HFM

artykulylista3

 

Neumann U 87 Rhodium Edition

news112017 016

Zwykle nie piszemy o sprzęcie studyjnym, ale tym razem warto zrobić wyjątek. Neumann postanowił uczcić 50. urodziny swego legendarnego mikrofonu U 87 i opracował jego luksusową wersję jubileuszową.

Neumann U 87 to klasyczny mikrofon pojemnościowy z dużą membraną. Najchętniej stosowano go do rejestracji wokali, ale dzięki dużej uniwersalności może być użyty również do nagrywania orkiestr lub jako mikrofon punktowy dla pojedynczych instrumentów w studiu, radiu, telewizji lub branży filmowej. Neumann U 87 Rhodium Edition to luksusowa wersja klasyka. Do wykończenia mikrofonu i podstawy wykorzystano rod – metal szlachetny rzadszy i droższy od złota. Najczęściej używa się go do wykonywania powłok refleksyjnych i lusterek teleskopów o wysokiej wydajności, a w branży hi-fi – do pokrywania powierzchni styków. Rodowane konektory są przez wielu użytkowników wskazywane jako lepsze od złoconych.

news112017 018

Neumann zapowiedział, że powstanie 500 egzemplarzy U 87, po czym produkcja zostanie zakończona. Każdy mikrofon będzie miał indywidualny numer seryjny oraz certyfikat potwierdzający autentyczność. Rodowana edycja U 87 jest już dostępna w sklepach.

Trzeba za nią zapłacić równowartość 3599 euro.