fbpx

HFM

artykulylista3

 

Sharp 4K

image-026

Fanów Sharpa ucieszy zapewne fakt, że japoński specjalista ma już w swej ofercie telewizory 4K. Do niedawna firma proponowała rozwiązania jakością do nich zbliżone, niemniej nie uzyskujące nominalnej rozdzielczości Ultra HD.

 
Poślizg okazał się kontrolowany i Sharp debiutuje w segmencie 4K dwoma dopracowanymi modelami.


W serii UD20 znajdą się telewizory o dużych przekątnych – 60 i 70 cali. Będą to pierwsze w Europie odbiorniki 4K Sharpa, a zarazem jedyne telewizory Ultra HD z certyfikatem THX 4K. Potwierdza on, że matryca jest zdolna odtworzyć obraz zgodny z oryginałem nagrania. Sharp informuje, że panele obu modeli uzyskały certyfikat THX 4K na podstawie wyników około 400 rygorystycznych testów, obejmujących ponad 1000 punktów kontrolnych. Potwierdziły one najwyższe standardy jakości obrazu. Telewizory zostały wyposażone w nowy system Rich Colour Display, który zapewnia bardzo dobrą równomierność podświetlenia i przyczynia się do wzbogacenia palety barw. W obu modelach z serii UD20 znalazł się także autorski upscaler Super High Resolution Image Engine. Działa on z każdym źródłem sygnału i podnosi rozdzielczość obrazów np. z odtwarzacza DVD czy konsoli gier do standardu zbliżonego do 4K.

Zastosowana równolegle technologia sterowania Local Contrast Control poprawia kontrast i wyostrza szczegóły. Procesor obrazu na bieżąco analizuje wyświetlane obrazy i z dokładnością do jednego piksela steruje kontrastem. Układ Resolution Control dynamicznie dostosowuje ustawienia ostrości. Kiedy nie oglądamy telewizji, można uruchomić tryb tapety i wyświetlać na ekranie własne grafiki, fotografie czy reprodukcje dzieł sztuki. Obraz jest wówczas wyświetlany z niewielkim podświetleniem, naśladując efekt ekspozycji dzieła w galerii. Dźwięk również nie powinien sprawić zawodu, ponieważ Sharp kontynuuje współpracę z Yamahą. Specjalnie dla serii UD20 zaprojektowała ona system Audio Engine, który oferuje wyraźny dźwięk nawet pomimo faktu, że płaskie telewizory zwykle mają z tym spory problem. Wymagający użytkownicy i tak przepuszczą dźwięk przez zewnętrzny wzmacniacz i kolumny, ale całej reszcie Audio Engine powinien umilić życie. Telewizory współpracują z portalem Smart TV Sharp Aquos Net+. Wbudowany odbiornik Wi-Fi pozwala pobierać aplikacje, filmy i zdjęcia z internetu, a DLNA daje dostęp do materiałów zgromadzonych w urządzeniach mobilnych i komputerach. Aplikacja Aquos Remote Lite (dostępna w urządzeniach z iOs i Androidem) umożliwia dotykowe sterowanie telewizorem ze smartfona lub tabletu. Wersja na Android pozwala dodatkowo sterować telewizorem za pomocą komend głosowych. Dzięki usłudze Miracast na ekranie można wyświetlać materiały i gry ze smartfona/tabletu z systemem Android. Serię UD20 wykończono bardzo wąską ramką ze szczotkowanego aluminium. Stabilność gwarantują aluminiowe stopy.

Pierwsze telewizory Sharp 4K weszły do sprzedaży we wrześniu. LC-60UD20E wyceniono na 14999 zł, a LC-70UD20E – na 19999 zł.