fbpx

HFM

artykulylista3

 

BW P5 Maserati

BW-P5-Maserati-2

Bowers wzbogacił katalog specjalną wersją słuchawek P5. Maserati Edition są dostępne w charakterystycznym niebieskim odcieniu, a pałąk zdobi trójząb – znak rozpoznawczy włoskiej marki luksusowych samochodów.

Specjalna edycja P5 to już trzeci z serii wspólnych projektów Bowersa i Maserati. Pierwszym był system nagłośnienia, opracowany do współczesnych modeli Ghibli i Quattroporte. Drugim – monitory 805 Maserati Edition. Teraz przyszła pora na słuchawki. P5 Maserati Edition są wykończone wysokogatunkową naturalną skórą w charakterystycznym dla Maserati kolorze racing blue.

Pałąk ozdobiono trójzębem – emblematem włoskiej marki. Zaprojektował go w 1926 roku Mario Maserati, wzorując się na posągu Neptuna z bolońskiej fontanny na Piazza Maggiore. Wraz ze słuchawkami nabywca otrzymuje pikowany skórzany futerał podróżny. P5 Maserati Edition bazują na rozwiązaniach sprawdzonych w oryginalnej wersji P5. Wyposażono je w 40-mm przetworniki z mylarowymi membranami i magnesami neodymowymi. Izolację od szumu zewnętrznego zapewnia połączenie skórzanych poduszek nausznych i zamkniętego tyłu obudowy, wzmocnionego metalową płytką.

Całość dobrze leży na głowie i gwarantuje wygodne użytkowanie nawet w trakcie długich odsłuchów. Tak jak zwykłe P5, Maserati Edition mają w wyposażeniu zarówno standardowy przewód, jak i kabelek „Made for iPhone”, umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych i sterowanie urządzeniem.

Ich wymianę ułatwiają magnetycznie mocowane poduszki nauszne, po zdjęciu których użytkownik uzyskuje dostęp do złączy. Impedancja wynosi 26 Ω, a deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia: 10 Hz – 20 kHz. Słuchawki ważą 195 g. BW P5 Maserati Edition są już dostępne w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 1800 zł.