fbpx

HFM

artykulylista3

 

Focal Spirit Professional

FocalSpiritProObok słuchawek Spirit One i najnowszych Spirit Classic, Focal oferuje także przeznaczoną dla zawodowców wersję Spirit Professional. Od modeli „domowych” różni się ona bardziej surowym wyglądem, skręconym kablem oraz niższą ceną.
Dla projektantów Spirit Professional najważniejsze były trwałość i walory użytkowe słuchawek, wygląd zaś zszedł na dalszy plan.


Profesjonalne Focale są zamkniętą konstrukcją wokółuszną, wyposażoną w 40-mm przetworniki dynamiczne. Membrany wykonano z mylaru powlekanego tytanem, dzięki czemu są lekkie, sztywne i pracują w szerokim zakresie wychyleń, nie generując zniekształceń. Poduszki wypełniono pianką z pamięcią kształtu, dzięki czemu lepiej dopasowują się do głowy i umożliwiają pracę w komfortowych warunkach. Pianką wyściełana jest też górna część pałąka. Profesjonalne Focale mają muszle wykończone chropowatym twardym tworzywem, które jest odporne na uszkodzenia i zarysowania. Słuchawki podłączymy do sprzętu skręconym kablem, który się nie plącze i nie przeszkadza w pracy. Ma on długość 4 m i jest zakończony wtykiem o średnicy 6,3 mm (duży jack).
Spirit Professional ważą 255 g. Producent określa ich impedancję na 32 omy, a czułość na 102 dB/1 mW. Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 5 Hz – 22 kHz.
Pod względem brzmieniowym Spirit Professional również mają spełniać oczekiwania zawodowców – zamiast na przymilanie się słuchaczowi, postawiono na równą charakterystykę przenoszenia, szybkość i przejrzystość.
Słuchawki są już dostępne w Polsce. Cenę ustalono na 1245 zł. Domowe Spirit Classic są droższe o 150 zł.