fbpx

HFM

artykulylista3

 

Bobby McFerrin 'Circlesongs'

liveaction4

13 maja 2018, godz. 19:00 (niedziela) Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, Warszawa

Legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki wystąpi 13 maja w Warszawie w ramach europejskiej trasy koncertowej!


McFerrin od urodzenia miał kontakt z muzyką na żywo, jego ojciec był pierwszym w historii czarnoskórym śpiewakiem, który dostał angaż w nowojorskiej Metropolitan Opera, wcześniej zarezerwowanej wyłącznie dla białych artystów.

Zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku ("Don't Worry, Be Happy") wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w jego karierze projektem "Circlesongs". Obok gwiazdy wystapią: Joey Blake, Dave Worm oraz 12 wokalistów a cappella wybranych specjalnie na tę okazję.

BMF CarolFriedman4

Bobby wystąpi razem z dwoma zaufanymi członkami swojej grupy wokalnej a capella Voicestra: tenorem, "wokalnym perkusistą" Davidem Wormem i basem Joeyem Blakem. Ci trzej mistrzowie poprowadzą Circlesongs, utwory chóralne oparte na sugestywnych groovach, spontanicznie komponowane co wieczór i śpiewane przez 12-głosowy zespół miejscowych śpiewaków - a czasami przez całą widownię. "Chcę, aby publiczności udzieliło się to niesamowite uczucie wolności, którego doznaję, kiedy śpiewam" - mówi Bobby. "Chcę, żeby po wyjściu z sali koncertowej, następnego ranka zaczęli śpiewać u siebie w domu w kuchni".

Śpiewacy a cappella, beatboxerzy i wokaliści wszelkich maści uważają Bobby'ego McFerrina za inspirację. Ludzie jazzu i muzyki klasycznej podziwiają jego nowatorską technikę i ducha. Jego występy, solowe i wspólne - z wiolonczelistą Yo-Yo Ma, pianistami Chickiem Coreą i Herbiem Hancockiem, orkiestrami Filharmonii Wiedeńskiej i Nowojorskiej oraz ochotnikami z publiczności na całym świecie - są legendarne. Dziesięć nagród Grammy i przebój Nr 1 "Don't Worry, Be Happy" robią wrażenie, ale "największym darem Bobby'ego McFerrina dla jego publiczności jest jej przemiana z widzów w aktorów tych ceremonii" - zauważa Los Angeles Times, "przemiana sali koncertowej w plac zabaw, wiejski ryneczek, przestrzeń radości. " Dołączcie do tego kręgu i zaśpiewajcie razem z nim.

Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

Bilety: 109 zł (strefa 4), 159 zł (strefa 3), 219 zł (strefa 2), 259 zł (strefa 1) są dostępne na: www.eventim.pl, www.eBilet.pl, www.ticketclub.pl a także w sklepach siedzi Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt