fbpx

HFM

artykulylista3

 

Słuchawki Oppo

Sluchawki-Oppo
Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że Oppo pracuje nad zupełnie nowym projektem. Amerykański specjalista od odtwarzaczy Blu-ray miał się poważnie zainteresować słuchawkami.

W kwietniu doniesienia oficjalnie się potwierdziły. Na pokazie w Londynie Oppo zaprezentowało planarne słuchawki PM-1. Niedługo ma się również pojawić opracowany z myślą o nich przedwzmacniacz.


W PM-1 zastosowano przetworniki planarne, wyposażone w 7-warstwową membranę oraz wydajny napęd, wykonany w oparciu o magnesy neodymowe. Membrana ma naniesione z obu stron spiralne płaskie przewodniki. Dwustronna konstrukcja pozwala umieścić w polu magnetycznym więcej przewodników, co przekłada się na lepszą kontrolę wychylenia membrany oraz wyższą efektywność – w PM-1 udało się uzyskać aż 102 dB.

Pole magnetyczne i wzór przewodników zostały komputerowo zoptymalizowane dla osiągnięcia maksymalnej siły napędowej oraz równomiernego rozkładu energii przyłożonej do membrany.
Słuchawki Oppo mają konstrukcję otwartą wokółuszną, co sprzyja komfortowemu odsłuchowi. Otwarty układ powinien także pomóc uzyskać bardziej swobodną, „napowietrzoną” przestrzeń oraz delikatniejsze odwzorowanie akustycznych szczegółów. Połączenie tych cech z wysoką skutecznością ma zapewniać naturalny i bardzo dynamiczny dźwięk.
Słuchawki powinny też stanowić łatwe obciążenie. Na tyle, że będzie je można stosować nawet z urządzeniami przenośnymi. Oppo podkreśla, że nie jest wymagane użycie dodatkowych wzmacniaczy.

Masa PM-1 wynosi 395 g. W komplecie dołączany jest pokrowiec, w który można nauszniki spakować, jadąc w plener.
Standardowo muszle wykańcza się jagnięcą skórą. W komplecie znajdują się także welurowe poduszki, które można samodzielnie wymienić. Do codziennego przechowywania służy elegancka drewniana szkatułka. Opcjonalnie można zamówić stojak.
Pod koniec kwietnia PM-1 dotarły do Polski i w maju pojawią się w sprzedaży. W czerwcu, jako pierwsi w Polsce, opublikujemy ich recenzję. Także na czerwiec Oppo zapowiedziało premierę przedwzmacniacza słuchawkowego HA-1, zaś w wakacje ma zadebiutować tańsza wersja słuchawek planarnych – PM-2. Ceny tych produktów nie są jeszcze znane.

Wiemy natomiast, że PM-1 kosztują 6156 zł.