedzających do centrum M.O.C. w dniach 9-12 maja 2019 roku.

Do Monachium High End przeniósł się w 2004 z hotelu Kempinski we Frankfurcie. Wystawa odbywa się od 1982 roku (w Kempinskim od 1983) i jest obecnie największą tego typu imprezą branży hi-fi na świecie. W porównaniu z ubiegłym rokiem pojawiła się drobna zmiana w harmonogramie. Pierwszy dzień pozostał branżowy, ale – ze względu na bardzo duże zainteresowanie – został wydłużony i trwa od 9.00 do 19.00. W piątek i sobotę organizatorzy zapraszają od 10.00 do 18.00, a w niedzielę – od 10.00 do 16.00. Czwartek, tradycyjnie już, zarezerwowano dla przedstawicieli branży – producentów, importerów oraz szeroko rozumianych mediów (wstęp dla prasy jest możliwy jedynie po uzyskaniu akredytacji). Pozostałe dni są otwarte dla wszystkich zwiedzających. Wystarczy kupić bilet, jak na każdą inną imprezę tego typu, a później do woli oglądać prezentowane urządzenia i słuchać najlepszych systemów na świecie. Zmiany zaszły także w cenniku biletów; zaznaczmy od razu, że na korzyść zwiedzających. Wejściówka na jeden dzień nadal kosztuje 15 euro, ale za wstęp w niedzielę zapłacimy tylko 5 euro. Jak wspomnieliśmy, ostatniego dnia wystawa zamyka się o dwie godziny wcześniej, ale nie to jest przyczyną tak znacznej bonifikaty. Organizatorzy chcą w ten sposób przyciągnąć więcej publiczności, ponieważ dotychczasowe statystyki pokazują, że frekwencja wyraźnie wtedy spada.

Obniżka ceny biletu ma to zmienić i zachęcić do odwiedzin niezdecydowanych, którzy nie śledzą imprezy z wypiekami na twarzy, a chcą wpaść tylko na chwilę. Atrakcyjna jest również cena wejściówki na trzy dni (piątek-niedziela) – 25 euro. Uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne i seniorzy mogą liczyć na zniżkę – 10 euro za bilet jednodniowy, przy czym zakupu można dokonać tylko na miejscu, w halach M.O.C., w piątek lub w sobotę; w niedzielę cena dla wszystkich wynosi 5 euro. Dzieci do lat 14 wchodzą za darmo. W przypadku chęci skorzystania ze zniżki warto mieć przy sobie uprawniający do niej dokument. Darmowe wejściówki przysługują dziennikarzom, ale ci muszą się wykazać przynajmniej kilkoma publikacjami. Wystarczy się zarejestrować na stronie www.highendsociety.de i wkleić link lub załączyć skan napisanego przez siebie artykułu. Potwierdzenie i bilet przyjdą e-mailem. Wstęp dla importerów, handlowców i sprzedawców jest płatny. Jeżeli kupią bilet przez stronę – zapłacą 25 euro. W kasie przed wystawą ta sama przyjemność będzie ich kosztować 40 euro. Do Monachium można się dostać samolotem albo samochodem. Jeżeli zdecydujecie się na pierwszą opcję, to z lotniska odbierze Was bezpłatny autokar. Podróż samochodem jest dość długa, ale wygodna. Pod halami M.O.C. znajduje się ogromny parking, na którym można zostawić pojazd, a następnie windą wjechać bezpośrednio na teren wystawy. Dzień postoju powinien kosztować 10-15 euro.

Zważywszy na fakt, że za każdą sztukę pozostawionego w szatni bagażu (walizka, torba na aparat, plecak) należy uiścić opłatę 2,5 euro, jest to bardzo dobra cena. Zwłaszcza że wszystkie zbędne rzeczy można włożyć do bagażnika i bez nadmiernych obciążeń udać się na wystawę. Baza hotelowa Monachium i okolicznych miejscowości jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu nie ma kłopotu z noclegiem. Bez trudu uda się znaleźć dobrze skomunikowany hotel albo pensjonat w rozsądnej cenie. Stawka rzędu 100-150 euro za pokój dwuosobowy powinna być osiągalna. Komunikacja miejska w Monachium jest zorganizowana wzorcowo, podobnie jak sama impreza. Jeżeli będziecie korzystać z metra, to najbliżej wystawy znajduje się stacja Freimann. Zdecydowanie warto się wybrać. Gorąco zachęcamy.