fbpx

HFM

artykulylista3

 

Słuchawki Astell&Kern

SluchawkiAstellKernPo dobrym przyjęciu przenośnych odtwarzaczy Astell&Kern uzupełnia katalog pierwszym modelem słuchawek. AKR01 to konstrukcja dokanałowa, wyposażona w przetworniki japońskiej firmy Final Audio.
Przetwornik Finala został wybrany ze względu na szerokie pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń. Rozwiązanie o nazwie BAM (Balanced Air Movement) optymalizuje ruch powietrza w komorze akustycznej i pozwala uzyskać głębszy bas.


Obudowy wykonuje się z polerowanego metalu. Są wzorniczo dopasowane do odtwarzaczy AK100 i AK120.
Do podłączenia AKR01 zastosowano płaski przewód o długości 1,2 m. Jego konstrukcja zmniejsza efekt mikrofonowy, powstający przy pocieraniu kablem o ubranie. W komplecie dostarczany jest skórzany pokrowiec z czerwonymi akcentami oraz zestaw wysokiej jakości gumek zapewniających dobre dopasowanie do ucha i izolację akustyczną.
Słuchawki ważą 12 g, mają efektywność 112 dB i impedancję 16 omów.
Jak zawsze w przypadku konstrukcji dokanałowych, zalecamy szczególną ostrożność w czasie odsłuchu. Przetwornik jest umieszczany bezpośrednio w kanale słuchowym, więc zbyt wysoki poziom głośności utrzymywany przez dłuższy czas może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Zachowajcie zdrowy rozsądek.
Astell&Kern AKR01 trafią do polskich sklepów w październiku. Wraz z kompletem akcesoriów kosztują 799 zł.