HFM

artykulylista3

 

Flagowiec T+A

news042017 002

Niemiecka firma T+A opracowała nową wersję flagowego wzmacniacza zintegrowanego. PA 3100 HV powstał na bazie dotychczasowego modelu PA 3000 HV. Parametry i cechy użytkowe są podobne, ale do konstrukcji wprowadzono ulepszenia.

Nową wersję łatwo rozpoznać po wyglądzie przedniej ścianki. Na dużym displayu, obok podstawowych informacji o aktualnie używanym źródle czy poziomie głośności, wyświetlają się zielone wskaźniki wychyłowe, pokazujące aktualnie oddawaną moc i poziom sygnału w decybelach. W przeprojektowanej sekcji przedwzmacniacza zastosowano precyzyjne rezystory oraz pozłacane przekaźniki, a zasilacz jest teraz podobny do wykorzystywanego w końcówce mocy A 3000 HV. Jego konstrukcja umożliwia podłączenie dodatkowego zewnętrznego zasilacza PS 3000 HV, co zwiększa stabilność oraz wydajność układu. Podobnie jak pozostałe urządzenia z serii High Voltage, PA 3100 HV ma budowę symetryczną. Całkowicie rozdzielono oba kanały, a wnętrze podzielono na strefy. Płytki z obwodami wejścia, regulacji głośności i przedwzmacniacza umiejscowiono w części górnej. W dolnej znalazło się miejsce dla układów zasilających wraz z kondensatorami filtrującymi o łącznej pojemności 120000 mikrofaradów, końcówek mocy oraz wyjść głośnikowych.

Aluminiowa płyta, rozdzielająca obie sekcje, ma 10 mm. Zapobiega niepożądanym interferencjom części wzmocnienia napięciowego i prądowego. Co ciekawe, obie sekcje zostały także odseparowane galwanicznie. Dołączenie zewnętrznego zasilacza PS 3000 HV skutkuje dalszym podziałem obowiązków. W takiej konfiguracji wewnętrzny układ PA 3100 HV zaopatruje w energię tylko wejście oraz wzmacniacz wysokonapięciowy, zaś PS 3000 HV – stopień wyjściowy. Zasilanie oparto na transformatorze toroidalnym o mocy 1000 VA, który został zamknięty w puszce ekranującej. Nadmiar ciepła z tranzystorów odprowadzają masywne radiatory. Ozdobna ścianka przednia to aluminiowa płyta o grubości 40 mm, która nie tylko dobrze wygląda, ale też chroni układy elektroniczne przed zakłóceniami i wpływem drgań. PA 3100 HV dysponuje taką samą mocą jak PA 3000 HV – 300 W przy ośmiu i 500 W przy czterech omach. Wyposażono go w jedenaście wejść liniowych (siedem RCA i cztery XLR), wyjście słuchawkowe, pętlę nagrywania oraz pre-out (RCA/XLR). PA 3100 HV jest dostępny w wykończeniu srebrnym albo tytanowym, z czarnymi radiatorami. Wzmacniacz można już kupić w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 72900 zł.