fbpx

HFM

artykulylista3

 

Nordost QK1

Nordost-QK1

Nordost uzupełnił produkowaną od ponad dekady ofertę akcesoriów QRT. W konstrukcji QK1 zrealizowano ideę specyficznego kondycjonera, który ma poprawiać prąd zasilający systemy audiowizualne.

QK1 nie jest konwencjonalnym kondycjonerem czy też filtrem zasilającym, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Nie podłącza się do niego żadnych urządzeń i pod tym względem pozostaje on poza torem zasilania. Jedyne, co należy zrobić, to wpiąć go do wolnego gniazdka w linii zasilającej system; np. w listwie sieciowej albo ścianie. Na tym instalacja się kończy, a działanie QK1 zaczyna.


Z opisu Nordosta wynika, że QK1 to cewka (Load-Resonant Coil), wokół której powstaje pole elektryczne. Jego obecność ma znacząco obniżać poziom zniekształceń prądu zmiennego zasilającego urządzenia AV i przekładać się na poprawę takich aspektów brzmienia, jak: struktura wybrzmień, kontrola czy wrażenia przestrzenne.

W QK1 wykorzystano, stosowaną już wcześniej w kablach Nordosta, autorską technikę Micro Mono-Filament. Zapobiega ona powstawaniu opóźnień i zakłóceń sygnału. Można się domyślać, że właśnie w niej powstał przewód, którym nawinięto cewkę. Dostrajana mechanicznie obudowa jest wykonana z włókna węglowego i zakończona pozłacanymi wtykami. QK1 współpracuje z siecią o napięciu od 110 V do 240 V.
Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.

Dystrybutor ustalił cenę na 1049 zł.