fbpx

HFM

artykulylista3

 

Auralic Aries

Auralic-AriesW ofercie Auralica pojawiła się ciekawa nowość. Aries to cyfrowy transport, który zmieni każdy DAC w odtwarzacz plików hi-res.
Aries działa jak łącznik pomiędzy plikami muzycznymi zgromadzonymi na urządzeniu sieciowym lub dostarczanymi za pośrednictwem wysokiej jakości usług online (WIMP, Qobuz), a wszelkiej maści DAC-ami. Pełni rolę transportu, dzięki któremu możliwy jest streaming muzyki niemal w każdym formacie hi-rez, łącznie z DSD i DXD – zarówno po kablu LAN, jak i bezprzewodowo.

To pierwszy w historii Auralica produkt z technologią Lightning Streaming, a także – i tu uwaga – pierwszy na świecie, który umożliwia streaming plików Double DSD po Wi-Fi.
Urządzenie zbudowano na platfromie Auralic Tesla. Wykorzystuje się w niej czterordzeniowy procesor ARM Coretex-A9, pracujący z zegarem 1 GHz, a także 1 GB szybkiej pamięci DDR3 i 4 GB stałej pamięci flash. Moc obliczeniowa Tesli kształtuje się na poziomie 25000 MIPS. To więcej niż potrzeba do sprawnej obsługi dużej ilości formatów: AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV i WMA.


Aries został wyposażony w dwuzakresowe Wi-Fi, gigabitowy port LAN oraz USB 2.0, do którego można podłączyć twardy dysk lub pendrive z muzyką. Wyjścia to USB z opatentowanym przez Auralica rozwiązaniem ActiveUSB, a także: AES/EBU, coaxial i toslink.
Urządzenie jest już dostępne w Polsce.

 

Podstawowa wersja kosztuje 4199 zł, natomiast Aries z lepszym zasilaniem i bardzo dokładnymi zegarami femtoclock – 6299 zł.