fbpx

HFM

artykulylista3

 

Ultrasone Edition eleven

news102018 009

W serii Edition niemiecka wytwórnia Ultrasone oferuje słuchawki dostępne w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Nie inaczej będzie z najnowszym modelem eleven.

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, eleven nie powstały jako nagroda dla zwycięskiej jedenastki mistrzostw świata w piłce nożnej. Ultrasone wyprodukuje nieco więcej niż 11 egzemplarzy. Dokładnie o 1100 więcej, a taka liczba stawia już pod znakiem zapytania ekskluzywny charakter tego modelu. Na szczęście nie chodzi jednak o to, żeby słuchawki były niedostępne, ale żeby były wykonane starannie, z dobrych materiałów i żeby dobrze grały. A na to są już duże szanse, bowiem, jak wszystkie modele Edition, także eleven są produkowane ręcznie w fabryce w Gut Raucherberg i zawierają najważniejsze firmowe rozwiązania. Edition eleven są otwartą konstrukcją wokółuszną, z dynamicznym przetwornikiem o średnicy 40 mm. Jego membranę wykonano z włókien biocelulozy, a do napędu wykorzystano mocny magnes neodymowy, którego niekorzystnemu oddziaływaniu na głowę słuchacza przeciwdziała rozwiązanie o nazwie ULE (Ultra Low Emission).

Dzięki ekranowi z mumetalu (stop niklu i żelaza z dodatkiem miedzi i molibdenu) promieniowanie elektromagnetyczne jest redukowane o 98 % w porównaniu z klasycznymi słuchawkami. W Edition eleven zastosowano także S-Logic Plus. Technika polega na ustawieniu akustycznego centrum przetwornika poza główną osią kanału słuchowego – wtedy dźwięk trafia najpierw do ucha zewnętrznego. Scena stereofoniczna nie siedzi w głowie słuchacza, ale jest wysuwana przed nią i bardziej przypomina odsłuch z kolumn. Zastosowanie S-Logic Plus zmniejsza też ciśnienie akustyczne, nie zmieniając poziomu dźwięku. Oznacza to, że można słuchać ciszej, nie tracąc nasycenia barw ani detali. Dobre przyleganie do głowy i uszu zapewnia solidny pałąk, a komfort – welurowe okładziny poduszek wokółusznych. W razie potrzeby muszle można wymienić; operacja zajmuje minutę. W zestawie ze słuchawkami znajduje się odłączany przewód oraz akcesoria: przejściówka z minijacka 3,5 mm na duży jack 6,3 mm, ściereczka z mikrofibry, służąca do pielęgnacji metalowych elementów, oraz elegancki statyw, na który można odwiesić nieużywane słuchawki. Woreczek transportowy chroni konstrukcję przed uszkodzeniem w czasie podróży. Ultrasone Edition eleven właśnie wchodzą do sprzedaży. Jak wspomnieliśmy, powstało 1111 sztuk.

Dystrybutor ustalił cenę na 4290 zł.